Marcipánové torty. Rady a postupy

nutka
4. mar 2007

Ahojte mamulky,
mohli by ste ma nasmerovat na nejake stranky, kde by sme sa inspirovali marcipanovymi tortami alebo figurkami na nich? Chceli by sme nieco vynimocne a rozkosne ku krstu..... 🙂 Nieco take/podobne ako v albume "marcipanove torty".
dakujem...........

mrka2
10. aug 2013

no nic, pridam aj ja svoje, ale toho tyzdna take nic moc a ta s akoze fialkami je z min.tyzdna. kvety teda fakt neviem a ani nemam k tomu vztah. 😝

elamaslakova
10. aug 2013

@maya30 Nádherné tortičky - úžasné

elamaslakova
10. aug 2013

@levandulka3 Všetky tortičky sú nádherné

adrika202
10. aug 2013

k meninkám ,že láska k vlasti 🙂 pre moju krstnú dcéru žijúcu v Anglicku 🙂

luciahromadkova
10. aug 2013

dievcata akou farbou farbit zmes magic dekor- praskova? gelova? dakovala

jakelina
10. aug 2013

@luciahromadkova ano gelová

jakelina
10. aug 2013

Poslední tento víkend, dnes se s ním hraju od rána. Nějak mi to nejde od ruky, záda mě bolí jak hrom. Vezla jsem ty dva svatební dnes ráno přímo do restaurace, přijedu tam, je to skoro 30 kilometrů. Lednice vypnuté 😝 😝 😝 Přitom věděli, že je v 9 přivezu, tak kdyby to pustili, ať se to už trochu vychladí. No jediné štěstí, že je chladněji a nezačalo se to moc rosit. Mám strach z těch malovaných čárek fixem, aby se to nerozpilo, jak to navlhne. No co už, ať to mají také jaké to bude. 😝 😝

muffinka8
10. aug 2013

@maya30
@dada2007
@mrka2
Ja som po tom cakani uz rovno kazdemu povedala a dopredu upozornila ze ked chcu tortu tak najneskor v piatok do 18:00 treba prist lebo potom odchadzame.

muffinka8
10. aug 2013

Celodenná piplačka. Levov som našťastie mala týždeň dopredu, ale nejak som neodhadla ich veľkosť 😅

jakelina
10. aug 2013

@muffinka8 jéééééééé, ti jsou roztomilí

adrika202
10. aug 2013

a posledná ,možem vyložit nohy na stol 🙂

vlasta80
10. aug 2013

kedže mám dovolenku tak by som asi ani nemala nic robit🙂)ale nedalo mi🙂to logo unicefu som si trosku prisposobila 😀

jakelina
10. aug 2013

@adrika202 vidím, že hodně holek dává na dortu ty ohnuté pásky kolem obvodu. Moc se mi to líbí. Asi se ptám na základní věc, ale jak se to dělá?? Ztenčí se ten vrchní okraj, aby se to to ohnulo?? A prostě se motají pruhy hmoty různě silné přes sebe?? Děkuji 😉

adrika202
10. aug 2013

@jakelina ja som to leb vyvalala zo smartu teda lebo s PDT to nevtvrdne,a len prstom som to tak akby trosicku zahla nechala kusok oschnut a prilepila na tortu 🙂

jakelina
10. aug 2013

@adrika202 děkuji

pristela
10. aug 2013

Holčiny pridávam , nastastie len jednu , taku co som uz robila v ružovom , no prepláááácanuuu, ja niekedy tych ludi nechapem, no v ramci mojho pohodlia v tychto des dni, som bola rada ze nemusim nic vymyslat a len vsetko co nakazu hocako nahádzať 🙄 🙄 čo už 😀
Aaa dakujem Dadke /neviem ake čislo 😝 😝 😝 / za pôrod- cmukáááám , a @lokalistin za cukroškyyyyy 😵 😵 😵 sú super , toto som potahovala uz s nemeckymi cukrošmi 😵 😵 😵 este raz vdakaaaaa, cmukám aj teba 😀

mamcas
10. aug 2013

Zienky moje zlate mam dotaz. Piekla som korpus 25x25 na 150 dlhooo a cely vrch bol doslova chrumkavy... spravila sa tam ako keby korka a wj kopec ☹ bol z 10 vajec, chcela som totiz tri krat prekrojit, ale vdaka kopcu som aj tak nemohla. Neviete preco?

jakelina
10. aug 2013

@pristela když už to stojí tolik peněz, tak ať je tam všechno co?? 😀 😀 Mně taky dnes psala paní kvůli dortu, chtěla tam pět postaviček, tak jsem jí napsala, že jedna je v ceně a zbytek za příplatek a už ani dort nechce a já mám klid. Budu tři dny modelovat a nakonec na malý dort narvu všechno možné i nemožné a zisk žádný a kýč z toho, že až hanba. 😀 😀
Ale ty ho máš krásný i tak, hezky jsi to zvládla. 😉

jakelina
10. aug 2013

@mamcas pekla jsi dlouho, tak příště dej nahoru alobal. Když pečeš na 150 tak by neměl být kopec 😲 😲 😲

lamps
10. aug 2013

@jakelina Majka, tá je milá 😵 😵 😵 😵

@muffinka8 pravdu som mala, že tortička s levíkmi bude krásna ... a aj je 😵 😵 😵 😵

dada2007
10. aug 2013

@pristela ja ti dám že nevieš aké číslo!!!!!!! 😝

muffinka8
10. aug 2013

@mamcas a aký to bol recept? nejaký odskúšaný? mramor treba piecť na 150°C ale iné možno chcú vyššiu teplotu?

jakelina
10. aug 2013

@lamps děkuji

pristela
10. aug 2013

@jakelina jo , presne taky pocit z toho mam , vzdy ked objednavaju , co najviac toho na nu, ked uz tolko penazí 😝 😝
Inak mne vadia aj tie datumy ze narodenie + krst , pripada mi to morbídne ako narodenie a .... neviem preco to tak ludia chcu , zima mi je vzdy pri tom ☹

jakelina
10. aug 2013

@pristela to máš pravdu. Já jsem se dohadovala s paní co chtěla na svatební dort dvě holubice, jak mají u sebe hlavy a chtěla ať se dívají zamilovaně. 😲 😲 No nevím jak se dívá zamilovaný holub, mně to evokuje ty dvě holubičky co jsou na hřbitově na náhrobku. 😝 😝

vecernicci
10. aug 2013

@jakelina jo, ale tam jedna leží nožkama nahoru a už nekouká 😀 😀 😀

florentina
10. aug 2013

@maya30 já vím,že to víš, ale přesto to napíšu...MILUJU TVOJE DORTY...jsou nááádhernééé a skoro všechny jsem uložila do inspirací a teď tady ochám.... 😵

florentina
10. aug 2013

@levandulka3 všechny krásné, ale ta s tou ježibabou je boží 😀 !!!

jakelina
10. aug 2013

@vecernicci já vím, asi je to jenom můj problém, ale prostě mi to přijde zvláštní 😀 😀 😀 Hned si představím hřbitov

dada2007
10. aug 2013

@mysiatkoo neuverííííííííííííííš, ale dnes sa ku mne dostala tá pílka na korpuuuuuuuuuus 😅 😅 😅 a teda, oficiáááálne dakujéééééééééééééééééém 😵 😵 😵 😵

@lokalistin dakujem za pudingyyyyyyyyyyyy 😵 😵 😵 😵 😵 si ma prekvapkalaaaaaaaaa!!!!!! a na buduce sa neondej a kávu musíme dať....ked aj večer....ked aj ráno.......bárkedy......kedy plánuješ prísť?

@pristela tebe díííííííííííííííííík za magnetku........od teba už tretia do mojej zbierky 😵 😵 😵