Marcipánové torty. Rady a postupy

nutka
4. mar 2007

Ahojte mamulky,
mohli by ste ma nasmerovat na nejake stranky, kde by sme sa inspirovali marcipanovymi tortami alebo figurkami na nich? Chceli by sme nieco vynimocne a rozkosne ku krstu..... 🙂 Nieco take/podobne ako v albume "marcipanove torty".
dakujem...........

katulkaaaaaa
23. sep 2011

potiahla som prve dve torty s pdt special podla mna neni taka tuha,ale namakala som sa oproti mmf....ale zase nikde cukor,no uvidime aky cenovy rozdiel mi to spravi na celej torte,skvele som sa pozerala.... 😠

lusil2005
23. sep 2011

@reruna nakoniec som dala cokotransfer - nech to nieje take tmave ta torta 😅

reruna
23. sep 2011

@lusil2005 aha, myslela jsem si, že je to nakonec čokotransfer 🙂

dadka212
23. sep 2011

@dm1 a nie je ten chlap tam robený pomocou rých plastových formičiek na telo? že tam potom len dorobila svaly atď? to nie je možné aby to niekto takto vymodelovať rukami 😲

petusko
23. sep 2011

@katulkaaaaaa ja som predvcerom u nas v meste dostala PDT 5 kg za 19,80 😵 Mali ale posledne vedierko. Pani mi alubila, ze budu mat este za taku cenu, tak sa tesim 🙂
Ja som teraz dokoncila jednu a est jednu krstinovu idem naplnit a potiahnut.
Buduci tyzden mam toho zasa dost, zatial 4 kusy 😝

@anibas chcem sa ta opytat, preco sa mi robia take akoby pory na potahovke? 😕 Ked vyvalkam je pekna a ked prenesiem, tak sa mi akoby trosicka potrha a urobia sa mi take dierocky 🙄

katulkaaaaaa
23. sep 2011

@reruna dakujem 🙂 citam co som to napisala...som chcela napisat porezala 😀

daducha
23. sep 2011

@katulkaaaaaa moc drzim palceky nech to s malym dobre dopadne. Môj mladsi ma iba TBC a prvu Hexu.Ostatne som odmietla 😉

anibas
23. sep 2011

@petusko mne sa tiež niekedy robia, ešte som neprišla nato prečo - zdá sa mi, že keď je poťahovka veľmi teplá, keď ju vaľkam, tak sa mi robia tie dierky, dám ju trocha stuhnuť do chladničky, a tiež to bolo viditeľné na silno farbených poťahovkách - červená, fialová, čierna - možno aj farba urobí svoje - no neviem

anibas
23. sep 2011

@daducha mohla si odmietnuť ? a čo na do dr. ?

dadka212
23. sep 2011

@daducha my máme tbc 1 a 2 hexu a MMR som odmietla kvôli tomu, že má nábeh na cukrovku aby ju náhodou nedostala ako následok očkovania
@anibas záleží od dr. moja úplne v pohode, nemá s tým problém, robí pre SP posudky o následkoch očkovania, takže má pochopenie prečo to robím

anibas
23. sep 2011

@dadka212 krásne bábätko - také isté biele mám už aj ja 😵 😵 😵 - len som ho robila na skúšku a kde sa mi spájala hmota, bolo vidieť cez bábätko čiary 😖 😖 chce to asi cvik - Aj si ho farbila ?

dadka212
23. sep 2011

@anibas ďakujem to sú moje prvé bábätká 🙂 hneď sa mi pekne podarili, som videla na youtube tuším ako sa to robí a hneď mi to vyšlo...trocha som skúšala vytieňovať kakao+vodka a farbila som hmotu štipka žltej a štipka ružovej

anibas
23. sep 2011

Včera pre obedom som objednávala podložku na sv. tortu z T-Fornaxu a už mi zvoní pred dverami kurier !!!!! 😅 😅 😅 😅 To je rýchlosť ?!?!?

anibas
23. sep 2011

@dadka212 na youtube je postup ? nemáš náhodou rýchlo link ? ak nie, nehľadaj, zistím neskôr, aj tak musím utekať k tortám 😝

jakelina
23. sep 2011

@dadka212 mně to nejde otevřít 😒

dadka212
23. sep 2011

@jakelina neviem prečo, ja som skúsila a ide mi to z toho linku...

jakelina
23. sep 2011

@dadka212 vypadl mi internet, tak to bylo tím. Už jsem to viděla.

jakelina
23. sep 2011

@dadka212 jsi zlatá, děkuju.

dadka212
23. sep 2011

@jakelina 😉

lucik...
23. sep 2011

Ahoj holky,
já k vám už dlouho nakukuju, ale nepíšu, protože jsem oproti vám veeelký začátečník 😀

Ale teď potřebuju radu... Koupila jsem si tuto abecedu http://www.obchudekubalonku.cz/detail.php?zbozi... a vůbec nevím jak se s tím pracuje.. 😀

dm1
23. sep 2011

@lucik... vyvalkas si hmotu na tenko, vyrezes si stvorcek ako je pismenko a das ho medzi 2 mikrotenove sacky. Potom prilozis sablonu, zatlacis a akoby s tym este pobehas po stole 😅 . Potom das spodny sacok dole odoberies zbytok hmoty /malo by sa ti pekne prerezat cele pismeno/ a aj s tym sackom vrchnym prenesies na tortu tam kde chce pritlacis a sacok das dole

dm1
23. sep 2011

@dadka212 no aj keby to bolo z formy tak by som nedokazala tie svaly tak spravit ani za svet. nadherna praca fakt

dm1
23. sep 2011

@lusil2005 mas ju nadhernu velmi sa mi paci. a mne sa tam ta podlozka nebije moze byt aj ked sama davam iba jednofarebne.

dm1
23. sep 2011

@dadka212 to tvoje je ine ako to modre to ma tu ritku tak trosku vyssie. Rozmyslam ci kupit ale asi az neskor este mam babatka co mi kamoska formu pozicala

dadka212
23. sep 2011

@dm1 jasné, že je to krásna práca, nikdy by som to nespravila, ale keď som na to pozerala, hneď ma napadlo že si pomohla tými formami ale len pomohla lebo tie svaly a ostatné fakt brutálne dobré 😵

dadka212
23. sep 2011

@dm1 hej keď som pozerala tie videa som videla, že je iné....ale mne je to jedno aj toto sa mi páči 😀 😵 toto mi zas príde, že je také jemnejšie aj v tváričke

dadka212
23. sep 2011

Kočky nemáte nejaký super dobrý recept na orechovú tortu? budúci týždeň robím poschodovú na 5-oslavu, tak potrebujem aby bola fantastická 😅