Marcipánové torty. Rady a postupy

nutka
4. mar 2007

Ahojte mamulky,
mohli by ste ma nasmerovat na nejake stranky, kde by sme sa inspirovali marcipanovymi tortami alebo figurkami na nich? Chceli by sme nieco vynimocne a rozkosne ku krstu..... 🙂 Nieco take/podobne ako v albume "marcipanove torty".
dakujem...........

nika1985
14. okt 2013

@jakelina dakujem

mamcas
14. okt 2013

@jakelina jaaaj ze zaciatky... bodaj by som ja take mala 😉 dakujem 😅

twininky
14. okt 2013

ahojte děvčata, přidávám jeden z lásky dělaný pro moji dcerušku k zítřejším narozeninám 🙂

eeffka
14. okt 2013

Zdravim baby chcela by som sa opytat ci mate skusenost, mam kokos struhany a farby wilton 🙂 existuje nejaky sposob ako nafarbit ten kokos aby zostal sypky? chcela by som si usetrit roboru a na slahackovu tortu len vysypat "monster lebku" podla sablony ( vid obrazok)
Dakujem moc.

mia114
14. okt 2013

ahojte,daavno som robila nugatovu plnku a uy si nepamatam co tam islo ☹ nemate daky recept, ale nie s vajckami. dakujem

luciahromadkova
14. okt 2013

@zz134 dakujem pekne, neboj sa na to prides...., aj mne to trvalo... treba si len poznat ruru... ja mam elektricku gorenje a da sa tam nastavit s ventilatorom, bez a ohrev spodny a horny...
peciem tak, ze vyhrejem ruru na 200, potom ked davam korpus zmiernim teplotu na 160 a peciem cca 1 hod.
a tiez zavisi aj od vajec, ja ak nemam domace od svokry, tak kupujem v Lidli L-kove vajcia, a tiez aj od surovin asi ako davas spolu...
ja robim tak, ze vyslaham bielka s krystal. cukrom, do bielok davam viac ako do zltok, krystal tam vsypem este pred slahanim, nejaka kocka-cukrarka vyucena to tu raz spominala, ze do bielok len krystal.., potom v druhej mise miesam zltka s trochou- zbytkom cukru do peny a tam vlejem vodu a olej /dla receptu/, potom do zltok za rucneho miesania pridam muku zmiesanu s PDP prípadne kakaom a trochu snehu, jemne premiesam a zas prisypavam zmes z muky a sneh, az vsetko mam v jeden misy- ale to uz len zlahka miesam rukou, potom dam do rafika/formy a zarovnam stierkou, dam piect...
to je vsetko... neboj sa podari sa ti 😉
a dakujem za pochvalu...

luciahromadkova
14. okt 2013

@nika1985 blahozelam... a pre teba zopar foto

zz134
14. okt 2013

@luciahromadkova to znamena ze komplet korpus je z krystaloveho a nie z praskoveho cukru?
to vyskusam! potom napisem ako to dopadlo🙂

luciahromadkova
14. okt 2013

@norikk velkost torty zavisi od poctu ludi na oslave..., aj narodeninova torta moze byt poschodova..., podla mna je najtazsie upiect krasnu rovnu bez chyby potiahnutu tortu vyssiu s rovnymi hranami... mozes trebars urobit len taku s jednym kvetom a dookola len gulicky alebo stuha, toto je podla mna elegancia...
nepises aky velky stvorec a obdlznik, aka ma byt vysoka tak tazko poradit..., tiez nepises s akou potahovou hmotou robis- aj to je dolezite, aby bola vypracovana a dobre sa ti s nou robilo...
skus svoju predstavu blizsie popisat, potom sa da poradit 😉

luciahromadkova
14. okt 2013

@zz134 ano.... ja davam len krystal cukor a do zltok do svetleho korpusu vanilku/vanilkovy cukor, vraj krystal cukor dobre drzi sneh ak sa tam da cukor od zaciatku slahania do snehu... inak nemam robot robim len rucnym slahacom, ale raz hadam nasetrim... 😀

jakelina
14. okt 2013

A můj dnešní, dělala jsem ho včera a dnes jenom potáhla a dodělala. Tak jednoduše, abych se vešla do váhy, stejně váží o 30 deka víc než měl. 😒

zz134
14. okt 2013

@luciahromadkova cize kludne v mramoraku mozem vymenit prackovy za krystal a gramas nechat ...hm toto su rady nad zlato!

jakelina
14. okt 2013

@zz134 můžeš, já všechno peču z cukru krupice. Ty bílky i žloutky se mnohem líp vyšlehají, když tam dáš hrubší cukr než moučka

luciahromadkova
14. okt 2013

@zz134 ano pouzi kludne krystal

zuzka7512
14. okt 2013

kočky môžem vás niektoré požiadať o priatelstvo na fb??,teda,ak vás tam nájdem...

akapulko
14. okt 2013

ahojte minule tu niekto robil tortu do skolky s farbickami a na vrchu akoze vyliate vedierko s farbami ktora sikulka to bola ,cchcu po mne taku nejaku tortu tak ak by nevadilo prosila by som este raz o foto!! 😉 😉

jakelina
14. okt 2013

@zuzka7512 mně určitě můžeš. 😉

zuzka7512
14. okt 2013

@jakelina ďakujem...už som si ťa aj našla...

jachin
14. okt 2013

Baby aká je trvanlivosť jedlých obrázkov? aspon pár mesiacov? či veľmi sa neoplatí dopredu objednávať, ale radšej čerstvé objednať? dakujem

pipka
14. okt 2013

@katarina51 popri 6 detoch stihas piect? odpadavam...klobuk dole 😕 🙂

aduskatt
14. okt 2013

@zuzka7512 jasne🙂

aduskatt
14. okt 2013

@zz134 ja tiez pouzivam len krystal do korpusov🙂

79zuzana
14. okt 2013

Tak a moja dnesna praca, dakujem @jakelina , nalepka sa mi podarila odlepit, sice nie lahko, ale muz mi pomahal so ziletkou, tak to zislo 🙂

evala777
14. okt 2013

ahojte pridávam tohotýždňovú.... 🙂

jakelina
14. okt 2013

@79zuzana fakt to tak drželo?? Můj bratr sbíral etikety od piva a to šlo dolů jak samo, asi tím, že jsou to vratné lahve a přelepuje se to pořád dokola. Tak jsi se chudě natrápila

zuzka7512
14. okt 2013

@aduskatt ´ďakujem...

79zuzana
14. okt 2013

@jakelina no drzalo to jak fras...mozno keby bola dlhsie vo vode. Ja som ju tam mala tri hodky lebo na viac som nemala cas 🙂

zuul
14. okt 2013

dievcata nemate nahodou cokoladovo orechovu plnku?

ja robievam vacsinou karamelovoorechovu alebo cokoladovu ale teda dokopy eee. nemate dobry recept? dakujem.

mimcak
14. okt 2013

@nika1985 Blahoželám k malinkej. 🙂

evvina
14. okt 2013

dnešní