Marcipánové torty. Rady a postupy

nutka
4. mar 2007

Ahojte mamulky,
mohli by ste ma nasmerovat na nejake stranky, kde by sme sa inspirovali marcipanovymi tortami alebo figurkami na nich? Chceli by sme nieco vynimocne a rozkosne ku krstu..... 🙂 Nieco take/podobne ako v albume "marcipanove torty".
dakujem...........

lussy23
9. mar 2013

@dada2007 nádherná
@maya30 krásne

dm1
9. mar 2013

@lussy23 ja som robila ale len taky ako vrchne poschodie torty ale nemala som postup klasikasom naplnila tortu zrezala do tvaru lodky a co som odrezala som dala ako tu kabinku hore ci co to je. nepotahovala som to iba som prikladala pasiky ako drevenne latky

79zuzana
9. mar 2013

Dievcata prosim nemate nahodou ulozenu tortu Winx club aj s babikou?

pristela
9. mar 2013

@katiatko uuuzasnaa, cista , kraaaaaaaaasna

@pipka najpr chod vsetky pokukat, vyzdvihni tortuše a potom dojdi ku mne nech si mozem po kuskoch šlohnuť 😀 😀 😀

ajka82
9. mar 2013

inak vaha toho auta je presne 3kg...rozmer šxd 15x22cm pribinak s ovocim 😉

1katuska73
9. mar 2013

moja dnesna korpus orechovy, plnka vanilka +dzem,potah mm,vaha4,5 kg.

janula.h
9. mar 2013

@anibas krááááááááásne tortičkyyyyyyy 😵

larah
9. mar 2013

holky dakujem za lajky.....a až teraz som si všimla, tá moja minie nie je z minulého roka, to sa zblbol foťák 😀

anibas
9. mar 2013

@lamps Andrejka a čo táto inšpirácia ???

zuzka7512
9. mar 2013

@lucula73 ten recept je aj tu niekde???

danka40
9. mar 2013

Ahojte mamulky,

mohla by niektorá mamulka poradit najvhodnejšiu marcipanovú tortu / plnky najmä/ na oslavu pre 2 ročné dievčatko, aby to mohla aj malinka papat....?? a kde si mam zakupit marcipan ked by som chcela potiahnut celu tortu...
prosím o rady je to teda bude moja prva...

dakujem za pomoc a cené rady...

eliska22
9. mar 2013

@danka40 no podľa toho čo tvoja malá môže podľa teba a čo nie, neviem čo ti poradiť 😕 ale ja by som ti odporučila buĎ jogurtovú plnku alebo pribináčikovú čiže tvarohovú 😉 obe s ovocím buĎ maliny, jahody, lesné ovocie .....
marcipán alebo teda poťahovú hmotu si kúpiš najlepšie cez net napr. tu http://www.peceniehrou.sk/sk/produkty/potahovac... ja by som ti odporúčala smartlex velvet alebo potom doma robenú hmotu z tých penových cukríkov 😉

luciahromadkova
9. mar 2013

@aduskatt dakujem vies aky stres, podvecer prisla teta, ze ved po rumove rezy, slubila som jej ze jej upeciem na lyzovacku, a ona si po ne prisla, lenze ja som si zle do kalendara poznacila o týžden datum..., takze este podvecer, manzel rychlo mlele orechy a o 20,00 rumove rezy zbalene a odnesene, v noci odchazali, a ja do 3,00 potahovanie a robenie torty a to este medzi 2-3 drobec sa rozhodol dojcit, takze uz som len poukladala ten najvacsi bordel a rano som umyvala o dusu...., torta sa pacila, len som zvedava ako im bude chutit, je tam pribinak s lesnym ovocim 😉

mariann2
9. mar 2013

@lokalistin bocian je z burizonky, ale aj tak ma prekvapuje, aký je ťažký
ďakujem kočky za rady aj pochvaly, nakoniec som bociana posadila a pekne drží, som rada, že sa mi podarilo niečo s tým urobiť

eliska22
9. mar 2013

kočky ja som za tú fialovo zelenú dostala 10 eur tringelt 😵 😵 😵 to sa mi teda nestáva a toto mi dokonca švagor dal, že aby si mala niečo aj za robotu a pýtala som si normálne ako od cudzích, lebo to tak chcel 😉 niekedy aj rodina prekvapí ...

luciahromadkova
9. mar 2013

@lokalistin dakujem aj ta tvoja je paradna 🙂

aduskatt
9. mar 2013

@luciahromadkova ja som koncila o polnoci a tiez az rano umyvala kuchynu🙂)

lamps
9. mar 2013

@pristela ty to máš dobre premyslené 😀 😀 😀 😀, darmo, šikovná si ty žienka 😉

lamps
9. mar 2013

@anibas Sabinka, ďakujem ja som s ňou ešte telefonovala a povedala mi, že jej stačí tortuša v bláznivých farbách kvietkov. No uvidím, čo vymyslím.

lokalistin
9. mar 2013
muffinka8
9. mar 2013

Nečakaná 🙂

eliska22
9. mar 2013

@muffinka8 krásna je 🙂

pipka
9. mar 2013

@lamps nemam zatial naplanovane vyjazdy ale neboooj moja, mam ta v mobile, a teda dam ti zavcas vediet 😎 😎 😎

lamps
9. mar 2013

@pipka 😅 😅 😅 😅 kedykoľvek môžeš prísť 😅 😅 😅 😅 a aj ja mám v mobile teba. Janka, keď ťa tu tak mám, opytam sa tak trochu od veci, ale nebola si náhodou na dovolenke v Chalúpkove pri Ružomberku, niekto tak dávnejšie písal na FB, že tam bol s rodinkou na dovolenke, chcela by som nejaké referencie.

mimcak
9. mar 2013

@muffinka8 krásna je. 😵 ukladám
😵

zuul
9. mar 2013

ahojte dievcata pripajam moje.

Kitinka - dobosova 2,6kg
samsung - svetla+orechovo-karamelov-kavova plnka + broskyne 3,2kg
baletka - coko + pribinak+broskyne 4,2kg

reruna
9. mar 2013

@79zuzana no vidíš, tak to jsem nevěděla, vím jen, že se v Irsku v březnu slaví sv. Patrik, ale že je tam den matek, to je zajímavé 😉
@anibas ano ten dort s tím kaktusem jsem viděla v upoutávce, takže on už byl první díl? to jsem propásla, příště se budu určitě dívat

terezka87
9. mar 2013

Prosím, nemáte někdo recept na potahovací hmotu která se netrhá??? Děkuji 🙂

lokalistin
9. mar 2013

@reruna a kedy chodia tie torty ja som kukala teraz ten prvy diel v archive,az na tie nechty dobre

@zuul to male,krasne, vyskerene ziena je tvoje?nadherna je

lokalistin
9. mar 2013

Inac vcera som robila experiment natrela som kusok kolaca parizskou slahackou a polku som obalila mmf a druhu polku wi dneska som to kukla na prvy pohlad vsetko v poriadku a ked som dala potah dole pri oboch bol na jednej strane malilinko roztopeny potah,ale len zvnutra a fakt len malilinko