Marcipánové torty. Rady a postupy

nutka
4. mar 2007

Ahojte mamulky,
mohli by ste ma nasmerovat na nejake stranky, kde by sme sa inspirovali marcipanovymi tortami alebo figurkami na nich? Chceli by sme nieco vynimocne a rozkosne ku krstu..... 🙂 Nieco take/podobne ako v albume "marcipanove torty".
dakujem...........

luciahromadkova
2. jún 2013

@dadulka271 som tiez ucitelka a nesmu sa davat detom doma upecene torty a kolace... prave z hyg. dovodov to maju pravdu, ale ak je to akcia s rodicmi a rodiciavasej triedy budu priamo tam suhlasit, a si to obehas a opytas sa ich tak to ide... a urcite by som kusok odlozila ako vzorku do poharika od vyzivy a do chladnicky... keby cosi... co sa tyka potvrdenia, ze dieta moze ist do kolektivu a je zdrave, je to podla zakona o verejnom zdravotnictve a po infekcnom ochoreni, / a to kiahne su/ treba priniest potvrdenie od pediatra, a po beznej chorobe podpisat vyhlasenie o bezinfekcnosti- to je legislativa a obtazuje to aj nas, ale plati to v kazdej skolke... 😉

sofiadurovic
2. jún 2013

@jenie123 krasne torticky chcem sa opytat ako robite marcipam a rada ako urobit notebok dakujem

luciahromadkova
2. jún 2013

@pipka ano bezne tak peciem da sa to... 🙂

cwilinge77
2. jún 2013

@karmenta aj mne by sa dalo? vdaka

mia1111
2. jún 2013

@lamps, @mysiatkoo - babulky, tak ako teda s krajkou? Poprosíme @karmenta, či by aj nám objednala? Ste niektorá z BA? Ja ak bude karmenta ochotná, tak ju beriem 😉

pipka
2. jún 2013

@luciahromadkova sice uz netusim na aku otazku si mi odpovedala, ale dakujem 😅 😀 😀 asi na tu konzervu..ci? 😕 😉

karmenta
2. jún 2013

@mia1111 objednám a pošlu. Když se dostanu na poštu za hranicemi na slovensku tak můžu poslat kamkoli po SR

katkak23
2. jún 2013

no a posledna odovzdana rano....a pokoj do stvrtka..iba modelovat 😉

mia1111
2. jún 2013

@karmenta - super, tak jednu určite, ja ju beriem - @lamps, @mysiatkoo - berieme jednu na tretinky, však?
Babulky, ktoré ste tiež chceli tú krajku kvietkovanú, dohodnite sa, že by ste si tiež podelili, prípadne ak chce niekto celú pre seba, tak dajte vedieť 😉

nellynka
2. jún 2013

@mia1111 prosim ta aku krajku si kupujete?

pralinka25
2. jún 2013

@chavierka tak super sa vam to podarilo 😵

nellynka
2. jún 2013

@katkak23 kraaasna torta!!!! aku hmotu si pouzila, ze sa ti ju podarilo tak super zafarbit na cerveno? dakujem.

salonka1981
2. jún 2013

Moje víkendové 🙂 Ešte raz ďakujem za rady ohľadom kvietkov 🙂

nellynka
2. jún 2013

@1zaza naaaadherne torty!!!! a neskutocne kraaaasne kvietky. Prosim ta a na ten spodok pouzivas aku formicku, ze ti to tak pekne oreze? dakujem.

nellynka
2. jún 2013

dievcata a cokohmota mi stuhne tak ako MMF na kamen? alebo nie? dakujem vem velmi pekne za rady!

katkak23
2. jún 2013

@nellynka dakujem...smartflex gelovka RUBY je riadne syta 🙂 ale aj ked das viac wiltonky pink tak sa da syta urobit

nellynka
2. jún 2013

dakujem!

katkak23
2. jún 2013

smartflex

katkak23
2. jún 2013

@nellynka smartflex

maya30
2. jún 2013

@mia1111 ja som pisala @karmenta do IP ze budem chciet jednu celu 😉

sticker
2. jún 2013

@salonka1981 Krásne kvietky... 😵

dm1
2. jún 2013

@mia1111 a co vyjde ten jeden pas prosim ta?

viera6
2. jún 2013

dakujem za pačitka 😉
sladké žienky prosím.. ako by ste spravili takúto krabičku.....dakujem za odpoved 🙂

mia1111
2. jún 2013

@nellynka , @dm1 - pozri sem, nepozerala som ešte poštovné: http://www.monacoint.com/eshop/catalog/1845

dm1
2. jún 2013

@viera6 to je kralovskou glazurou ale teda ja by som pri nej ani nedychala o by som sa bala ze sa rozpadne. Kresli sa na nejaku foliu, necha zaschnut a potom lepi k sebe tou glazurou

mia1111
2. jún 2013

@dm1 doprava nad 1000KČ je zdarma, tak ak sa nazbierame viaceré, aspoň teda 2 krajky, poštovné budeme platiť len to, čo sa rozošle krajka na SR 😉

cwilinge77
2. jún 2013

@mia1111 tak so mnou ratajte prosim 🙂

mia1111
2. jún 2013

@cwilinge77 - a Ty chceš celú krajku pre seba, či sa chceš s niekym spojiť a si ju predelíte na tretinky? Ono sú to vlastne 3 tie isté krajky na pláte, dá sa to prestrihnúť. Pýtam sa preto, lebo aj @viera6 chcela 😉

mia1111
2. jún 2013

@dm1 rozmýšľaš aj Ty nad tou krajkou? 😉

dm1
2. jún 2013

@mia1111 ja nad nou uvazujem uz dlho odkedy som ju videla u nas ale pockam este. Inak mm doteraz nepochopil ze tu krajku som nedala celu pristelke aj ked som ju davala teraz na tortu 😀