Marcipánové torty. Rady a postupy

nutka
4. mar 2007

Ahojte mamulky,
mohli by ste ma nasmerovat na nejake stranky, kde by sme sa inspirovali marcipanovymi tortami alebo figurkami na nich? Chceli by sme nieco vynimocne a rozkosne ku krstu..... 🙂 Nieco take/podobne ako v albume "marcipanove torty".
dakujem...........

woman04
29. sep 2013

@vierka0 ja používam farbu Christmas Red od Sugarflair,ale nepoťahovala som,iba menšie veci,strechu,alebo vláčik..farbu som pridala pri topení cukríkov... 😉

pipka
29. sep 2013

@tinamk ten slimak je bohovyyyyyyyyyyyyyyy 😀 😀 😀 😉

tinamk
29. sep 2013

@pipka dakujem to je podla tej novej rozpravky turbo ci ako sa to vola nepoznam internet radil🙂))

ady033
29. sep 2013

@adrika202 nádhernáá 😵

sisidani
29. sep 2013

Ahojky holky, chtěla bych upéct své mladší dcerce dortík medvídka, je to klasická forma z obchodu. a chtěla bych vyzkoušet pribináčkovou náplň jen nevím jestli mi to bude stačit z jedné dávky, poradíte mi prosím? A ještě budu potahovat hmoutou z mashmalow, ale minule se mi to trhalo, je nějaký fígl jak to na dortík dát co nejlíp? a jaké je ještě nejlepší ovoce k té pribináčkové náplni? Děkuji za rady.

halienka
29. sep 2013

Ahojte babky 🙂 tak po neuveriteľne hektickom týždni, kedy so sa nechala uhovoriť na 5 tort a ešte do toho ochorela 😝 mám konečne dobojované a ako vždy, zase skláňam pred vami klobúk dole, lebo toto fakt dokáže oceniť len ten, kto zakúsi urobiť takú kopu tort. Mne sa už normálne plietli krémy a korpusy, úplne mi lepilo aby som dakomu nedala úplne iný krém ako chcel 😅 😀 😀 Nestáva sa vám to? Ešte šťastie že si všetko píšem a teda ku korpusom som si normálne lístočky prikladala aby som vedela, ktorý komu ide 😀 Takže moja štvrtá čokoládová, podobnú som už robila a chceli teda takú istú, tak len maličká obmena, no ešte som nejako nedostala odvahu na čokotransfer, aj ke´d ma už v špajzke poctivo čaká 😀 Druhá Minnie dvojposchodka, tretia tiež Minnie aj s Mickyem - tú som mala spraviť kópiu predloženej fotky - možno ju originál robila aj niektorá z vás? 😅 Potom maličká s kvietkami rýchlovka a posledná pre synovca - riadny báger, a žasnem že normálne držal a nespadol, bo to som tiež plácala hrozne rýchlo 😝 A teraz sa idem zvaliť do postele a tuším sa odtiaľ 3 dni nepohnem 😝 😀 😀

jakelina
29. sep 2013

@anibas ani nemluv. Náš nejmladší všechno malé, krátké a to se hrozím nákupů všech zimních věcí od bundy, kombinézy až po boty atd... Dnes tu už byl přízemní mráz, tak bych měla vyrazit do obchodů, ale s ním to jsou nervy. Já jsem zpocená, jak kdybych skládala uhlí a on zkusí jednu bundu a boty a už mi zdrhá, že stačilo. 😝 😝 😝

jakelina
29. sep 2013

@halienka kráááááááááááááása, moc hezké a vylež to a odpočívej

ajka82
29. sep 2013

@tinamk jeee Turbo 😵 na toto ma deti nahovaraju najnovsie do kina 😅 😵

ajka82
29. sep 2013

este moja dnesna,o 10 dohodnuta a uz aj u kamosky v chladnicke... sme sa bavili pred 2 tyzdnami, ze by chcela tortu, muffiny a neviem co, potom sa neozvala ci vobec chce a ze ona na to aj zabudla, ze ci by som vedela urobit aby ju mali zajtra...kedze tu boli dnes vecer s malym na navsteve, tak uz ju aj doma maju 😉

ajka82
29. sep 2013

inak ona spokojna, ze si to uplne inak predstavovala, ze len tak "aby sa nepovedalo" ked to ma byt rychlovka a tringelt 10 evri, co som nechcela zobrat a ona sa nedala odbit, ze ked ja nechcem mam dat babam 😅

pipka
29. sep 2013

@ajka82 dohod mi taku, co dava 10€ tringelty 😀 😀
ale aj ja som teraz dostala..sice len 5 ale aj to potesi 😉 ze len 5 😅 😝 sak kedysi kooklo penazi to bolo 😅

vzdy tak na majku @jakelina myslim 😒 ☹ , ked dostanem navyse viac ako euro...ze kolko je to vlastne penazi 😅
my uz si to ani neuvedomujeme, ale kedysi sme za to mali skoro vikendovy nakup a dnes ...skoda slov 😅 😝

lawli
29. sep 2013

@jakelina ďakujem krásne...ja som zastancom kvetov bez drôtikov...no v tomto prípade asi tie drobne kvietky nedám bez drôtika...ruže nebudem dávať na drôtik ,len som netušila aké číslo toho drôtika si mám zvoliť ...čo sa týka tých piestikov ,nechcem byť otravná ,ale tam tie čísla neznamenajú veľkosť hlavičky?? či si to mám vybrať iba podľa vzhľadu?? Asi budem objednávať tuna http://www.peceniehrou.sk/sk/produkty/tycinky-a... ..tak ak máš chvíľku čas ,ktoré by si si zvolila priamo do tej kytičky na fotke (hore) ?? 🙂

katarina51
29. sep 2013

@jakelina tá lienka je úžasná 🙂

katarina51
29. sep 2013

@jakelina ten nápad s obláčikmi je perfektný.

vladiella
29. sep 2013

@sisix zdravicko, este by som sa vratila k tym farbam. azo free je jasna, ale ta silver spoon barva?? nikde sa o tej farbe neviem dopatrat. zlozenie atd...

vladiella
29. sep 2013

sladke vily mate skusenosti s farbami SILVER SPOON??

luciahromadkova
29. sep 2013

ahoj baby, za tyžden kolko nadherných tort pribudlo 😵aj ste mi chybali, ale na lazoch nebol pristup na internet...

vladiella
29. sep 2013

@tinamk ahojky krasne torticky 😵 , vymakane do detailu. len mi neda sa spytat, co to ma ten spiderman medzi nohami?? a tie domceky v pozadi su namalovane na oblatke? Ten slimak je perfektny 😀

vladiella
29. sep 2013

@luciahromadkova ahojky aj Ty nam, uz som sa v tych postupoch zacala citit blbo, som sa musela zabrzdit, tak tam pls tiez cosi hod, bo som tam jak nastenka 😀 😀 😅

moukuska
30. sep 2013

ahojte, tak v prvom rade vas vsetky chvalim, ake ste sikovne a ake krasne torticky viete vytvorit (niektore su fakt ako umelecne diela). ja len zacinam a idem si pre radu. Aku potravinarsku farbu na zafarbenie potahovanej hmoty kupit, praskovu alebo gelovu? kde nakupujete a pripadne aku znacku? Mozete pisat aj do posty 😉 vopred dakujem za rady.

evala777
30. sep 2013

@moukuska ja farbím poťahovku gelovkou, práškovú používam už len na tieňovanie, kupujem ich v cukrárských e-shopoch ale už som ich videla aj v potravinách 🙂

evala777
30. sep 2013

ahojte pridávam svoje vílendovky

mia114
30. sep 2013

@halienka kraaaasne, ta posledna je supeeer 😵

mia114
30. sep 2013

@anibas krasne torticky, panda sa mi moc paci, jednoducha , take mam rada 😵

@tinamk krasne, slimacik je perfisnyyy 😵

mia114
30. sep 2013

jaj, tento tyzden nemam źiadnu torticku, mala som mat jednu ale tu posunuli na iny vikend a tak neviem co bduem robit s volnyym casom 😝 😀 😀
jaj aj tak babulky VAAs obdivujem co spravite ya tyzden 4 a viac torticiek, ako klobuk dole, mne stacia dve a mam dost 😅

adrika202
30. sep 2013

a posledná minulotýždnová...foto na prd ale odovzdavam za chvilku takže sa neda čakat na lepšie svetlo 🙂 🙂

jakelina
30. sep 2013

@lawli to číslo jsem si nikdy nevšimla, já vždy kupuji jenom podle vzhledu. Na té stránce jsou všechny moc drahé, ani nevím které bych si vybrala. Já kupuji kolem 40-50 korun jedny.

jakelina
30. sep 2013

@lawli Tady ty co jsou uprostřed hodně používám. http://www.peceniehrou.sk/sk/produkty/tycinky-b...

levandulka3
30. sep 2013

@lucula73 to som kupila nedávno v jednom z tých obchodov za euro je to taká lišta do ktorej si naskladáš písmenká aké potrebuješ a otlačíš ako pečiatku , písmenká majú tak 7-8 mm