Marcipánové torty. Rady a postupy

nutka
4. mar 2007

Ahojte mamulky,
mohli by ste ma nasmerovat na nejake stranky, kde by sme sa inspirovali marcipanovymi tortami alebo figurkami na nich? Chceli by sme nieco vynimocne a rozkosne ku krstu..... 🙂 Nieco take/podobne ako v albume "marcipanove torty".
dakujem...........

zuzana_1
8. mar 2013

@dm1 dakujem 🙂 a ako dlho si pieklA?

vecernicci
8. mar 2013

@lifinka normálka, jako za dort, na váhu krát cena z kilo, vždyť je to stejně pracný 😉

jinak teď jsem dodělala 3D ovečku Shaun a 9 malých modelovaných a mámovcí plný zuby😝

lifinka
8. mar 2013

@zuzana_1
@dm1
@dada2007

suroviny mi dělají 275kč a kolik za práci, tyjo to by vyša kdybych si vzaa 100kč od práce tak na 375kč je to reálné??? 🤐

lifinka
8. mar 2013

@vecernicci jééé díky za odpověď tyjo...to vychází 391kč podle kila a od surovin +100kč za práci 375kč. Takže je to jasný, tak jako za dort 😀, to jsem zvědavá na reakci....

dm1
8. mar 2013

@zuzana_1 cca. 60-70min. ono kazda truba pecie inak a som trosku nestastna ze prave teraz ked som konecne vychytala muchy na tejto mojej herke kde nedoliehaju dvierka a cele pecenie ich mam podoprete stolickou ideme menit celu kuchynu 😝

dada2007
8. mar 2013

@lifinka kolko váži torta?

lifinka
8. mar 2013

@dada2007 kittina 2,508kg bez podložky

vecernicci
8. mar 2013

@dm1 já peču na pořád jen na 150 a nemám problém, sice se peče trochu dýl, ale korpusy jsou super 😉

zuzana_1
8. mar 2013

@dm1 vsak bud rada,nova rura nebude mat muchy 😉

dm1
8. mar 2013

@vecernicci jj presne len kolko mi trvalo kym som na to prisla 😀

dm1
8. mar 2013

@zuzana_1 ved aj som len zase kym si zvyknem na novej 😝. ale mala by mat vacsi objem tak dufam ze aj 2 vacsie korpusy budem naraz vedla seba moct robit

zuzana_1
8. mar 2013

@dm1 zvyknes rychlo,neboj 😉

zuzana92101
8. mar 2013

@vecernicci
@dm1
@zuzana_1
ja peciem na 160, takze to je skoro to iste a tiez mam pekny korpus, aj ked tam byva skoro hodinu, ale je makucky a nie suchy. Takze suhlasim...radsej dlhsie a na nizsej teplotke 🙂.

dada2007
8. mar 2013

@lifinka ak to je pre ,,cudzieho tak 600......ak pre rodinu/dobru známu-tak niečo uber.....ale isto nie za robotu 100!!!!!!

zuzana92101
8. mar 2013

@dm1 aj ja chcem taku ruru, tururu tururuuuu 😀 Joj, bud len stastna, ze budes mat vsetko novucke, aspon si mozes pekne vybrat, co ti vyhovuje, hlavne, ked vela pecies. Ja by som teraz kuchynu veru uz inak riesila...no ale na novu si pockam dalsich 20 rokov 😀 😀 😀 😀 To budem pomaly pre vnucence piect.

lifinka
8. mar 2013

@dada2007 dort je jasný 😉 , já mysela roládu, víš, že se mi 391kč zdá moc...ta váží 1,7kg (230/kg).

lokalistin
8. mar 2013

Baby jak robite tie dekle na notbooky,ja som dneska chcela robit kufrik s otvorenym deklom ,ale mi to nedrzi,mam ho tazky a ked ho chcem len naklopit tak sa mi totalne prehyna,je aj velky robeny z oblatok lepeny nutellou ma 29x35 a vazi vyse kila
Tak ma to stve cely den som sa snim piplala a musim teraz urobit zavrety kufor ☹

luciahromadkova
8. mar 2013

@lokalistin ja robim tiez podla tohto dnes v noci http://dorty.artmama.cz/node/50508 a http://forum.dortomanie.cz/viewtopic.php?f=337&...
zacnem ked drobec zaspi, lebo pri nom sa teda potahovat neda
spodok mam 3 korpusy, 2 plnka, vrch 2 spojene korpusy, 1 plnka a urobila som z platu a puncoviny na spodku ten akoby schodik a vrch dam na kartonovu podlozku no uvidim ako to bude drzat..., uz teraz mam strach ako to dopadne... 😒, prinajhorsom tiez bude zavrety, je to pre kamosku a peniaze budu tam len vlozene....
kukni na tie postupy mozno na nieco prides....

janula.h
8. mar 2013

a prekvapenieeeeeee 286 MIckey 😀 waaaaaaaaaaw končím víkend hurááá idem lajkovať a prečítať vássss

luciahromadkova
8. mar 2013

@mrka2 jaj, ja som si precitala ze abeceda, az potom vyssie ze aku potrebujes 😉

zuul
8. mar 2013

babiny mate nejaky osvedceny gastanovy krem? z pyre? dakujem.

sisix
8. mar 2013

@mimcak njn tak sikovna asi nejsem ☹ NEPOMUZE NEKDO JINY 😢

gabka11
8. mar 2013

@zuul práve dnes som jeden robila... vydaril sa 🙂 tu je recept: 100 g kryšt. cukru, 200 ml mlieka, 20 g maizeny, 1 žĺtok, 250 g gaštanového pyré - namiesto maizeny som dala 10 g hladkej múky a 10 g zlatého klasu. postup: V mlieku za stáleho miešania rozpustíme kryšt. cukor, maizenu a žĺtok. Zmes privedieme do varu, kašu hneď odstavíme a necháme vychladnúť. Do vychladnutej zmesi pridáme maslo a gaštanové pyré. Zmes vyšľaháme do hladka.
je dobrý, ale stačili dva kúsky koláča a dosť... 🙂

reruna
8. mar 2013

@sticker kleštičkovat musíš hned po potáhnutí, dokud je to čerstvé, jak potah trochu zatuhne, už to nejde a pak je to takové jemné jako to máš ty, ale jinak na začátečníka dobrý 🙂

xaga
8. mar 2013

Poradite mi prosim vas ako prilepit jedlu oblatku na tortu,cim a aky marcipan ci fondan mam kupit kedze som s tym nikdy nerobila, ....chystam sa urobit tortu dcerke k narodeninam....ak by ste mi vedeli poradit este odkial nakupujeje tie oblatky,osvedceny obchodik.....dakujem za vsetky vase rady... 😅 😅 😉

sticker
8. mar 2013

@reruna Tak toto som tiež nevedela 😀 😝 Veru som to nerobila hneď..... najprv som ten spodný pásik robila... Juj ďakujem 🙂 O 2tt robím znovu, tak snáď to vyjde, lebo ak nie, neviem to zakamuflovať 😀

eliska22
8. mar 2013

@zuul gaštanový je dobrý ten čo sa dáva to pyré gaštanové nakoniec do pribináčikového krému 🙂

sticker
8. mar 2013

@reruna Prosím ťa a ešte keď si to pozrieš tú fotku (dala som aj do albumu).... mala som to klieštikovať asi tak bližšie nie? Lebo ten vzor je moc široký... Takže tie klieštiky otvoriť naozaj len trochu a nie tak zo široka ako som ich mala. ...

dajna11
8. mar 2013

kočky pjosím nejaké inšpiro na tortičku pre baby dvojičky na 18 😖 😖 😖

maya30
8. mar 2013

@xaga ja kupujem tu http://www.jedleobrazky.sk/ a predavaju k tomu aj taky gel, ktorym zospodu natries oblatku a prilepis 🙂