Marcipánové torty. Rady a postupy

nutka
4. mar 2007

Ahojte mamulky,
mohli by ste ma nasmerovat na nejake stranky, kde by sme sa inspirovali marcipanovymi tortami alebo figurkami na nich? Chceli by sme nieco vynimocne a rozkosne ku krstu..... 🙂 Nieco take/podobne ako v albume "marcipanove torty".
dakujem...........

florentina
11. máj 2013

@dm1 a ově dvě nádherné!

viera6
11. máj 2013

@dm1 prosim ta ake farby si to tam použila hnedu a ta druha praškova ružova?

florentina
11. máj 2013

Hezkou sobotu všem.

Přídávám sumečka, 6,4kg, mascarpone + jahody...
a tímto velmi děkuji @dada2007 za všechny rady ohledně tohoto jak na to, dělalo se mi to díky tomu velmi dobře.

dm1
11. máj 2013

@viera6 je to farbene len kakaom + streknute perletou. Ta druha je rovno ofarbena hmota gelovkou wilton rose aj ten bledsi odtien tam je jej malicko

aduskatt
11. máj 2013

@vikirobi Smarftlex

dm1
11. máj 2013

@florentina dakujem 🙂

vikirobi
11. máj 2013

@aduskatt A je jedno,jestli velvet nebo flower?

lydik
11. máj 2013

@javalla viac cervenej a menej zelenej ( pripadne modru so zltou)🙂

aduskatt
11. máj 2013

@vikirobi flower je na modelovanie, nie na potah a Velvet mozes pouzit na potah aj na modelaz

mamina1978
11. máj 2013

Tak som sa vcera a dnes teda trosku cvicila v kvetinkach ........... 🙂 A zistila som, ze robit kvietky , je pre mna tazsie ako modelovanie postaviciek 😝
Ale ked mne sa tie vase kvetinkace taaaaak pacia 😵

luciahromadkova
11. máj 2013

@mamina1978 su nadherne...

mia114
11. máj 2013

holky ako robite tie male kvetinky na drotikoch? mne to ani ya svet tam nechce dryat 😠 pokayde mi spadnu z drotika ☹

mia114
11. máj 2013

@mamina1978aj ty ich mas tie krasne 😵

mamina1978
11. máj 2013

@luciahromadkova Dakujem si zlata. 😉 No sice ujdu, vidim, ze najhorsie nie su a budem ich musiet pouzit teraz na moju tortu, no oproti niektorym dievcatam tu , ktore robia skoro zive kvety ,este maju tie moje co dohanat. 😝 🙂

mamina1978
11. máj 2013

@mia114 aj mne padali moje prve hortenzie na drotiku , ktore som robila pred niekolkymi tyzdnami 😅 ....... pri suseni mi postupne padali ako hrusky z tych drotikov 😀 😀 😀 A este k tomu som ich mala vtedy aj hrube. Teraz som ich urobila tensie , nechala vysusit v bonboniere a az na druhy den napichla opatrne na drotik, ktory som si vopred trosku tu spicku drotika namocila do vody. A takto mi drzia tie hortenzie aj tie modre . A tie zlte, tam som dala este na ten namoceny drotik taku malu slzicku z hmoty a az na to prilepila ten kvietok.

jakelina
11. máj 2013

@mamina1978 krásné je máš 😉

eliska22
11. máj 2013

moje dve na prijímanie, tá poschodová je pre sesternicinho syna a nechala to na mňa, takže tá ma bavila 😀 snáď sa jej bude páčiť, lebo no kalich to nie je 😝 a to chcela štvorcovú, takže bude v šoku 😀
tá druhá s kalichom podľa želania ....ešte jedna ma čaká, obetný dar, čo budú deti niesť, ale tú ešte nemám ani naplnenú .....

mamina1978
11. máj 2013

Dievcata.......... a este som uplne zabudla na to , ze my sme mali teraz vo stvrtok den otcov, a moj syn urobil na ranajky tohto maca tatinovi k sviatku ...... 🙂 ( akoze slana torticka ) 😀 Po kom to dite je , zeeee 😀 😀 😀 😀 😀

eliska22
11. máj 2013

@mamina1978 jééééééééj to je zlatééééééé 😀

evuska32
11. máj 2013

@mamina1978 bohovskééééé 🙂

michalag
11. máj 2013

@mamina1978 bombove 🙂

evuska32
11. máj 2013

tak toto je moja nočná práca, piata v poradí (maminka má dnes meniny)....mramorák, čučoriedky, pribinák žiadna chémia len čokoláda a mliečny marcipán. Zas som o čosi múdrejšia...pribinák pod čokoládovú polevu NIE! Ale inak sa páčila a dobre chutila, stála ma však aspoň 100 šedivých vlasov 😀

b.janka
11. máj 2013

baby mám blbú otázku... tak prosím nehnevajte sa na mňa... ako dlho môže byť po záruke SV aby sa dal ešte použiť... ale len pre nás... ja som ho kúpila minulý rok... použila som z neho iba kúsok... a od vtedy som nepiekla... prerábali sme... a ešte to aj tak nemáme dorobené... kuchyňu len teraz pomaly nasťahovávam
ten SV je po záruke cca 3 mesiace... to sa mi vidí veľa... keď som ho pozerala tak nemá zmenenú farbu,ani nie je lepkavý a ani nesmrdí (teda neviem ako má voňať... ale proste nepáchne)
rozmýšľam že asi budem s ním len trénovať nejaké kvietky... aspoň nejako ho využijem

lucula73
11. máj 2013

peknú sobotu,
moja tretia a ešte jedna ma čaká 🙂

halienka
11. máj 2013

Babky, tak moje dve, aj tá nešťastná facebooková so zvlnenou oplátkou 😝 a teda ani pribináčkový krém s ovocím do takej vysokej kocky nič moc 😝 😅 😀 ale chápem ľudí že ho chcú lebo to je No.1 😀

lucula73
11. máj 2013

@b.janka no tri mesiace je dosť,ale na kvietky ho určite minieš........ja som mala asi iba raz po záruke,ak má niečo pol roka záruku,tak týždeň dva podľa mňa úplne v pohode....ale viac by som už asi nedala ani ja 😒

1zaza
11. máj 2013

Ahojte, moje tortičky, opité myši vyzerajú, akoby som bola pri ich modelovaní opitá ja 😀 a ešte som zabudla aj potravinovú foliu za myškou, čo mi pridŕžala ruku

alexandrakocikova
11. máj 2013

nenávidím robiť fondánové bránky!!!!!!!!!nenávidím...toť zúfalstvo zo mňa vraví !

alexandrakocikova
11. máj 2013

@aduskatt @vikirobi ale ak s flowerom potiahneš nič sa nestane 🙂

halienka
11. máj 2013

@1zaza opité myšky sú úúúžasnééé 😀 😀 😀