Marcipánové torty. Rady a postupy

nutka
4. mar 2007

Ahojte mamulky,
mohli by ste ma nasmerovat na nejake stranky, kde by sme sa inspirovali marcipanovymi tortami alebo figurkami na nich? Chceli by sme nieco vynimocne a rozkosne ku krstu..... 🙂 Nieco take/podobne ako v albume "marcipanove torty".
dakujem...........

lamps
25. apr 2014

@lucula73 je to mäsožravý dino preto tá kosť 😀 😀 😀 😀, inak na tú kosť som patrične hrdá 😀 😀 😀 na živo vyzerá dôveryhodne, pôvodne mal dino aj uši, ale moji "dinológovia" doma ma zrušili, že dino nemá mať také uši aké som mu urobila, tak som mu ich odstránila 😀 😀 😀 😀

@pipka vidíš, ako málo ti stačí k radosti, to tie deti ťa priučili tešiť sa z maličkostí 😀 😀 😀 😀 😀 a ak bude treba tú vineu oželiem a účes ti urobím aj za pohár čistej, pramenitej vody 😵

@sikag to si druhá v poradí z BA, čo má zajednanú tortu u mňa, @pipka si tortu zajednala snáď rok dozadu, stále ju má u mňa v mrazničke len nevie do našich končín trafiť 😀 😀 😀 😀 😀 a ďalšiu tortičku robím na pondelok a potom robím na budúcu sobotu - ideme za krstných rodičov, tak sa veľmi teším budem sa môcť vyšantiť a realizovať 😉

a mooooooooooooooooooooooooooooooooooooooooooc ďakujem za krásne slová, ktoré mi píšete na tortičku 😵 😵 😵

lamps
25. apr 2014

@timuss jej môj malinký, neboj on sa rozrozpráva a potom ťa aj uši z jeho rečí budú bolieť, ďakujem 😵 , malinkého postískaj za mňa 😵

jakelina
25. apr 2014

@lamps jééééééééé zase krásná postavička 😉

lucula73
25. apr 2014

@lamps no díkes za vysvetlenie 😉 ,inak tá kosť je fakt parádna,myslím,že aj nášmu psovi by sa rátala 😀

lamps
25. apr 2014

@lucula73 😀 😀 😀 😀 😀 😀

pipka
25. apr 2014

@lamps @pristela babulky moje, no aj mi hanba povedat, ze ked sme sli pred velkou Nocou do Bojnic, tak sme sli aj cez Topolcany, partizanske a prievidzu..lenze bolo nas plne auto ☹ decka uz nazhavene na ZOO a zamok, pocasie bolo nadherne, tak sme nechceli ani minutu meskat...
a teda akcia to bola ze naplanovali sme vo stvrtok vecer o osmej a v piatok rano o osmej sme vyrazali 😅

ak by som vam aj volala, neviem ci by ste sa tak narychlo vedeli dakam dopravit, ci ste netortovali a tak 😖 😉
ale slubujeeem, ze ked najblizsie pojdeme smer bojnice a okolie, tak volaaaaaaaam 😎 😉

pipka
25. apr 2014

@timuss moja, bud rada, ze este nerozprava 😅 ja tu mam dvoch co rozpravaju a teda mam taaaaakuuuuto hlavu 😅 😅 😅 😀 😀 😀
a spominam na stare zlate casy, ked este nerozpravali 😝 😅 😅 😀

florentina
25. apr 2014

@halienka na 100g čokolády dávám 2 lžíce tekutého medu. A kolik hmoty přimícháš to už je pak jen na tobě...neudělá to nic. Zkoušela jsem s pravým marcipánem a s Smartflexem - s tím sice nepotahuji, ale některé věci z něj modeluji.

lucula73
25. apr 2014

@pipka a ja bývam v bojniciach,by som ťa tiež rada videla naživo 🙂

lucianak
25. apr 2014

@pipka 😀 tak to by som sa riadne musela namakať, aby som takýto plechový poťah spravila 😀 😀 😀 😀 A ďakujem za pochvalu. Len na tom krtkovi mi stále niečo chýbalo a nevedela som čo a to mu chýbali tie 3 vlasy, tak som ich dorobila a hneď lepšie vyzeral 😉

pipka
25. apr 2014

@lucula73 tak si ta musim pripisat do zoznamu komu vsetkemu sa ozvat 😅 😎

jakelina
25. apr 2014

Moje čtyři a jdu ještě dělat ořechové rohlíčky a pak konečně uklidím kuchyň. Většina dortů nadiktovaná

maya30
25. apr 2014

baby aj vam sa to stava ze ked zapichnete dekoraciu do stredu torty tak sa vam v strede preliaci ? Ja to mam skoro vzdy pri 25cm stvorci, poraza ma z toho, lebo aj teraz som spravila krstinovu tortu a v strede jama 😠 otrasne to vyzera 🙄

maya30
25. apr 2014

@jakelina Majka krasne, take ich mas uhladne 😵 😵 😵 a tie noty to si rucne robila ?

eliska22
25. apr 2014

@jakelina krásne všetky a tie kvietky máš nádherné 😉

jakelina
25. apr 2014

@maya30 ano ručně

jakelina
25. apr 2014

@maya30 a dáváš to do brčka??

maya30
25. apr 2014

@jakelina ako kedy..ono sa mi ta torta ohne uz vtedy ked to zapichavam, to je jedno ci tam picham slamku alebo spajdlu, este som zabudla povedat, ze mi to robi pri ovocnej plnke s mascarpone, ako keby ten potah bol prilis tvrdy a torta pod nim moc makka, ze to proste pod tym tlakom povoli, no normalne sa budem hanbit tu tortu dnes odovzdat 😔

jakelina
25. apr 2014

@maya30 tak máš asi těžkou tu vazbu, já teda dávám do slámky a je fakt, že se to někdy trochu nahne, ale díru to moc neudělá

jakelina
25. apr 2014

@maya30 zamaskovat nejde?? Nějakým listem nebo kytičkou??

maya30
25. apr 2014

@jakelina no ono to vyzera ako ked ti po upeceni splasne korpus, kraje vysoke a smerom do stredu je vpadnuty, akurat ze je potiahnuty a ozdobeny 😝 neviem to zamaskovat ☹

jakelina
25. apr 2014

@maya30 jo tak, já myslela, že se ti udělala díry tím zapíchnutím. Tak to je divné 😝 Vždyť ty ganážuješ, tak dort je rovný 😲 😲

zuziq
25. apr 2014

Baby surne potrebujen radu. Co je tu recept na piskotu od @jakelina kde ide len 1/3 prasku do peciva je ti recept na korpus alebo roladu??? Zda sa mi to malo pdp na 6 vajec....

halienka
25. apr 2014

@maya30 Maji to môže byť tým, tie mascarpone plnky nikdy tak nestuhnú ako maslová napr. + k tomu ovocie a ak aj korpus je piškóta a ešte ho pokvapkáš niečím aby bol šťavnatý, tak to môže byť celé proste príliš mäkké. Potom potiahneš, poťahovka stuhne, na bokoch tú výšku drží tá stuhnutá poťahovka ale v strede holt už nemá čo, ak je podtým torta príliš celá mäkkučká. Ma napadlo, či by nepomohlo skúsiť ak budeš robiť takú tortu, že dole na okraj torty ak budeš prekrývať stuhou alebo nejakým ďalším pásom hmoty, tak skús zarezať hmotu tak aby nedosadala úplne na podložku, teda aby bola trochu kratšia, aby ti tam zostala napr. 3 mm fúga. Či ti to potom neklesne spolu aj s ostatným a nedosadne. Ak nie, tak prekryješ nejakým ozdobným pásom alebo stuhou, ale možno dosadne a už to to potom neurobí tú preliačinu. 😅

jakelina
25. apr 2014

@zuziq je to recept na korpus a jde tam jenom půl malé lžičky KP.

pristela
25. apr 2014

@pipka cicus ja som evidovalaaaa na fb ze si bola v bojniciach 😀 😀 😀 😀 ale hned ma napadlo ze vas bolo asi vela 😉

muffinka8
25. apr 2014

@lamps tortička ako vždy na 150% parádna 😵 ale môžem otázočku? 😅 Ak je to psík, kde má uši?? 😕 Alebo som ja niečo nepochopila? 😕 😀

pipka
25. apr 2014

@jakelina kraaaaasne 😉 😎

lamps
25. apr 2014

@muffinka8 to je mäsožravý dino, na tortičke mu nevidno chvost 😀 a dinosausi mali také "schované" uši tak preto ich tento môj nemá 😀 😀 😀 a ďakujem za pochvalu

pralinka25
25. apr 2014

@sikag dakujem ta 21 to je akoze Desigual dizajn :D a obrazky su vytlacene na jedly fondan a postrihane kadejako a pokombinovane

ja mam recept na nutelove cucakes je to aj v dvojke teme tie nam chutia a tie konkretne su aj v tych salockach

@jakelina moc dakujem aj vsetkym za pacitka 😵