Marcipánové torty. Rady a postupy

nutka
4. mar 2007

Ahojte mamulky,
mohli by ste ma nasmerovat na nejake stranky, kde by sme sa inspirovali marcipanovymi tortami alebo figurkami na nich? Chceli by sme nieco vynimocne a rozkosne ku krstu..... 🙂 Nieco take/podobne ako v albume "marcipanove torty".
dakujem...........

vlada111
14. apr 2013

@dagmarmustafa jééééj, ďakujem moc, si zlatá.

mysiatkoo
14. apr 2013

@florentina @zuzana92101 dakujem ;) Zuzi skoda ako skoda..nik sa nestazoval 😎 ....celkom sme si poxutili a aj susedia si poxvalovali ze sa im uslo, lebo by sme sa inak asi valali ako sudy oxvilu 😀 😉 a nexat skysnut suroviny v xladnicke co boli nakupene na povodnu objednavkovu som nemala to srdce...

katarina51
14. apr 2013

@aduskatt Zaujímalo by ma v akom pomere.maslo: cukor

aduskatt
14. apr 2013

@katarina51 ja davam od oka, ale tak hadam dve lyzice na 250 g masla

martuli
14. apr 2013

@mimcak moc moc dekuju, chystam se na ni v utery

nika1985
14. apr 2013

babulky urcite mate nejaku dobru karamelovu plnku do ktorej nejde salko chcem spravit mamine na buduci vikend len taku malu 18cm tortusku a ja viem iba tu falosnu parizsku so salkom. Dakujem

zuzana92101
14. apr 2013

@mysiatkoo 😉 ja som to myslela tak, ze taku peknu torticku bolo aj skoda rozkrajat 😉

luciahromadkova
14. apr 2013

@nika1985 ja robim karamelovu slahacku s mascarpone - upalit 6 PL krystal. cukru vo vyssom hrnci, 2 33% slahacky zohriat a potom ked je cukor roztopeny a karamel bublinkuje zaliat slahackou a nechat rozpustit, pozor ked sa zalieva slahacka o karamelu hrozne to syci a prska, preto vyssi hrniec a nechat na noc vychladit v chladnicke, potom vyslahat na dalsi den so stuzovacom a dat 1-2 mascarpone
u nas toto velmi ide a robila som to aj ako plnku do rolady od @jakelina velka mnamka....
a skusila som to aj z hnedeho cukru a tiez dobrotka...

lucula73
14. apr 2013

@nika1985 rozpusť si 250gr. cukru na karaamel,zalej šľahačkou,trošku povar,nech sa ten karamel rozpustí,do druheho dňa nechaj v chladničke a potom to prišľahaj do jednej veľkej kocky masla......maslo si vyber skor,aj tú hmotu,aby to malo rovnakú teplotu,nemalo by sa ti to zraziť.........mne chutí tento viac ako ten salkový.... 😉 .a recept je tu od nejjakej kočky,neviem už presne od koho 😉

katarina51
14. apr 2013

Tento víkend som prvý krát robila trojposchodovú k 50-ke a jednu jednoduchú pre brata a otca

lussy23
14. apr 2013

@nika1985 krásne dielka- síce mi prídu trochu zvláštne kvietky na papučkách pre chlapčeka, ale proti gustu žiaden dišputát🙂 @vlada11 krásne dielka a ten žralok je perfektný úplne
@adrika202 @79zuzana @miika @zsuzsu @eeffka @evala777 @mrka2 @evvina @florentina @katarina51 @jakelina krásne tortičky ste napiekli baby. a @mrka2 tie myšky sú prekrásne

@mysiatko nádherná tortička. kiežby so maj ja dokázala peicť tak krásne tortičky.......

levandulka3
14. apr 2013

@florentina ano je to presne ono, pôvodne som myslela že to dám do folie ale nakoniec som si do strechy auta urobila takú priehlbinku ešte pred poťahovaním a ked to zatvrdlo len som to do nej osadila ale bolo to na torte len tesne pred oslavou a nie po celý čas, a má to tuším 13 cm a zapína sa to hore a vypne sa to samé

lokalistin
14. apr 2013

@eeffka hmota moze v chladnicke navlhnut,predsa len ja tam vlhko 😀 daj si nabuduce na zadnu stenu karton,ten ti pohlti tu vlhkost a nenavlhne potah

florentina
14. apr 2013

@levandulka3 super, děkuji

florentina
14. apr 2013

Juj, děvčátka, tak jsem objednala robota!!! Já se tak těším!

stankapk
15. apr 2013

@79zuzana Ahoj. Mohla by som Ťa poprosiť podľa ktorého receptu si robila čokohmotu? Je vhodná aj na "vypletanie" košíka? Lebo to práve budem robiť vo štvrtok, a ešte neviem či to budem šúľať, alebo by sa mi to dalo vytláčať takým lisom... Ďakujem.

evala777
15. apr 2013

@sticker 10žltkov vymiešaš s 250g cukru a 2 vanilk. cukrami, pridáš 10 lyžíc horúcej vody. Bielka vyšľaháš s 150g cukru spojíš so žltkami a primiešaš 500g hl. muky spolu s 1 pr. do pečiva. Pečiem na 150 st. asi hodinu, to musíš zohľadniť vlastnú rúru ty vieš ako ti pečie....nech sa darí 😉

nika1985
15. apr 2013

@luciahromadkova dakujem tato sa mi pozdava nemas nahodou vyskusane kolko Ti staci na 18priemer 2x plnenu

evala777
15. apr 2013

@pristela ten vlk je úžasný 😀

sticker
15. apr 2013

@katarina51 Krásna tá 3poschodová 🙂 A také jednoduché guľaté torty mám najradšej 🙂 Lebo aj tak je prplačka s tými kvietkami 🙂
@evala777 Ďakujem za receptík 😵 Tak snáď to nebude veľa do tej mojej formy, tento týždeň by som ju mala pokrstiť, som veľmi zvedavá 😝

reruna
15. apr 2013

@lucula73 na jednu šlehačku dávám 100 g čokolády a 1 mascarpone, nejdřív ušlehám tu šlehačku s čokoládou (je to rozpuštěné a vychlezené) a pak tam dám to mascarpone a jen rychle krátce zašlehám

ajka82
15. apr 2013

blahozelam mysiatkoo (neviem presne nick tu na MK, ale velkonocnu torticku si pamatam aj odtialto) 🙂

79zuzana
15. apr 2013

@stankapk ahoj, robila som ju podla tohto receptu. Robilo sa s nou velmi dobre, je taka elasticka http://tortyodmamy.sme.sk/node/99341 Skusala som z nej robit aj ruzicky a sli uplne v pohode 😉

mojkamoj
15. apr 2013

Ahojte dievčatá,rada by som sa ku vám pridala,rada tvorím,pečiem,tak som skúsila aj ja torty s MMF poťahom ... čítam vás už dlhšie,vaše rady,postrehy...vaše torty sú prekrásne 🙂 a pridávam teda aj ja tie moje prvotinky ,sú ešte také kostrbaté,neokrôchané,ale časom a tréningom sa to snáď zlepší 🙂

mamina1978
15. apr 2013

@levandulka3 Perfektne je to poziarnicke auto so svetlom a zvukom...... 😵 😵 😵 😵 A chcela by som sa ta spytat, tie ladove kocky su z coho prosim ta ....... 😕 😕 ........ je to biely candyzovany cukor alebo nieco ine ....??????

sisix
15. apr 2013

Maminky prosim .... ispiraci.... hlava kocky ..... ne Kitty. Dekuji mooooc

lucula73
15. apr 2013

babenky prosím vás,ako by ste urobili takéto niečo?????dostala som obrázok,ale ja netuším vobec,ako na to.........aj spodok má taký všeliaký tvar a ten vrch už vobec....dakujeeeeeeeeem 🙂 🙂

jenie123
15. apr 2013

Ahojte kocky.. pridam vam sem moje vikendovky a idem vas docitat a opacitkovat.. a veru mam co citat.. 🙂)))
@aduskatt dakujem moc moc za babatko.. 🙂 nakoniec som dostala aj na tento tyzden krstinovu s babatkom, tak si musim zohnat uz silikonku.. nemas aj ty nahodou?

dm1
15. apr 2013

@lucula73 ja by som to robila ako poschodku spodok klasiky okruhly len vyssi zrezala by som a vrch v miske a dala na pevny karton a spodok vystuzila a dala na to