Marcipánové torty. Rady a postupy

nutka
4. mar 2007

Ahojte mamulky,
mohli by ste ma nasmerovat na nejake stranky, kde by sme sa inspirovali marcipanovymi tortami alebo figurkami na nich? Chceli by sme nieco vynimocne a rozkosne ku krstu..... 🙂 Nieco take/podobne ako v albume "marcipanove torty".
dakujem...........

pristela
2. jan 2014

@pipka nes... ma !!!

jakelina
2. jan 2014

@mamcas 4,3 litru

jakelina
2. jan 2014

@pipka škodolibá radost co??

pristela
2. jan 2014

@pipka , co neurobim pre natriasanie sadielka, ze jooo 😀 😀 😀 horsie ze ja doma ani podsalky nemam :D a vlastne ani ziadne take tie klasicke preso salky 😀 😀 😀 aale nevadi, v pohodke to bude 😀 😀 😀

pipka
2. jan 2014

@jakelina jeeejda ale ze akaaaaaaaaaaaaaaaaaa 😀 😀 😀

bo keby ste videli jak sa mne dnes dariii 😠 😠 🙄 tak aspon toto ma rozveselilo 😅 😀

jakelina
2. jan 2014

Holky já jsem přišla z práce, jako šla jsem tam ráda, doma už mi všichni lezli na nervy a bylo nás doma běžně i 8-10 podle toho kolik dětí z příbuzenstva tu spalo. Jenom jsem vařila, myla a uklízela ten binec 😝 😝 Teď mám do rána udělat dort a tak se mi nechce. Ani neví co chtějí, jenom prý něco pro maminku na 70 narozeniny. Vůbec netuším co udělám, ráno jdu do práce a nemám nic namodelované, žádné kytičky ani nic. No to bude zase ostuda.

jakelina
2. jan 2014

@mamcas spletla jsem to, má 4,6 litru.

pipka
2. jan 2014

ja som zacala poobede piect toho mimona 😝 🙄 no jasne, ze sa mi tri vajca rozpleskli na zem len kym som ich z chladnicky vyberala 😠 😠 🙄 potom sa mi hotove cesto vylialo mimo formy a uz len stepujem okolo rury aby sa mi teraz tie korpusy nepripiekli, bo to uz by ma uuuplne ze slahlo 😠 😠 🙄

takze taaaak u nas 😅 😅 😝 😀

@pristela tak ti budem drzat palce milaaašik a siilno budem na teba myslieeeet 😀 😵 😵
inak ja mam doma kavovych salok sto..ale ako ti ich dorucit? 😕 ☹

lamps
2. jan 2014

@timotejkabrejkova to nevadí, ja to chápem, veď drobčiatko je najdôležitejšie a hoci ťa osobne vôbec nepoznám neskutočne sa teším, že sa zadarilo a máte doma najväčší poklad na svete 😵 😵 😵 😵 😵 😵 😵

jakelina
2. jan 2014

@pipka ani nemluvím, co jsem udělala s korpusem já, už jsem musela včera v 23 hodin upéct nový. Normálně jsem u toho usnula a vzbudila se z hrůzou, že se mi spálil. Na silvestra jsem šla spát v 3,30 😒tak jsem spala ve stoje.
Ten první jsem měla v troubě a přidala jsem tam na plechu nad to těsto na roládu a najednou smrad a ten korpus jak narostl, tak se přilepil celý na ten plech zespodu a jak jsem ho chtěla vyndat a dát níž, tak se táhl za tím plechem a přetekl z formy. Dala jsem ho na mřížku na zem, že ho sníme na snídani a měli jsme tu návštěvu se psem. Tak ani nemusím psát co u nás žral pes na Nový rok. 😀 😀 A jak se potvora olizoval. Něco tak abstraktního kdybych chtěla upéct, tak se mi to nepodaří, bylo to jako lávové pole když ztuhne. Nestihla jsem hned nový, jeli jsme na mši a stavovali se ke švagrové, tak jsem musela péct až v noci. No když se daří tak dokonale.

pristela
2. jan 2014

@pipka 😀 😀 😀 😀 som sa pobavila, som neskonale stastna, ze mas dnes taky sladky den , ma to normalne ukludnilo 😀 😀 😀 😀 asi sme rodina a tesime sa tak isto 😀 😀 😀 😀 😀
salky nepotrebujem , mam to totiž uz premyslenôôô , chachaaaa, muhahaaaaaa 😀 😀 len podsalky musim ist mrknut ci nemam niekde na povale nejake z roku 4-5 😀

mamcas
2. jan 2014

@pristela ani ja moc nepotrebujem mlyncek na maso, ale to druhe vyuzijem na halusky, placky, koktaily, stavy a tak 🙂 Ale tak ta cena bola podla mna bombooova, teda dufam 😝 A sak ja nepeciem tolko ako ty, tak verim, ze stacit bude a budem spokojna 🙂 On je aj taky krasny, nie taky obyc 😝

luciahromadkova
2. jan 2014

@mamcas a ja gratulujem u nas zvitazila umyvacka riadu pod stromcek.... takze mozno teraz ked zacnem uz pracovat.... tak aj ja postupne kupim... ak nedotortujem....
@pristela.... skoda ze nam s @pipka koncia prazdniny....vidiet ta v akci to by stalo za to... 😀 😀 😀 😀 akurat by sme ti nakladali do umyvacky... podavali co potrebujes ...a verim tomu, ze by sme slintali ako ti to ide od ruky... 😀 😀 😀 ja uz idem do prace, ved ma ten humor hned prvy den prejde.... 😀 😉

pristela
2. jan 2014

@jakelina 😀 😀 😀 😀 slzy mi tečúúúúú 😀 😀 😀 ale jasne luto mi to je , no ale ....chápes 😀 😀 😀

jakelina
2. jan 2014

@luciahromadkova tak vykroč pravou a ať se ti v práci líbí 😉

jakelina
2. jan 2014

@pristela 😀 😀 no za tu srandu to stálo co??? Však já schválně kvůli vám dělám takové blbosti, ať se pobavíte, jestli se mi budou všechny korpusy tak dařit, tak to bude teda rok 😝 😝 Ten druhý už byl perfektní, jak jsem zvyklá a naštěstí tu nebyl žádný pes 😀 😀 😀

daja55
2. jan 2014

@michaela3011 paráda.... 🙂 🙂 🙂

luciahromadkova
2. jan 2014

@pipka vies co ja pred vianocami, ze upeciem dedovi k narodkam tortu... upeciem korpus v rafiku.... necham vychladnut na balkone..., prisiel pes a z polku korpusu mi odhryzol....tak peciem novy....a ako som ho z rafiku vyberala, tak opatrne vzdy boky odlupujem, neodlupilo sa mi statocne...normalne som to nechala tak...lebo som uz nemala silu sa s tortou kaslat....tak mal samko na desiatu kusok...

luciahromadkova
2. jan 2014

@jakelina majka dakujem ja sa vraciam spat som tiez uc. MS ako janka... na deti sa tesim, ale mam obavu ako to zvladneme s mojim synom spolu...kedze ma tam bude vidiet...chodi do tej istej skolky kde ja ucim...

jakelina
2. jan 2014

@luciahromadkova snad to bude dobré a zvládnete to oba 😉

michaela3011
2. jan 2014

@daja55 dakujem 😵

pipka
2. jan 2014

@jakelina @luciahromadkova no tesim sa zienky moje, ze nie som sama 😅 😅

ono aj v nudzi najviac potesi aj nestastie niekoho ineho 😅 😅
to ako nic v zlom 😉 len som rada, ze nie som sama,co sa mi lubi tak vsetko pos..t ked to najmenej potrebujem 😝 😝 😅 🙄 😀

aale upecene mam, dokonca som dala na vyssiu teplotu a krasny kopec mi na tu hlavu narastol 😅 😅 😀 tak som si to predstavovala..uz len nech mi to deti nevyhryzu do rana 😅 😅 😝
bo aj to sa mi uz nie raz stalo 😠 😅 😅

pipka
2. jan 2014

@luciahromadkova neboj moja, urcite to zvladnete lavou zadnou 😉 my ti veriiime, veriiime 😀 😀
ale ked som to ja zvladla s dvomi detmi, tak ty s jednym to tiez das 😉

pristela
2. jan 2014

@pipka Pipuš ja tiež velakrat a vela veci pobabrem 😕 , aj sa pak na sebe riadne zasmejem , sem tam si aj hlavu obucham aka som blba a vzdy zachranujeeeem , len aby som nemusela od znova robit 😀

luciahromadkova
2. jan 2014

@pipka jaj moja dakujem.... bojim sa moc na ten kancelarsky bordel...., MU a tiez ako tam sam bude chciet spat.... 😒 a to ze asi budeme tiez furt chori...a bude chciet byt furt so mnou v mojej triede....

pipka
2. jan 2014

@pristela tak to preesne ako ja...liepam to liepam, len nech nemusim do rana byt hore 😅 😝 🙄
ale niekedy su dni...kedy sa neda inak len odznova..ked mi to tu vtedy vyjedli tu dieru...no to ma skoro svihloooooooooooooo 😅 😅 🙄 tam by som nezachranila ani nahodou 😝
leda by som do stredu torty praskla nejakeho ziveho striptera 😀 😀 😀

pipka
2. jan 2014

@luciahromadkova ale neboj...uvidis, ze sam to zvladne lepsie ako ty 😎
Tomi ma uz ani nevnima, prejde okolo mna, zakyva mi a ani si ma nevsima, a Hanka detto, ale ta je uz ostrielana 😉

horsie je to s tymi papiermi, a s tym MU asi najhorsie 😝 😝 🙄 to ta lutujem vopred 😅 🙄

maya30
2. jan 2014

@halienka ano ma to byt 3D torta v tvare toho flakona 😖 ale kedze nic dalsie k tomu nepovedali, tak som sa rozhodla ze ho spravim nalezato....jedine predsavzatie co som si dala je, ze si nenecham tortami znicit zdravie, tak to nebudem silit, viem ze na stojato by som ten vrchnak nespravila tak aby som bola spokojna, tak bude lezat 😝
@michaela3011 ta fotka je perfektna, presne taketo nieco som si predstavovala 😵 dakujeeem 🙂

@luciahromadkova asi ten vrchnak spravim z burizonky a nakoniec natriem piping gelom aby sa to lesklo, aj ked efekt skla to nebude,ine ma nenapada, s izomaltom by to bolo najlepsie ale neviem s tym robit...

blcha
2. jan 2014

dievcence nemate nahodou niekde neaky obrazok torty kde je namalovany bicykel potrebujem bmx namalovat na tortu a neako neviem najst neaky dobry obrazok stacil by mi aj obrazok kresleneho bicykla lebo podla ozajstneho to asi namalovat nedokazem 😝

luciahromadkova
2. jan 2014

@maya30 ma este napadlo, ze mozno by sa dal ten vrchnak natlacit do siligumu- urobit formu a potom odliat tym izomaltom...len to by chcelo skusit...