Marcipánové torty. Rady a postupy

nutka
4. mar 2007

Ahojte mamulky,
mohli by ste ma nasmerovat na nejake stranky, kde by sme sa inspirovali marcipanovymi tortami alebo figurkami na nich? Chceli by sme nieco vynimocne a rozkosne ku krstu..... 🙂 Nieco take/podobne ako v albume "marcipanove torty".
dakujem...........

laskonkakaty
12. okt 2014

Ahojte,baby ktore peciete na objednavku,chcem sa vas spytat kolko beriete za torty.Zatial som piekla len kamoskam,ale sa mi hrnu objednavky aj od cudzich a neviem co pytat.Myslim marcipanove,priklad kruh s priemerom 24cm,cokoladova-som z Ba.dakujem za kazdu odpoved!

jenn44
12. okt 2014

@mimusa94 sice vobec nie su dokonale, som začiatocnicka... ale oci boli malovane tenkym stetcom

luciahromadkova
12. okt 2014

@jenn44 nemoze ist pod potah, topi to hmotu, takze pod potah maslo, maslo s nutelou a ganache

blancagon
12. okt 2014

jedna Kitina,pribinák,maliny,čokokrem a čokoganache,všetky tortuchy máte pekné.

blancagon
12. okt 2014

@halienka parádny Bob 🙂 že sa nedá pokaziť? 🙂 🙂 🙂 never tomu.

anibas
12. okt 2014

Pekný večer žienky - tuším som tu nebola 100 rokov 😀
Tortičky nádherné, vypekáte vo veľkom !!!
Tento týždeň som mala cukrový maratón - priedušky v ťahu - v práci blázinec - 3 torty sľúbené - a príšerné teplo v dome. Ani sa nedalo vetrať - malé čierne mušky sa vyrojili - mrchy !! 😠 😠 😠
@adrika202 rovnaké zadanie sme mali 🙂

ikula2
12. okt 2014

Pridam moju vikendovku 🙂

ikula2
12. okt 2014

a foto :DD

denisak77
12. okt 2014

@adrika202 Ty čo máš depku z tortovania? Nemaj,nemáš mať prečo,veď torty sú pekné a my nemôžeme za blbé zadania.Ale priznám sa ,aj ja mávam keď niečo nedopadne tak ako si to predstavujem a čím sa viac človek snaží,tak to dopadne blbo a vtedy by som najradšej skončila s tortmi a MM by bo celý šťastný,keby bol v dome konečne pokoj a poriadok.

ikula2
12. okt 2014
elamaslakova
12. okt 2014

@maya30 aj mne tak vyšlo po 50 ks z dávky, ale ešte som dcére nabalila do krabice a aj doma ostalo ešte 😉

adrika202
12. okt 2014

@denisak77 ani nie depku .... len si nejak neviem zvyknuť ani po 400 odpečených tortách že si pridu po tortu a žiadna reakcia ..ani obraz ani zvuk ,žiadna emocia ani negativna ani pozitivna .. to ma vie tak stale rozladiť nejako 🙂 a teda zadania katastrofalne som mala.. buduci tyžden vyzerá celkom dobre čo sa tém týka až na to teda že mam ako predlohu majkinu tortu 😎 ale tak už som ju pozvala na čoko v divnej pani ak to dovrzgam 😀 ale už teraz organizujem čas lebo mam 7 tort a štvrtok ,piatok som v robote do piatej .. tak to vidim na nočné 😀 ja už chcem iiiiiiiiiiiiisť do štiavniceeeeeeeeee 😀 u mna by asi deti nechapali keby mamu nevideli stale v kuchyni pri tortách 🙂 ale iste by sa tešili 🙂

denisak77
12. okt 2014

@adrika202 Ani obraz ani zvuk,u mňa to isté.Sem tam niekto pochváli.Ke´d volajú dobre sa ti do zadku nevopchajú,že aké krásne torty pečiem a keď si sami prídu po tortu tak ani MÚ ani BÚ.Ale už si pomaly zvykám.A aj ja sa už teším do Štiavnice.

adrika202
12. okt 2014

@denisak77 no ja naštastie nemám veľa takých bez obrazu bez zvuku ,ale naserie ma to aj tak 😀 😀 😀

lucka_o
12. okt 2014

Babyyy mate nejaky osvedceny recept na.korpus bez muky???? Prosiiiim uz mam jeden v kosi😢 dakujem za kazdu radu

sasettka
12. okt 2014

@adrika202 a nechodia po tie torty chlapi? 🙂) to je takmer vzdy bez reakcie... jeden tatinko je uplne paradny, pridem s tortou, pytam sa: Moze byt? on: Nooo... Ja: Asi je vam to jedno, co? on: Nooo 😀 😀

adrika202
12. okt 2014

@sasettka ja mám práve opačnú skúsenosť ,chlapi vždy pochvália ,niektorý uplne prejavia nadšenie ...to skor ženy a najme tie čo týžden vymyšlaju stale niečo menia a už asi ani sami nevedia čo by na tej torte chceli a potom pride po tortu a nič ... 😀 😀 😀 no naštastie nie je takých veľa ale aj tak ma to rozladí 😀 mám jedneho zakazníka a ten aj keby som spravila presnu kopiu toho čo chce tak si najde niečo ,ale to som už zvyknutá to už sa pri bráne doťahujeme že toto malo byt inak a tamto zase tak a iste ani chutiť nebude 😀 ale takýto čo nepovie nič mi idu na nervy .. ja prijmam aj kritiku a keby mi ju aj do ksichtu capla asi by som bola radšej ako toto 😀 😀

mimusa94
12. okt 2014

@jenn44 jasom tiez zaciatocnik :D koniky su krasne ;) dakujem pekne

sasettka
12. okt 2014

@adrika202 hmm, no to bude urcite tym, vymyslaju vymyslaju, chcu mat torticku tip-top ....a potom od tolkeho nadsenia, ze uz je konecne hotova, nevedia ani usta otvorit 🙂 🙂 ale potom ti este nieco napisu, povedia? ci nic, ticho? mne sa zatial len pri jednej torte stalo, ze ziadna reakcia....

adrika202
13. okt 2014

@sasettka no ono je ich viacero skupín 😀 su taký ktorí prejavia nadšenie pri preberaní a potom sa ozvu ,pripadne daju koment a vyjadria spokojnosť, potom takí ktorý pri preberaní prejavia nadšenie ale ozvu sa až ked chcu dalšiu tortu 😀 alebo takýto bez obrazu bez zvuku ..ako v cukrárni 😀 ani tam nejde vyjadriť spokojnosť ,kupi a dovidenia 😀

jakelina
13. okt 2014

@anibas krásné a ten svatební je úžasný 😉

jakelina
13. okt 2014

@lucka_o neporadím, takový jsem nepekla. 😝

jakelina
13. okt 2014

@adrika202 taky to znám, zrovna tento víkend si pro dort přijel pán a ten řekl jenom dobrý den a naschle. Jinak vůbec nic a ještě mi přišlo, že byl v šoku z ceny, přitom jsem jeho manželce psala cenu předem a měli už ode mě asi tři dorty. Normálně mi to taky pokazí náladu. 😝 😝

veronkaj
13. okt 2014

@lucula73 ono je to ručným šlahačom krajšie jemnejšie cesto ako v robote ako to mám správne robiť?

lucula73
13. okt 2014

@veronkaj preto som sa opýtala,lebo ja mám presne ten istý problém a neviem prečo.........vyžobrala som robot,kúpila si tu Etu gratus a ani raz som nemala z toho robota lepšie cesto ako z ručného a krém sa mi tri krát zrazil ,tak to už viac krát neskušam..............jediné,čo sa mi podari vždy,je kysnuté cesto........som tu ale čítala,že či to neni prešľahanými vajciami v tom robote,neviem.......najradšej by som ho dala preč 😝

luciahromadkova
13. okt 2014

@anibas tie musky mam aj ja na porazenie, normalne som vyluxovala celý byt aj okna umyla a su tu zas... 😒 , take drobne co chodia na ovocie, hrozno... ale doma mam vsetko v chladnicke...

luciahromadkova
13. okt 2014

@lucula73 no presne... aj ja ho mam... ale tiež sa mi nie vzdy korpus zadari... tak to ma ide slak porazit, že taky robot a korpusy som mala krajsie slahacom rucným... 😀 😀 😀
ja robim tak, že slaham bielko s cukrom, potom prelozim bielok do inej misy a slaham zltka s mensou castou cukru, pridam vodu, olej. Potom uz do zltok dam striedavo sneh a muku s PDP (kakao- podla korpusu) a miesam uz len varechou zlahka... a teda nie vzdy mi vyjde pekny rovny...

sasettka
13. okt 2014

@adrika202 jo, ludia su proste rozni, treba sa nad to vediet povzniest ... 🙂

adrika202
13. okt 2014

@luciahromadkova @anibas na tie mušky som si ja kupila v drogerke lapač vinnych mušiek a idu pekne do toho 🙂 a mam pokoj

lucula73
13. okt 2014

@luciahromadkova hm,tak musíme rozmýšľať,kde robíme chybu 😀 😝
akože ma ide šľak trafiť,lebo na linke mi to zavadzia ,ťažké je to jak šľak a úžitok žiaden 😠