Marcipánové torty. Rady a postupy

nutka
4. mar 2007

Ahojte mamulky,
mohli by ste ma nasmerovat na nejake stranky, kde by sme sa inspirovali marcipanovymi tortami alebo figurkami na nich? Chceli by sme nieco vynimocne a rozkosne ku krstu..... 🙂 Nieco take/podobne ako v albume "marcipanove torty".
dakujem...........

maya30
3. mar 2015

@majuska55 dakujem 😵 😵 😵

maya30
3. mar 2015

@pipka 😀 hehe vesnicku poznaaam 😀 tak ale keby si videla co modelujem teraz tak sa tiez pobavis 😅 😝

pipka
3. mar 2015

@maya30 no tesiiiim sa na sobotu 😅 😅 😎 urcite tu odpadnem 😕 😀 😀
ale teda varujem ta!! pytaj si za modelovanie! ako chces potom nasetrit na tie Seychely, co sa tam chystame mat stretko 😕 😎 😀 😀 😀

pipka
3. mar 2015

ja prave balim, odchadzame lyzovat 😵 tak tento tyzden mam pauzicku a budem tu s vami len duchom 😎
ale v nedelu vseeeetko skontrolujem 😀 😉 😉
tak tu posluchajte a majte sa krasne! 😉 😉 😉 😉 😉

tinuskaha
3. mar 2015

ahojte chcem sa opytat ci robila alebo robi niektora z vas potahovku zo suseneho mlieka,ak ano mozem poprosit recept??dalo by sa to urobit aj tak zeby som zmiesala sus.mlieko+ pras.cukor+ kukuricny sirup??dakujem pekne

sikag
3. mar 2015

@pipka jeeej tak si to uzite, ma byt pekne, snad aj snehu niekde bude 🙂
takze Seychely? som rozmyslala kde to nabuduce dame 😉

sasettka
3. mar 2015

@pipka prajem peknu lyzovandu 🙂 inak.... muz dnes prisiel z obchodu,mal za ulohu kupit 6 velkych lentiliek, pozeram na ne, ze co tam robia tie zajace vyrehotane? precitam a tam ze Lentilky - minivajicka 😀 tak... tymi asi tu tortu neozdobim 😝

lucianak
3. mar 2015

Ahojte, neviete dať tip na tortu meninovú? Pre synovca a jeho otca. Rovnako sa volajú, takže môže byť kľudne jedna torta a spravím polku tak a polku inak.

pipka
3. mar 2015

@sasettka 😀 😀 😀 😀 😀 no chlap...co ti poviem 😅 😀 😝

muffinka8
3. mar 2015

@mimcak ja som robila takéhoto.

asha300
3. mar 2015

Moje najnovsie

kubrt
3. mar 2015

@maya30 no teda jedna vymakanější víc než druhá 😝 jsi borecccc 😀 😀

haannka
3. mar 2015

Ahojte. Chcela by som Vas velmi pekne poprosit o nejake tipy ci napady...mam robit tortu pre chlapa co miluje fotbal a je zaroven velky kutil. Dakujem.

littlebubu
4. mar 2015

Fotopostup som nenašla, a video bolo pre mňa miestami nejasné. Tak som improvizovala, síce narýchlo ale podobať sa podobá...Dusty, pre môjho od zajtra dvojročného chlapčeka 🙂

littlebubu
4. mar 2015
sikag
4. mar 2015

baby a dame tento rok nejake jarne stretko?

moniccca
4. mar 2015

Caute baby, prosim vas, kde kupujete farby na marcipan? chcela by som dcerke urobit tortu v tvare kinder vajca a neviem, kde nakupit farby a ktore by boli lepsie-gelove, praskove, ci take co maju stetec? poradte mi prosim. Dakujem

kubrt
4. mar 2015

@tinuskaha Já někdy dělám 250 g sušeného mléka, 450 g přesátého moučkového cukru, 2 lžice kukuřič. sirupu, aroma, 30g Omegy a asi 4 - 5 lžic vody

aduskatt
4. mar 2015

@moniccca gelové sú na farbenie hmoty, práškové na farbenie po povrchu, tieňovanie, pri rozpustení v alkohole sa dá farbiť aj poťahovka. Kúpiť sa dajú v cukrárskych obchodoch, napríklad tu: http://www.mnamuela.sk/c/68

moniccca
4. mar 2015

@aduskatt aha, dakujem, ja potrebujem zafarbit marcipan. idem pozriet tu stranku 🙂

moniccca
4. mar 2015

@aduskatt a s fixami sa dobre pise po marcipane? nerozpije sa farba, ked ju nanesiem na povrch?

aduskatt
4. mar 2015

@moniccca ak by si ešte niečo potrebovala, kľudne mi napíš IP🙂

aduskatt
4. mar 2015

@moniccca záleží od toho, akú máš poťahojvku, ak je mastná, napríklad Pasta dama, píše sa horšie, ako napríklad na Smartflex. Osobne používam fixy dosť často a som spokojná. Poťahujem Smartflexom

moniccca
4. mar 2015

@aduskatt wuaw 🙂 ja poznam len obycajny marcipan z obchodu 😀 😀 hehe
Tak ja popozeram v obchodoch ci pekarniach, co maju a uvidim, co sa mi podari zohnat. Nechce sa mi velmi hrat s pismenkami zo sablony, raz som to robila a hrooozna piplacka, tak si to chcem ulahcit 🙂 aj ked tie pismenka dobre vyzeraju vyrezane

evickao
4. mar 2015

Ahojte dievcata, prosim Vas, neviete mi poradit ako na stojaceho bociaca na torticku? Viem, ze na spajdlu, ale ako??? Neviem ako to mam urobit, aby to telicko bociana nepadlo dolu???? Dakujeeeeem.......🙂 🙂 🙂 🙂 🙂

lokalistin
4. mar 2015

@pipka uzite si to

kocky, ktore ste robili tortu ako muffin, z coho ste robili ten vrch-akoze nastriekany krem?

@sasettka je niekde recept na ten angl. krem, co ty pouzivas?vydrzia na nom lentilky?

@jakelina zlato neskusala si ten tvoj korpus v makovej verzii?

Baby robite niekto nejaky jablkovy krem?

dakujem 😘

florentina
5. mar 2015

no pro mě neuchopitelné téma, ale když to musí být... Velikost 32*15cm. Zadání bylo, že kurt a hráči mají být v měřítku. No ale to by měl každý k velikosti kurtu 1,7cm a to prostě fakt neumím, takže to v měřítku nebylo a oslavenci to nevadilo....takže toliko k reálným požadavkům....

sticker
5. mar 2015

Pre tento týždeň hotovo. Keďže nemám extrúder, ručne som vaľkala, aj to tak vyzerá 😒

jakelina
5. mar 2015

@lokalistin ne nezkoušela, ale mělo by to být podobné ořechovému 😉

jakelina
5. mar 2015

@sticker nemusíš mít extrudér, stačí koupit nějaký dětský sirup a tím dávkovačem na něj udělat a nebo injekční stříkačku v lékárně taky běžně mají.