Marcipánové torty. Rady a postupy

nutka
4. mar 2007

Ahojte mamulky,
mohli by ste ma nasmerovat na nejake stranky, kde by sme sa inspirovali marcipanovymi tortami alebo figurkami na nich? Chceli by sme nieco vynimocne a rozkosne ku krstu..... 🙂 Nieco take/podobne ako v albume "marcipanove torty".
dakujem...........

jenie123
6. mar 2015

@sikag ďakujem si strasne zlata.. Zajtra sa ju chystám piecť..

dajna11
6. mar 2015

@livia341 dakujem,trubičky som kupila v Lidli,maju 4príchute....a tortička nieje ťažká,je to lahučké,recept to kto ako vie a pozná.....na korpus a plnka tu bola tvarohová...ale to tiež ako máte vy radi,trubičky uložíte okolo,hore dáte ovocie,ake len chcete,čučoriedky,hrozno,pomaranč,čo zoženiete,previažete to mašličkou aby vám nepadli tie truičky a hotovo....želám vela zdaru aby sa vydarila,podla mna je to lahučké 😀 😀

florentina
7. mar 2015

@pristela
@grasie

holky, děkuji🙂...ještě jedna spešl foto pro vás🙂, opravdu pod zadkem nic nemá a popravdě jsem sama v šoku, že bez problémů držel.

Vzala jsem dva nejsilnější drátky, co mám doma na kytky a ohla je do tvaru židličky, zapíchla jsem to do polystyrenové podložky a vrch od pasu nahoru smotala floristickou páskou. Tím vznikla kostra těla a to jsem oplácala hmotou. A drželo to dobře. Dělala jsem to večer před předáním a ráno jsem jen zapíchla do dortu.

Já totiž dostala takové zadání, oslavenec musí podávat a Federer čekat na příjem. Dostala jsem fotky, jak to má vypadat. A taky dotaz, proč na jiných fotkách dortů (co si našli pro inspiraci) ty panáčci leží a nebo stojí s rovnýma nohama...no co na to říct, proč asi 😀....vůbec se mi do toho nechtělo. Když jsem řekla, že rakety (ten výplet) a síť budou nejedlé, taky se jim to moc nezdálo. Vysvětlovat, že na těch úžasných zahraničních dortech je půlka věcí nejedlých zbytečné....No vůbec se mi do toho nechtělo, ale přes všechny šílené požadavky při zadání, předání proběhlo perfektně, moc se jim dort líbil a vše už jen chválili, takže nakonec se mi ulevilo.....

florentina
7. mar 2015

@mia114 krásný miloučký dortík🙂

tinuskaha
7. mar 2015

ahojte,prispejem aj ja foto mojej torty som zaciatocnicka ale na prvykrat si myslim ze dobre 🙂

florentina
7. mar 2015

@lucianak já to dělala bez mřížky. Rozpočítala jsem si obvod dortu, udělala nahoře i dole tečky a pak pomocí pravítka přejížděla tím radýlkem....šlo to dobře.

pukica
7. mar 2015

Baby jedly obrazok sa na tortu lepi vodou?Ci ako ho na tortu "nainstalovat"?Dakujem za rady 🙂

lucianak
7. mar 2015

@florentina Ďakujem, tiež som myslela, že nejako si to rozrátam, ale kamoška mi požičia tú mriežku 😉 budem si ju musieť aj ja zadovážiť.

nika1985
7. mar 2015

@pukica ak nemas jedle lepidlo skus med

adka092
7. mar 2015

@tinuskaha no na zaciatocnocku je ta tortucha uzasna.🙂

blancagon
7. mar 2015

@pukica vodou nieeeeee pokazíš si oplátku,lepidlo jedlé alebo med aj s ním opatrne.

blancagon
7. mar 2015

Dobojované,odovzdané ale tie modelovačky ,to ťažké pre mňa 🙂 no pavučikovia sa dali 😀 Do tej motorkovej som nakoniec zapichla ešte zástavku,no zabudla som urobiť foto.

adrika202
7. mar 2015

uff ,dobojované ..zase som to raz prehnala ,som si pripadala ako v zlom sne ,odovzdáš tortu ,otvoríš chladničku a tam dalšia a nie a nie sa ich zbaviť 🙂 odpaleny šlahač ,kupila som narychlo zelmer ale idem ho vratit lebo katastrofa ... no a teraz idem asi hladat niekoho kto mi debordelizuje byt 😝 majte pekný víkend dievčatá ,už som zvedavá na vaše výtvory 🙂
Dino - inšpi z netu ,v tom konari naboku bol ohnostroj , fialove srdce nebolo až take tmave len fotak fialovu nechape , princess inšpiracia od našej Majky ,frozen - navrch pojdu este plastove postavičky ale tie si da pani sama, tie dve biele cestovali dnes rano do Talianska, ( kolega šiel s partiou na lyžiarsku dovču a jeden z nich lekar, ma 66 rokov tak vek rozdeleny na dve torty ..no a laliova - tu handru som im nevedela vykecať a mne sa to taaaak nepači 🙂

adrika202
7. mar 2015

a navyše pri tych ružovych laliovej aj princes ,to pokrčene pozadie 😲 😲 😲 😲 som to narychlo fotila ,absolut som si to nevsimla ,len dnes ked som fotky stiahla som myslela že ma šlahne 🙂 čo už 😎

tinuskaha
7. mar 2015

@adka092 dakujem 🙂

zoja1983
7. mar 2015

Dievčatá tu majú Veľkonočné zľavy pre polevové čokolády http://doven.sk/cukrarska-poleva-cokoladova-1-k... a výrobky Dr.oetker http://doven.sk/dr.-oetker-zlaty-klas-1-kg/p993...

sikag
7. mar 2015

@jenie123 takze som to asi nestihla ze? prepac, mm ochorel a som sa cely den tocila v jednom kole okolo deti. az teraz som sa dostala na email

sikag
7. mar 2015

@adrika202 to pokrcene pozadie sa da upravit v pocitaci, skus sa s tym pohrat, bud picasa alebo iny program

elamaslakova
7. mar 2015

@adrika202 prekrásne tortičky , no a ozaj si toho mala dosť ti verím

elamaslakova
7. mar 2015

@jenie123 Ja som akurát teraz dopiekla 2 sacherky , skúsila som dva recepty , uvidím zajtra ktorý bude lepší , zatiaľ neviem , jednu som robila podľa tohto receptu http://dobruchut.azet.sk/recept/20372/sacherova...

mimcak
7. mar 2015

@ejkula Ďakujem,ale torta s anjelom bola už na štvrtok 😉 ,takže možno už aj zjedená. Nakoniec som robila iného.

mysiatkoo
7. mar 2015

cafte babizne ... jedna dnesna ... a ako to tu listujem, tak teda tie mnozstva nad 2ks sledujem s hlbokou poklonou 😅

sasettka
7. mar 2015

@adrika202 ty nezmar,mna by uz viezli dakam 🙂))
aj ostatne babulky ste popridavali krasne kusky 😵
ja som mala na tento vikend 5ks, jednu som zabudla odfotit - @pipka tu lentilkovu 😀 takze mam kompletne statisticke udaje o lentilkach, u mna prezmenu bolo najviac zltych - az 2x viac ako oranzovych a ruzovych, no to su mi veci 😀
a teda je to asi na dlhsiu dobu posledny krat, co som mala tych tort tolkoto, sa mi nejakym zazrakom podarilo zamestnat 😅 takze torticky pojdu bokom :( mam este celkom dost objednavok, to rusit nebudem, snad to zvladnem, ale potom teda 1-2tyzdenne rekreacne, viac urcite nie 😒
inak velmi som sa tesila na tu modelovanu Frozen, bola pre moju neterku, sama si nakreslila, ako ma vyzerat, ze Anna bude na letnej slnieckovej casti, Elsa s Olafom na zimnej s vlockami 🙂
3D dom bol pre 50tnika, ked sa ho pytali, co mu maju dat, povedal DOM 🙂)) a je polovnik, preto tie parohy tam 🙂

mimusa94
7. mar 2015

@mysiatkoo mozem sa opytat ako to robite ze vam tie figurky vyschnu stvrdnu ja mam vzdy marcipan makky :/

maya30
8. mar 2015

@sasettka krasne torticky, na tej frozen si sa riadne vyhrala aj s detailmi na satockach 😵 no a domcek je super rovny, velmi sa ti vydaril 😉

maya30
8. mar 2015

par mojich z tohto tyzdna, zase som si doplnila vedomosti o dalsiu rozpravku, o hentych divochoch som ani nevedela ze existuju 😝 na tu fialovu s duhou nechceli poniky, daju si umele, ale aj bez toho som sa namodelovala az-az. Ta posledna je casopisova, este z januara 🙂

lamps
8. mar 2015

@maya30 Majka, ty ma privádzaš každý týždeň privádzaš do hlbokého zúfalstva 😀 😀 😀 😀 😀 čistá nádhera a to srdce je famozne 😵 😵 😵 😵 😵 😵

florentina
8. mar 2015

@sasettka perfektní dům! a všechny dortíky jsou krásné

@maya30 wau, zase jen zírám s otevřenou pusou, jsi pro mě opravdu dortařka číslo 1, miluji tvoji práci a tak jsem si zase většinu uložila do inspirací, snad neva 😉 ...do toho prošívaného srdce jsem se úplně zamilovala, nebudeš se zlobit, když ho někdy taky zkusím?

evicaka
8. mar 2015

@maya30 ako vždy... nádherná práca. Neviem zatvoriť ústa, proste nádherné všetky 🙂

sasettka
8. mar 2015

@maya30 jeeeeeeeeej, majka dakujeeeeeeem 😵 😵 az som tak podrastla 🙂))
ja z teba zas a znova nemozem 😝 a vies cim si ma dostala? tou srdieckovou! 🙂)) aj ja chcem taku robiiiiiit 🙂) s dovolenim ukladam a snad sa k comusi takemu aj ja raz dostanem, uplne parada, ze patchworkova torta 🙂)) a ta posledna tiez uzas, s tou si aj v casopise, nie? to tam kedy stihli dat, ved teraz mi prisiel do schranky, kedy si ju robila? a ten spodok je predeleny na 2 casti? inak motylovu mam robit dakedy v aprili, tak sa s dovolenim inspirujem 😵
@florentina aj tebe veeelmi pekne dakujem 😵