Marcipánové torty. Rady a postupy

nutka
4. mar 2007

Ahojte mamulky,
mohli by ste ma nasmerovat na nejake stranky, kde by sme sa inspirovali marcipanovymi tortami alebo figurkami na nich? Chceli by sme nieco vynimocne a rozkosne ku krstu..... 🙂 Nieco take/podobne ako v albume "marcipanove torty".
dakujem...........

bianca
6. mar 2012

kocky k teme vajca pridavam foto co nas asi caka

@dm1 a kto vyhral?

ajka82
6. mar 2012

asi sa zo seba tesim, ze som prisla na princip drotiku 😵
...len tak... a rozmyslam ci mojej babyke k 70 len kvet, alebo celu stonku dat, co bude lepsie vyzerat...

dm1
6. mar 2012

babulky toto je vitaz cokosutaze http://www.tortyodmamy.sk/calin-la-francais

angela1
6. mar 2012

dievčatá asi tu už niekde o tom píšete ale nemám čas podrobne hľadať, chcela by som malej upiecť tortu čo sa týka korpusu a krému tak by nemal byť problém ale aby aj dobre vyzerala tak s tým už asi budem mať problém 😝 , poradíte mi ako na to? myslím zdobenie 🙂 figurky (alebo čosi podobné) zrejme kúpim niekde hotové ale ako tortu potiahnúť?, alebo dajaký dobrý tip by ste nemali? ďakujem 😀 😀

pristela
6. mar 2012

@vlada111 Vladi ale oni z toho skoro v kazdom diely nieco modeluju.
baby a nemohlo by to byt tie cerealie co su u nas cheerios? alebo aj v lidli maju take v lacnejsej verzii, je to vzdy sladke s medom /ja to milujem ,super sa z toho tlstne pri telke 😀 /

@dm1 čože???, ja cakala vazne ze vyhra, ved bola o hodne vysoky level nad ostatnymi 😨 to by ma zaujimalo co je to po europsky 😕

dm1
6. mar 2012

@pristela a videla si ktora vyhrala? kuk vyssie moj prispevok

katy1979
6. mar 2012

@mariann2 ked si donesie vsetky suroviny tak jej to za tých 15eur urobim 😉

vajcia som dnes kupila v bille tie ich za 1,99. inac neviem ci sa niekto pomylil ale je tam peciatka ze podstielkovy chov

ajka82
6. mar 2012

@dm1 akoze ta torta co vyhrala sa mi pacila, ale na vitaza som cakala inu 😕
zajtra sa asi zastavim v t.fornaxe, neviem si zarobit peknu fialovu farbu z tych mojch gelovych wiltoniek 🙄

pristela
6. mar 2012

@dm1 no to teraz akurat mrkam 😨 a akoze nooooo ako to ladne povedať 😀 😀 😀

katy1979
6. mar 2012

@dm1 a co to znamena ze po europsky to hodnotenie? jedine co tam zaujalo bol ten pokec. mam pocit ze aj ja lavoruka by som toto zvladla.

inac namiesto toho aby som hladala elektricku gitaru a obkreslila si aspon obrys tu trcim s vylozenymi nohami. a este nemam jeden korpus. ale miesat v kupelni ako minule no neviem neviem

dm1
6. mar 2012

baby ta vitazna torta bola pekna o tom niet pochyb ale ta od musky bola daleko pracnejsia. A na 3. mieste bola ta s tymi maskami. Ostatne nepoznam nicky lebo viem len mena.

katy1979
6. mar 2012

@dm1 vsak ano je pekna ale tiez by som vybrala ineho vitaza. pred vacsinou tam klobuk dole.

pristela
6. mar 2012

@dm1 no ale ved tato co vyhrala je presne ten isty styl ako mala Muška , len prevedenie mala Muska v uplne inej kvalite , ale to je i tak jedno, súťaže su prosto o niecom inom 😀 ...o radosti, no nie? 😀 😀 😀 😀

katy1979
6. mar 2012

@vecernicci tak to je super gitara

ja ju robim segre do roboty pre nejakeho kolegu. az zacinam uvazovat ci je to vazne len kolega lebo je akosi prilis iniciativna co je u nej dost nezvykle. a ked ju urobim tak aby sa to komplet zmestilo do chladnicky bola by malinka tak rozmyslam ze spravim iba to telo a nejaky kusok so strunami a prazec ci ako sa to vola ma smolu. nic ine ma nenapada.

dm1
6. mar 2012

@pristela jj suhlasim 🙂

mrka2
7. mar 2012

@dm1 fiha, tak to som tiez velmi prekvapena,ako to dopadlo... mne sa velmi pacila od Musky, Tonky a Anibas. neviem,ake su vysledky, ani sa ich nedozviem,kedze casopis nebudem mat k dispozicii,ale tak tuto som teda necakala. nie je az taka narocna 😖 , ale je pekna, to iste. aj ta s maskami je krasna. ale tak tamtie boli moje favoritky 😔

lusil2005
7. mar 2012

@daducha prosim ta, ten recept - naco to je? o com sa to tu baby bavia? a - myslite ze tie rice cereal su burizony? 😕

lusil2005
7. mar 2012

@dm1 ktora je ta coko torticka co nevyhrala? 😕

lusil2005
7. mar 2012

@dm1 kokoz, tato vyhrala??? akoze neni skareda, ale podla mna tam boli prepracovanejsie torty. 😕 no a uz vidim tu Muskinu... nechapem preco nevyhrala?????!!!??? 🤐

lusil2005
7. mar 2012

@pristela presne!!!! tiez nechapem - ta vitazna bola na ten styl ako ta Muskina. Preto nechapem ako je to "po europsky..."

mamina1978
7. mar 2012

@ajka82 tu je stranka na miesanie farieb.
Skus pozriet..... Su tam priklady ako dosiahnut danu farbu aj pomer 1,2,3,....6 podla toho, kolko z ktorej farby na to potrebujes.
http://www.pevnost.eu/index.php?option=com_cont...

lucianas
7. mar 2012

ahojky,

@miciatko díky a velmi užitečné odkazy, oba. už mám v oblíbených a hned asi objednám. díky, díky, díky.

@vecernicci i tobě díky. vidíš, časopisy s perníčkama mám, tak hned tam namrknu, určo tam něco bude. díky moc.

ajka82
7. mar 2012

@mamina1978 dakujem, ja som teraz u nasich a brat chodil na vytvarnu, tak som pozerala paletu ako co namiesat, ale aj tak som sa nejak netrafila 😒 ☹ asi nemam tu spravnu modru a cervenu

mima1311
7. mar 2012

@vlada111 ahoj , ja som tu uz tak babenkam posielala , len to bolo od nas kupene ...myslim u nas v meste kupene 😀 ...tato predajna je od mojho bydliska terajsieho okolo 45 km , boli sme tam len na vysetreni s detami ...takze ako pisem od ruky 😠 tiez by som tam rada vo stvrtok kukla , no nehrozi , je to daleko , este teraz mam nervy z tej vcerajsej cesty 😀 a je mi luto ze mi viac lovakov nezostalo , by som si aspon vcera co to pokupila ... 😢

bianca
7. mar 2012

@dm1 to akoze vazne?A ako dopadla Tonka?

miciatko
7. mar 2012

Kto uz ma casopis a vie ako dopadla sutaz ???, mm nestihal ist do PNS asi ho zadrhnem 😒 a ake kriteria nove, nemohla byt pouzita cokohmota ci??

dm1
7. mar 2012

@bianca Tonka bola tusim 5. ale neviem isto lebo to bolo podla mena😝 . A muska vyhrala akusi cenu utechy ci co 🤐

dm1
7. mar 2012

@miciatko jedna baba na TOM uz mala a vecer nam ich napisala do tej diskusie - cukrarne na TOM

miciatko
7. mar 2012

@dm1 a nemohla byt pouzita cokohmota ci len zle to ja rozumiem
??

lifinka
7. mar 2012

@mamina1978 ok, dělkujííí, jen se ten balík, kde to mám stratil a chtěla jsem to použít na páteční dort. 😖