Marcipánové torty. Rady a postupy

nutka
4. mar 2007

Ahojte mamulky,
mohli by ste ma nasmerovat na nejake stranky, kde by sme sa inspirovali marcipanovymi tortami alebo figurkami na nich? Chceli by sme nieco vynimocne a rozkosne ku krstu..... 🙂 Nieco take/podobne ako v albume "marcipanove torty".
dakujem...........

lucula73
16. okt 2013

no moja teraz dokončená,pre chlapa na 70ku,ale vek nechceli...
šľak ma triafal,už som takú robila,ale nie s krajkou,chcela som to vyskúšať,pekne sa to otlačilo do čokiny,ale dlho to trvá,keďže krajku mám iba jednu...........je to pre kolegynu majú zajtra, oslavu teda vlastne už dnes...
A ráno vstávam do roboty 😝

dobrú noc 😉

jakelina
17. okt 2013

@lucula73 suprová je

anibas
17. okt 2013

@vladiella ďakujem - presne toto som hľadala 😉 😉

anibas
17. okt 2013

@norikk v tejto sade sú dobré orchidee 😉

pipka
17. okt 2013

@lucula73 kraaaasna 😵

sticker
17. okt 2013

Prosím vás, kde nájdem ten recept od @pristela ? Včera ste ho tu dosť spomínali, že je váš obľúbený. 🙂 Ďakujem 🙂

njonja
17. okt 2013

@luciahromadkova luci, a to co, ved ta torta vobec nie je pekna☹

seastar
17. okt 2013

Ahojte! V marcipanovych tortach som uplny zaciatocnik, takze mozno hlupa otazka, ale predsa 😅 Mam upeceny korpus, idem si pripravit parizsky krem a vrch torty by som chcela potiahnut marcipanom (mam kupenu marcipanovu hmotu) - treba dat pod marcipan nejaky specialny krem, aby to lepsie drzalo, alebo staci ten parizsky krem? Co by ste mi odporucili ako zaciatocnikovi? 🙂

eliska22
17. okt 2013

@seastar parížsky krém aký? len zo šľahačky alebo s maslom aj? lebo ak je zo šľahačky, tak ti to môže rozpustiť tú hmotu, najlepšie je dávať pod poťahovku maslo s cukrom a odrezkami(tie nemusia byť) a plnku ako tvarohové, šľahačkové, pudingové nedávaj pod poťah😉

vladiella
17. okt 2013

@luciahromadkova

dievcata, no neviem teda, ale taketo torty tu bezne robite a nie ste na to 3, ale sama... 😎

eliska22
17. okt 2013

@luciahromadkova tá výherná torta je úplne nevkusná 😝 to ešte nevideli torty od tu od niektorých našich najšikovnejších, veď by im padla sánka 😀

dm1
17. okt 2013

@lucula73 super je! a veru "obalit" takto do coko tortu je istotne dlhsie ako jednoducho poitahnut cakat kazdu jednu bocnicu kym stuhne je des. ja to teraz robim tak ze si ich urobim vopred ked mi napr. tuhne torta alebo zaklad na krem necham v ladnicke a potom nacapim naraz na boky. Pripadne v zime je to super das na balkon a za 10 min. mozes robit :D

jakelina
17. okt 2013

@dm1 a ta forma se musí pokaždé umýt a nechat vysušit, že ano???

dm1
17. okt 2013

@vladiella ty myslis slanu tortu asi ze co je vo vnutri ze? ja som ich robila niekolko a robi sa bud prekrojeny chlieb alebo toustove chleby vedla seba. natiera sa natierkou podla chuti chlieb z oboch stran vdzy ja aj boky natieram nech to k sebe prilne potom na to podla chuti - ja davam jedno poschodie sunka, druhe pikantna salama, alebo aj parisky salat je ok proste podla chuti co komu chti. potom omazat cele pomazankou a bud ozdobit navrch salamou alebo syrom platkovym. ja potahujem syrom - na papier na pecenie rozlozim platky syra aby sa mi trochu prekryvali dam na chvilku pustit do truby aby zmakol ozaj len chvilku prejdem valcekom a aj s papierom prenesiem na tortu otocim zahladim a papier strhnem. ptoom uz len dozdobit podla fantazie a chuti. Tu mam foto aj v reze aj normalne

dm1
17. okt 2013

@jakelina nie nie prave to je vyhoda tejto silikonky ze sa ti krasne vylupne coko a netreba umyvat akonahle by si to umyla uz mas problem lebo forma musi byt vzdy dokonale suchucka inak by si mala flakatu coko! ked robis na struktur folii je to horsie tam sa to tak pekne docista nezlupne a niekedy treba aj umyt a to je o nervy je to pracne dlho to trva uz som ju aj fenom susila ked ma cas nahanal

seastar
17. okt 2013

@eliska22 ahoj 🙂 Parizsky krem len zo slahacky, maslo som tam nechcela davat... takze ten by som teda dala len ako plnku, a boky a vrch torty potriem maslom s cukrom? tak si to myslela?
A co hustejsi dzem - moze ist pod marcipan?

jakelina
17. okt 2013

@dm1 aha, děkuji za odpověď, tak to je super, právě mě nebavilo to dělat na té folii, že jsem to musela umýt a vysušit. A tady na té jsem zkoušela jenom jednou a to jsem udělala dva pásy, co mám na formě proti sobě, každý jsem přepůlila a měla jsem čtyři boky najednou. Byl to malý dortík.

dm1
17. okt 2013

@jakelina tak to ozaj malicky ja robim vzdy min.4 bocnice lebo jedna sa vacsinou vzdy zlomi 😀. To je velika vyhoda silikonky ze sa to da hned pouzit preto uz na strukturfolii ani nerobim

eliska22
17. okt 2013

@seastar áno tak som to myslela 🙂 , môžeš ju potrieť aj džemom, ale ja som to raz urobila v mojich začiatkoch a ver mi maslo je lepšie a keď tam dáš aj nejaké odrezky tak ti to pekne vyhladí menšie nerovnosti 😉

eliska22
17. okt 2013

@seastar toho masla sa vôbec nemusíš báť, to pod tým marcipánom vôbec nie je cítiť 🙂

vladiella
17. okt 2013

@dm1 jeezisko, si strasne zlata, velmi velmi zlata 😵 😵 😵 😵 😵 😵 😵 , no ano, pre mna velka zahada, 😨 zaujimavost, som to este nikde nevidela nazivo, ani neochutnala 😕 vyzera to uzasne a chutne! a co je pre mna naj, ze slane! 😵 moc dakujem 😵

jakelina
17. okt 2013

@dm1 to byl takový prcek pro manžela, my marcipán moc nejíme 😝 A tlustí jsme dost, tak pro nás dělám většinou malinké dorty 😀 😀

daniela09
17. okt 2013

@lucula73 nádherná

mamcas
17. okt 2013

Babulky nejake inspi na tortu pre rocne dievcatko? Nieco nezne, pekne, jednoduche 🙂 dakovala 😅

zaciatocnickalubka
17. okt 2013

@njonja ta torta vobec nie je pekna? 🙄 preco toto tvrdenie? neocarila na pohlad, pretoze neni odfotena v spravnom svetle 😠 tiez neni fotena v domacky vyrobenom fotostudiu... tak si to myslela? 🙄 no tvrdit na nieco, co zabralo stovky minut prace, ze nie je pekne je drzost... nebudem nikomu vnucovat moj subjektivny nazor, ze pri tejto torte plati " v jednoduchosti je krasa" ale zda sa mi toto tvrdene nefer! urcite by si toto takto otvorene nenapisala na ziadnu tortu z niektorej zienok, ktora chodi na toto forum a pridava svoje fotky! zo slusnost, mam pravdu?! takisto nemam dovod nikoho ucit ku slusnemu spravaniu, ale toto neadekvatne spravanie ma dostalo! prajem pekny den kazdemu aj tomu, komu sa moj prispevok nepacil. peace! 😉

mysiatkoo
17. okt 2013

@zaciatocnickalubka uprimne - zda sa ti ta torta hodna vitaza celoslovenskej sutaze o najkrajsiu tortu?

zaciatocnickalubka
17. okt 2013

@mysiatkoo uprimne, ta torta sa mi zda byt hodna vitazstva tejto sutaze. a mimochodom, urcite porotu, ktora vybrala tuto tortu za najkrajsiu netvorila len jedna osoba. zhodlo sa viacero hlav profesionalov, ktori nemaju za potrebu si hladit svoje ega. a posledna vec akou sa este vyjadrim k tejto teme je, ze staci vediet podmienky ku vitazstvu! boli stanovene. 😉

lokalistin
17. okt 2013

Ahojte tak takto dopadla moja s logom 😝 nebola som spokojna a
@mysiatkoo ja sa stou ganache asi neskamaratim,vcera som mala take ostre hrany,ze mi trhalo potah musela som ho cely dat dole,tym som pootrhala kusky ganache dole,tak som ju musela este raz mazat,nastastie mi trosku zostalo a mne ten potah na tom nechce drzat,nechce sa mi prilepit-tak zle potiahnutu tortu som este nemala 😝 aj na fotke je vidiet jak sa mi na tej hrane uz potah natahuje,praska,asi to mam moc huste,alebo co a potom moc tvrde?