Marcipánové torty. Rady a postupy

nutka
4. mar 2007

Ahojte mamulky,
mohli by ste ma nasmerovat na nejake stranky, kde by sme sa inspirovali marcipanovymi tortami alebo figurkami na nich? Chceli by sme nieco vynimocne a rozkosne ku krstu..... 🙂 Nieco take/podobne ako v albume "marcipanove torty".
dakujem...........

jitta
22. feb 2012

Holky opět jdu pro radu, budu příští týden péct dceři dort a krém chci udělat tento:
Krém tvarohovošlehačkový
250g měkkého tvarohu (ve vaničce)
2 x vanilkový cukr
250ml smetany ke šlehání (nejlépe 33%)
Musím ke šlehačce přidat ztužovač??? a ještě jedna otázka jaké ovoce by bylo nejlepší jestli kompot nebo zmražený a jak ho tam dát, jestli přímo do krému nebo na krém. Moc děkuju předem za rady 🙂 🙂

janula.h
22. feb 2012

@lusil2005 krásne tortyyyyy 🙂 na toho Mcquenna máš ten fotopostup z torty od mamy? a ten E.T 😀 úžasnýýýýý "Nach Hause Nach Hause" 😀 ako živý

mia1111
22. feb 2012

@miciatko - no, aj to by šlo, ale ešte ani neviem, či chce malú alebo väčššiu tortu... Dnes to dohodneme a uvidím 😉 . A dík za tip 😉

lucula73
22. feb 2012

@mia1111 a minule tu robila 79zuzana tuším futbalku 2D,na zelenej tortičke,prípadne ešte to logo dáke........to by si tiež mohla 😉

mia1111
22. feb 2012

@lucula73 - jááááj, no uvidím, zasa sa mi potvrdilo - viac hláv - viac rozumu 😀 . No, musím niečo také, čo aj zvládnem, veď doteraz som upiekla dokopy 7 tortičiek a teda všetko vrámci rodiny a samé také jednoduché (mne sa páčia jednoduché veci 😀 )

dm1
22. feb 2012

@mia1111 ten zlaty sprej ja pouzivam na svojich coko-zlatych tortach tak mozes pozriet aka to je v reale farba

mia1111
22. feb 2012

@dm1 - idem kuk 😉 . A to kreslenie mi neporadíš? Je lepšia prach.beloba, či mám rovno objednať bielu prachovú farbu? Budem kresliť na Smarflex alebo WI

mia1111
22. feb 2012

@dm1 - vyzerá to super, to si vlastne striekala na tmavohnedé ružičky a vznikol ti potom takýto odtieň? Aj ten by sa mi páčil 😉

dm1
22. feb 2012

@mia1111 este k tomu spreju - ono rataj s tym ze sa ti to ale bude tazko sprejovat len na urcite kusky vo vzore to musis bokom nasprejovat a potom preniest na to. sprej je lepsi na vacsie plochy a napr. samotne ozdoby ako ruze a tak. Co sa tyka malovania isto nie tekuta beloba od wiltonu ta sa uplne rozpija strasne zle schne je ozaj skor na bielenie potahu. Radsej praskovu bielu a riedit alkoholom

lencza
22. feb 2012

dobré ráno

jdu s prosbou......chci plnit dort tím pribiňáčkovým krémem, kdy myslíte, že nejdřív můžu dort naplnit, aby mi do neděle vydržel? původně měla být oslava v sobotu,tak jsem chtěla mít dort už v pátek komplet pěkně hotovej, tak jestli ten den navíc to v lednici dortík zvládne

dm1
22. feb 2012

@mia1111 ano je to striekane na cokohmotu a tak pekne to zafarbilo

lusil2005
22. feb 2012

jej dakujem zienky za konvalinky!!! @zdenalicka tie bozkine su krasne! asi skusim tie.

anibas
22. feb 2012

@mia1111 obkresli si podľa PC na mastný papier, najprv vyrež biely podklad, potom na to červený a vedľa modré pruhy, potom vyrež delo žlté - ktoré poprášiš leskom - veď to nemusí byť origoš zlaté 😕 😕 , namaľuješ len biely nápis Arsenal a hotovo - tot nie je tažký znak

mia1111
22. feb 2012

@anibas - obkreslím si na mastný papier, ale ako to podľa neho vyrežem? Ihlou mám vybodkovať do hmoty ten tvar, a potom skalpelom vyrezať, či? Ešte som to nerobila, som myslela, že si to vytlačím na tvrdý papie, vystrihnem jednotlivé diely a tie potom povyrezávam z farebných rozvaľkaných poťahoviek... jááááj, veď ja som ešte nikdy nič také nerobila, no tupelo som, čo už so mnou 😅 . A ako fakt to nie je až taký ťažký znak, ale aj tak... 😅

mia1111
22. feb 2012

@dm1 - ten sprej normálne zaschne za ako dlho? Som myslela, že vyrežem ten znak - to delo, nasprejujem, nechám zaschnúť a potom prenesiem na ten erb... no musím to vyhútať 😕

mates22
22. feb 2012

@jitta ahoj, mrkni na stranu https://www.modrykonik.cz/diskuse/tema/marcipan... , je tam hezký návod na plnění dortu krémem a ovocem. Já radši používám mražené, má víc chuť jako čerstvé, v tom kompotovém je přece jen nějaký nálev, ale taky se dá. Kdybys chtěla plnit klasicky, tak já dávám ztužovač želatinový do šlehačky většinou a pak plním tak, že vrstva krému a na to ovoce ......................

dm1
22. feb 2012

@mia1111 zaschne to dost rychlo. len ono je sprej aj drahsi ovela oproti prachovke zlatej tak preto ze na teke male plochy by stacila kludne praskova. Inak tu co si davala foto tu tekutu mam taku ale bronzovu len som ju este neskusala ale isto je to len na povrch nie na farbenie hmoty lebo tam bolo ze sa nanasa hubkou

jitta
22. feb 2012

@mates22 moc děkuju, žel. ztužovač si koupím a to ovoce jen rozmrazím a nechám okapat?????nebo se ještě musí nějak upravit?

lucianas
22. feb 2012

ahojky,
můžete mi poradit?

potřebovala bych rozpis na korpus - podkovu. normální světlé těsto.

díky moc předem

lawli
22. feb 2012

Ahojte kočky...asi pred týždňom mi synček vymazal všeko čo som mala uložené v PC...všetky linky ☹ chcem robiť domáci termix ,ten link som mala uložený tuším z TOM....ak by sa našla nejaká dobrá duša čo ho má, prosím link 😔 včera som sa ho snažila najsť ,ale bez úspechu 😒 vopred ďakujem 🙂

mia1111
22. feb 2012

@dm1 - no porozmýšľam, len chcela som od Kamky obj., a tam práškovú zlatú nemá, ten sprej hej, tak snáď ho ešte na niečo potom použijem...
alebo ešte dnes pokukám e-shopy, odkiaľ by mi to rýchlo poslali, torta je na budúci víkend 😉 . A dík za rady 😵

mariann2
22. feb 2012

@mia1111 ja som robila arsenal logo, vytlačila som si veľkosť aku som potrebovala na papier, rozstrihala som si ho po farbách a vyrezávala jednotlivé farebné kúsky, šlo to super a tak som robila aj 2D futbalku, pozri http://www.facebook.com/media/set/?set=a.166529... a tá lopta http://www.facebook.com/media/set/?set=a.238790... a farbila som zlatou práškovou farbou rozriedenou v alkohole

mariann2
22. feb 2012

@mia1111 a ešte logo arsenal som robila normálne abecedou, takou tou s vyhadzovačom, neviem ako sa volá presne

mia1111
22. feb 2012

@mariann2 - nooooooo, takto nejako som si myslela, že aj ja to urobím, že rozstrihám a vyrežem jednotlivé kúsky, takže ide to, však? 😀 No pre mňa to bude asi najjednoduchšie, aj keď neviem aj tak, či sa mi to podarí, ale skúsim, ďakujeeeeeem 😵 😵 😵 😵 . Krásne sa Ti podarila, aj ja som mala v pláne, že ak budú chcieť malú, tak len okrúhlu formu a na to ten znak 😉 . Super 🙂

mia1111
22. feb 2012

@mariann2 - ahaaa, tak si nemaľovala, no to by šlo, ja mám kurzíva tlačené aj veľké, aj malé, tak možno to aj tak nakoniec urobím 😉

mariann2
22. feb 2012

@mia1111 vôbec to nie je náročné, arsenal máľahký znak, daj sa na to, určite to zvládneš, a ešte som chcela, že už mám aj tu tekutú zlatú, rainbow..... a je dobrá na také malé plochy,ale mám pocit, že je doooosť drahá 😒 myslím, že kurzívou môžeš kľudne

mia1111
22. feb 2012

@mariann2 - to je ktorá? no ak to draho vyjde, mne sa páči aj ten sprej, aj tá prášková, uvidím, odkiaľ nakoniec objednám, čo vlastne budú mať 😉

mariann2
22. feb 2012

@mia1111 drahá sa mi zdá metalická tekutá zlatá rainbow dust, stojí cez 6€ a je taká mini fľaša, že som maľovala LV na kabelku a pol fľaše je fuč 😖

jakelina
22. feb 2012

@lucianas podkov je spousta velikostí, tak musíš vědět jak velkou máš a jak vysoký chceš dort.