Marcipánové torty. Rady a postupy

nutka
4. mar 2007

Ahojte mamulky,
mohli by ste ma nasmerovat na nejake stranky, kde by sme sa inspirovali marcipanovymi tortami alebo figurkami na nich? Chceli by sme nieco vynimocne a rozkosne ku krstu..... 🙂 Nieco take/podobne ako v albume "marcipanove torty".
dakujem...........

ajka82
14. mar 2013

@scai do torticky si mozes dat krem aky vam vyhovuje, no tortu je najlepsie potret vyslahanym maslom s cukrom... receptiky najdes aj tu nejake, vsetky co su tam, maju baby oskusane 😉 staci pozriet co by vam chutilo https://www.modrykonik.sk/forum/recepty/marcipanove-torty-recepty-na-korpusy-kremy-potahove-hmoty-2/

dm1
14. mar 2013

@ajka82 videla som ju tu veru ale vobec som to neskuamala prisli mi tie pismenka male tak som to dalej neriesila 😝

pipka
14. mar 2013

@lucula73 to poznam aj ja 😀 😀 😀 ked nieco hladam pozriem sto stranok akurat tu, kde to naozaj maju, tu nenajdem 😅 😀 😀

ajka82
14. mar 2013

@dm1 v ABCcku? len neviem ako tam bude otvorene, teda ak vobec bude cez sviatky 😅 teda ak je to tam... nemas nahodou cestu okolo 😅

lucula73
14. mar 2013

@pipka 😀 ,tá tvoja tortička mi vtedy padla do oka ,reku niečo podobné skúsim,pre chlapa na 40ku 😝 🙂 ,ale až o týždeň....

dm1
14. mar 2013

@ajka82 jj tam ale teraz ako na potvoru to nikde nemozem najst na nete ze ake je to velke to jak naschval. Mozem sa zbehnut ale az buduci tyzden pozriet ci na kedy to potrebujes? pripadne zajtra by som sla kuk

79zuzana
14. mar 2013

@brumka v 250ml slahackovej smotane rozpusti 100 g kvalitnej (50%) cokolady. Daj pozor nech ti to nezovrie. Nechaj postat v chladnicke cez noc. Rano vyslahas a krem je na svete 😉

ajka82
14. mar 2013

@dm1 zas sa nemusis nahanat kvoli tomu...este nejak vydrzim...ale keby sa ti podarilo do velkej noci, ze ak bude aj by si kupila a ja by som dobehla pre to ak budete cez sviatky doma, tak sa potesim...lebo fakt netusim ci budu mat vtedy otvorene...

mizulienka
14. mar 2013

ahojte dievcata, uz sa vam stalo, ze vam zrusili tortu a vy ste uz mali vsetko vymodelovane? co mam s tym urobit? mozem to dat do dozy a potom pripade pouzit na inu tortu? akoze nestvrdne to uplne, ze na kamen? 😕

heni79
14. mar 2013

@vlada111
Áno, tam pracuje. Tiež ti tam niekto robí? Alebo ty? 😉
Svet je malý. 😀

aduskatt
14. mar 2013

@mizulienka prikry niecom, aby sa neprasilo a neskor pouzi🙂

jakelina
14. mar 2013

@mizulienka já myslím, že třeba měsíc to vydrží.

pristela
14. mar 2013

Holky, pridávam fotoše prípravné, ja milujem take foto od vas ked dávate 😅 Tá vojenska inak este stale neviem ani tvar korpusu , ale predstava v hlave nejaka aspon uz je . rapunzelica ma 14cm na výšku
Inak ja vsetko lubim modelovat na 7kg vedierku od smartu a ked mi niekedy zasvieti inteligencia tak popri modelovani alebo na konci ked sa s tym nesmie hybat bo to je makke , zistím , že modelujem na tom vedre kde mam zrovna hmoty co potrebujem 🙄 🙄 takze to musim pak oooopatrne prekladdat 🙄

aduskatt
14. mar 2013

@pristela perfektna rapunzelica🙂)

halienka
14. mar 2013

@pristela pristelka čím to maľuješ? Teda napr. tie paneláky 😀 gelovkami či práškovými? vyzerá to super realisticky 😵 🙂

pipka
14. mar 2013

@pristela dokonalaaaa Rapunzel..a tie pehy 😵 😀 😀 😀 nevlaadzem ake su bozskeeee 😀 😀 😀 😎

lokalistin
14. mar 2013

@pristela wow super to vyzera inac jedna otazka od veci cez co si podpisujes tie fotky ja mam novy laptop a tu mi to nejak vobec nejde podpisat 😝

pristela
14. mar 2013

@ivkaivka tak vlasy sa daju rozne robit , kuk ako vseliako som uz robila ja / lis na cesnak nemam takze taku variantu nemam 😀 / toto su vsetky moje postavicky čo som kedy robila , nieje ich vela ☹

Ospravedlnujem sa za tapety 😕 ale hádzať vsetky linky bol des

luciahromadkova
14. mar 2013

@pristela perfektné... 😵 😵 😵 a ten vojak a domy nemaju chybu sak pockaj ukazem manzelovi ked dofrci domov ved ako som videla tie obrazky hry na internete, tak to vyzera uplne realisticky 😵 😵 😵

pristela
14. mar 2013

Jeee, holky dakujeeem vy ste sladkeeee
@halienka isto len práškovými , gelovka nevyschne , toto konkretne je obycajna z drogerie a rozrábam v obyčajnej vode.

@lokalistin stiahla som si Photo Filtre Studio zdarma, hlavne pre tie podpisy priesvitné ine na tom ani neviem robit bo to mam po anglicky a nemam cas skusat 😝 bo aj toto som hladala ako robiť systém - pokus-omyl 😝
Aj ked fotim tak fotim vzdy tak aby som nemusela pak foto upravovat, zrezavat a podobne zdržovačky

aduskatt
14. mar 2013

@pristela achjo, kraaaasa🙂

luciahromadkova
14. mar 2013

@pristela mne sa paci najma ta foto kde si ty mas PC a makas na tej rapunzel na vedre so smartom..., 😀 hned idem vyjednavat, ze aj ja potrebujem taketo miestecko v dome..., a to hned naraz s izbou pre drobca 😀

lokalistin
14. mar 2013

@pristela diky no ja hlavne potrebujem na podpisy,na starom som to robila v programe fotaku,ale na novy nepotrebujem ten program a nejak sa tu nevyznam a nemozem to nijak podpisat,skusit stiahnut ten tvoj dik

halienka
14. mar 2013

@pristela ale tie práškové z drogérie sa asi nemôžu potom papať, či? 😅 Ja som ešte nikdy nemalovala, mám pár gelových na farbenie hmôt a práve uvažujem už skúsiť dačo aj maľovať a neviem aké sú najlepšie...

mizulienka
14. mar 2013

@pristela rapunzel je uplne dokonala, normalne si ju vystihla aj s tym usmevom aj s ocami aj pehami 😉 viem to posudit, lebo pozeram rapunzel minimalne raz do dna 😀

pristela
14. mar 2013

@luciahromadkova no to musis vyjednat!! to je super vec, ja som si zhabala celu miestnost , minuly rok dalsiu a to moj ked nariekam ze mam malu pracovnu mi vravi ze nech si preburam obývku , ze jemu je to jedno kaslat na navstevy 😀 😀 😀 tak o chvilku bude cely dom jedna velka pracovna 😀 😀 😀 😀
kuk toto je cisto nova , prave dokoncena, uz chuda vypada inak, nejak sa zmensila , zapratala ☹ ☹ ☹ ....https://www.facebook.com/photo.php?fbid=2515983...

aduskatt
14. mar 2013

@halienka ja mam praskove z drogerie, ktore sa papat mozu🙂

zuul
14. mar 2013

@pristela nemam slov. velikanske WAUUUUUUUUUUUUUUUUUUUUUUUUUUUUUUUUUU

pristela
14. mar 2013

@halienka nee, toto su normalne potravinarske jedle farby, ja bych na potraviny nedavala nejedle nikdy, aj co mam take male praskove tak aj tie som vyberala aby boli jedle, tu ich je vidiet a s @lamp andrejkov sme aj v komentoch pisali odkial a ake su to : https://www.facebook.com/photo.php?fbid=4543672...

aduskatt
14. mar 2013

@pristela mas vacsiu pracovnu ako ja kuchynu🙂)