Marcipánové torty. Rady a postupy

nutka
4. mar 2007

Ahojte mamulky,
mohli by ste ma nasmerovat na nejake stranky, kde by sme sa inspirovali marcipanovymi tortami alebo figurkami na nich? Chceli by sme nieco vynimocne a rozkosne ku krstu..... 🙂 Nieco take/podobne ako v albume "marcipanove torty".
dakujem...........

dagmarmustafa
5. máj 2013

@wera.g Prenadherne tortičky!A tie kvety! No brutalne!!!!!! Hneď ukladam!

dm1
5. máj 2013

kocky pridavam svoje tohtotyzdnove ta cirkusova bola pre moje drobatko na 4 rocky krtka si tam rozkazal on tak je tam aj ked v cirkuse je to take divne 😀. blbo som ju odfotila samostatne tak pridavam foto s oslavencom

vlada111
5. máj 2013

@dm1 Dani krásna práca, si šikulka veľká.

viera6
5. máj 2013

@dm1 krasne 😉

lamps
5. máj 2013

@dm1 tortička krásna a malému všetulinko naj,... , nech mu stále tak žiaria očká ako na fotke 😅

aduskatt
5. máj 2013

@dm1 paraadna a blahozelam🙂

lussy23
5. máj 2013

@dm1 krásnučké

lokalistin
5. máj 2013

@dm1 Dani ty mas tie torticky take peknucke a maly je zlatany vsetko naj

pristela
5. máj 2013

@dm1 jeej, uzasnu torticku si vyčarovala malinkemu 😵 😵 😵 teda aj tie ostatne su uzasne ako vzdy 😀 ale ta maleho je suprovaaaa, mrňúsovi všetko najlepssieeee 😵 😵 😵

@lamps Zlatinko , ťa poznám, verím v tvoje schopnosti , ty toho koňa dáš !!!!! Zákazníčku si ale necham , vypada to byt zlata žienka , stači ak mi vyrobis len kona , neboj , niekde dole v komentároch ťa pak spomeniem ako autora 😀 😀 😀 😀

lussy23
5. máj 2013

@katarina51 krásnučká @lucula73 krásne
@janula.h krásne
@dada2007 velmi sa mi páčia tie knihy @dada2007 krásnučké
@mimcak krásna
@jenie123 krásne tortičky @mrka2 krásnučké @pristala krásna tortička
@nanima krásna @katie555 krásna @sisix krásna

lamps
5. máj 2013

@pristela ty si ale strááááááááááášne milá osoba 😅 😅 😅 😅 ďakujem za dôveru, ja ti neviem, už som ho aj chcela vysúšať, že len tak cvične, ale .... nie je akosi čas hrajkať sa, ale pravdou je, že by som to aj rada vyskúšala 😵 😵 😵 a dobré zákazníčky ti brať nebudem, tie ti doprajem. Ty máš aj nejaký postup ako konía robíš? Nejako mi nie je všetko okolo toho, aby vyzeral ako ozajstný kôň jasné

mirinecka
5. máj 2013

Neskutočne krásne všetky torty a tie postavičky 🙂. Nechápem ako to dokážete. Moja prvá ešte že mám čas to vylepšiť a túto prenecham svojím deťom pre radosť. 😀

dm1
5. máj 2013

kocky dakujem mooc za mile slova a pacitka. Inak som bola v sobotu na stretku medovnikovom v cicmanoch a bolo supeeeer som po rokoch oprasila kroj co som mala na svadbe po polnoci a bolo nieco neskutocne vidiet tam zienky v krojoch z roznych kutov slovenska a ta modna prehliadka co sme robili v krojoch vonku pred penzionom stala za to si nas tam fotili 😀 😀 😀

sisix
5. máj 2013

@mirinecka je suprova

jakelina
5. máj 2013

@dm1 ta je milená 😉

asianflower
5. máj 2013

@dm1 ta cirkusova je straaasne mila🙂 paradne prepracovane detailiky🙂

asianflower
5. máj 2013

Moja New York-ska torticka robena pre svokrika , ktory toto mesto zboznuje z celeho srdca🙂

gabina275s
5. máj 2013

Ahojte, potrebujem pomoc, nemáne niektorá uložený postup na ležiaceho šmoulu 3d tortu ? prosííím ☹

zklimekova
5. máj 2013

ahojte kočky nemožem nájsť recept kokosovú plnku, myslím rafaelo sa volala....pomožte mi prosíím 🙂

dada2007
5. máj 2013

@zklimekova Rafaelo creme:
Jedno maslo ( 250 g) vymiesat s 1 Milchmädchen (SALKO)- nevarene!!! , pridat husty vychladeny vanilkovy puding( 2 zlate klasy v 500 ml mlieka) a 5 polievkovych lyzic struhaneho kokosu.

dagmarmustafa
5. máj 2013

Caute,aj ja potrebujem poradit. Viem,ze to je blbost,ale "prežije" torta(nakomplet potiahnuta a vyzdobena) tyzden v mrazaku? Asi si myslite,ze mi "šije" ale musim riešiť jednu tortu a nemam veľmi na vyber.Diki

zklimekova
5. máj 2013

@dada2007 ďakujem 🙂

simasa
5. máj 2013

@dm1 Dani, je bombová 😵

evuska32
5. máj 2013

@lucula73 ahoj, pozerám že si robila s Montanou...ako to chutí? niečo ako mliečny marcipán?

lucula73
5. máj 2013

@evuska32 ano,to je mliečny marcipán.............už som to tu pár strán dozadu dnes písala,že chutí výborne,fakt je vynikajúci,nemá vobec takú umelú chuť,len som niekde asi urobila chybu pri zarábaní,lebo sa mi to drobilo.......tak ešte o týždeň idem vyskúšať znovu 🙂

a ďakujjem za všetky páčitká 🙂 🙂 🙂 🙂

maca_p
5. máj 2013

@lucula73 ja robim len mliecny marcipan domaci. davam pomer 1 1/2 cukor : 1 susene mlieko, sprtnem trocha oleja, a dolejem vodu. podla obrazku co si dala, ja by som to doriedila vodou a poriadne premiesila.
mne sa s nim dobre potahuje, ale zle sa mi modeluju figurky. alebo mozno len nemam talent 😀 , co tu koceny predvadzaju. no a hlavne mi ten marcipan nedrzi pokope, cize sa jednotlive diely odlepuju. asi by som mala pouzit potr. lepidlo, ale ja tvrdohlavo idem po tom, ze co najmenej umelin pouzivat, lebo nase decka a pribuzenstvo to konzumuje ako prve z torty (a aj ja...).

evuska32
5. máj 2013

@maca_p no ja som tiež zato, čo najmenej farbív 😉 robila som s ním svoju prvú tortu a celkom OK - len som nerobila figúrky. Niekde som vyčítala, že existuje verzia so salkom a sušeným mliekom a ten je vraj plastickejší. Idem vyskúšať cez víkend 🙂

lucula73
5. máj 2013

@evuska32
@maca_p no ja tiež nie som za umeliny,čítam zloženie snáď všetkeho v obchode,ale zas tortu nejete každý deň a veru bez tých farbív sa veľmi piecť nedá 😅 😉 😉