Marcipánové torty. Rady a postupy

nutka
4. mar 2007

Ahojte mamulky,
mohli by ste ma nasmerovat na nejake stranky, kde by sme sa inspirovali marcipanovymi tortami alebo figurkami na nich? Chceli by sme nieco vynimocne a rozkosne ku krstu..... 🙂 Nieco take/podobne ako v albume "marcipanove torty".
dakujem...........

maca77
22. máj 2012

@pristela pááááááááni tá baletka je úžasnáááááááááá 😵 😵 😵 😵 😵 samozrejme že celkovo celá torta ..... tie sukničky si z akej hmoty robila?

maca77
22. máj 2012

@anibas krásne ... tá prvá s črievičkou úžasná ... a tú firemnú si maľovala? 😕 😵 😵

maya30
22. máj 2012

@florentina ja som robila tuto ...krizovku som si objednala cez www.jedleobrazky.sk/ takze s tym roboty nebolo a efekt maximalny 😉 ja som salku robila praveze tak, ze som salku vysypala pr.cukrom a hmotu som do nej natlacila, podla tohto postupu http://www.dortydorticky.cz/viewtopic.php?id=777 Okuliare som robila tak ze som si vytlacila obrazok hocijakych okuliarov a tenky sulok hmoty som stacala na tom obrazku aby to bolo presne...potom som len zlahka presla po nich valcekom aby boli ploche, prilepila na nozky a nechala zaschnut do druheho dna (vyrobila som ich asi 5ks kym som bola spokojna 😝 ) No a ceruzka je vystuzena spajdlou, to ale nemusi byt, ale takto bola rovnejsia 😉

heni79
22. máj 2012

@anibas
Ty robíš úžasné ruže. 😀
Teda, ak to nie sú živé. 😅 Lebo vyzerajú ako ´čerstvo narezané. 😀

heni79
22. máj 2012

@alenv
Rozkošné prasiatka. 😀

maca77
22. máj 2012

@pristela ešte som zabudla napísať, že predsa pri tej baletke si mala fialovú podložku 😀 😀 😀 a kukla som tie tvoje kresby 😲 😲 😲 😲 😲 ty si talent neskutočný 😵

lucinka
22. máj 2012

@mamina1978 môžem ťa poprosiť o ten "postup" s tými gumovými medvedíkmi? 😕 neuložila som si ho a nejako ho neviem v tomto množstve infošiek nájsť... 😖 ďakujeeeem... 🙂

marci2305
22. máj 2012

@anibas Krásne.....Veľmi pekné tortičky. Tie ružičky sú fakt úchvatne. A tá črievička..fakt nemá chybu! No paráda.. 😉

mizulienka
22. máj 2012

baby potreubjem surne poradit, chcu tortu 6kg...srdiecko dvojposchodove, ale ja mam 2 srdiecka ale to druhe je prilis velke, aby som ich mohla dat na seba, nemate nejake inspiracie kde spodok je akykolvek tvar a vrch srdiecko?
alebo mam upiect v tej forme co mam a jednoducho vyrezem tvar srdiecka mensi?
som nerozhodna, neviem ako to mam ponat 😀 😀 😀 dakujem

maca77
22. máj 2012

mám ešte OTáZOčKU .... keĎ ste robili pribináčikový krém s malinami... tak tie maliny boli kompotované či mrazené? lebo neviem či sa mi čerstvé podarí kúpiť?

maca77
22. máj 2012

@mizulienka môžeš aj vyrezať menšie ... alebo pripájam zopár pre inšpiráciu .. isto sú niektoré aj jednej z vás .. jáj a niektoré sú krstinové, ale tak len pre tú kombináciu som dala

mizulienka
22. máj 2012

@maca77 jeej super, paci sa mi so stvorcom ale aj ta slza je super, dakujem ti krasne.
s tym pribinackovym kremom ti neporadim, nerobila som ho este, ale ja stale pouzvam iba mrazene maliny a viem, ze vacsna bab tiez, ale pockaj, co ti napisu 😉

abriela
22. máj 2012

@aduskatt skvely napad s pasikom 😵 .
@florentina Ja som robila tak, ze som mini crepnik potiahla a nechala zaschnut. Dno som robila dvojite. Tanierik - vykrojila som si kruh a nechala vyschnut druhom tanieriku
http://www.facebook.com/photo.php?fbid=33659417...

maca77
22. máj 2012

@katulkaaaaaa tie svadobné postavičky sú super za túto cenu... 😉

mariann2
22. máj 2012

@maca77 ja dávam mrazené maliny, nie celkom roztopené, obalené v prášk. cukre

heni79
22. máj 2012

@maca77
Ja som robila pribináčkový aj so zaváraným ovocím a bolo to ok.
Ja väčšinou doň ovocie kombinujem, nedávam iba jeden druh. Dám napr. banán, kiwi a zavárané marhule, alebo maliny, alebo jahody. Teraz zas máme kopec jahôd na záhrade, tak budem dávať tie.
😉

janula.h
22. máj 2012

@mizulienka ja som tak robila že som obrezala ale robila som aj kruh a na to srdce ale kľudne upeč a orež 😉

pristela
22. máj 2012

@maca77 jee, dakujeem 😵 😵 uz som pisala vyššie, celé je to robené z mmf

a k malinám , ja som najskor robila ze som mrazene maliny rozohriala na panvici s cukrom a maslom 😵 tou stavou ktora mi vznikla som pak polievala korpusy, uz to tak ale nerobim, niektora tu davala ze dava mrazene tak aj ja, dam krem a do neho "pozabáram" mrazene maliny, oni pak zostanu cele a aj pustia trosku šťavy 😉

a ted v tej baletke, dole bola višňová "plnka" , v strede zavárané jahody a hore mrazene maliny

pristela
22. máj 2012

jaj holky , bežím uz konecne mrkat prima L bajecne torty, vcera vecer sme kukali spevakov 😀 a rano sa mi nechcelo vstavať 😅 😅 tak som si to zastavila 😅 idem už ale pustit nech z toho telka nezblne 😀 😀 😀 som zvedava ake buduuuu 😵

janula.h
22. máj 2012

@pristela bež bež lebo už skončené programy sa nedajú nahrávať 😝 máte magio??

pristela
22. máj 2012

@janula.h kukam , kukaaaaaaam 😀 ja mozem mať normál vypnutu telku , staci mat na nej nastaveny program ktory chcem a ked ju pustim da sa mi 150min. dozadu pretočiť 😉 😉 bombová vec , nahravanie nam momentalne nefunfuje 😠 😠 😠 ale to je este lepsie , bo mozes nastavit nahravanie a kludne pozerat iny program alebo aj nebyť doma a nahra sa 😅 , máme UPC 😉 my sme taký že aj decka maju radi tie dokumentarne poucne 😀 a ked sme sa sem stahovali tu ani moc na vyber nebolo 😠 ale tak mame tuto spolocnosti uz asi aj cely život 😀 takze s nimi pokracujeme stale 😉

marci2305
22. máj 2012

@maca77 Maliny som použila iba mrazené...Zavárané nemám a ani som nikdy nekupovala...Naposledy som robila s mrazenými jahodami, ktoré som si rozmrazila ale boli potom ako blato. Ale pozžila som ich a vôbec to krému neublížilo. Takže si myslím, že kľudne použi aj zavárané ak máš. Inak robila som už aj so zaváranými broskyňami---Mňam..Nemáš čo pokaziť!!!! 😉

marci2305
22. máj 2012

@katulkaaaaaa Tie brošne sú úžasne.. 😉 A ti svadobné postavičky..No neviem či by som sa zmestila s cenou do ich keby som ichcela doma vyrobiť.. 😝 A tie stuhy sú tiež lacne...Ja som teraz kupovala u nás iba tak dorýchla v papierníctve, no mali po okrajoch drôtiky, takže boli pevnejšie a stála 1,60 Eur 3 m. To je sila, čo?

mamina1978
22. máj 2012

@pristela Tak toto vychutnavam uz 7-8 rokov.......... najblizsie, ked budes potrebovat novu , tak si mozes kupit taku, mame my, si mozes dva ine programy v rovnaky cas nahravat a treti pozerat a aj ten treti mozes vratit este naspät ak si nieco nestihla kuknut. Takze u nas sa obcas stava, ze cez vikend napr superstar, ja si este nahravam romanticky film a mm si v klude pozera napr fotbal 😉
Deti maju svoje telkace , tak u nas dohady o telku nastastie nehrozia. 🙂

mamina1978
22. máj 2012

@pristela Akurat, ze mam veeelku nevyhodu oproti tebe, lebo my nemame program, kde davaju bajecne dorty 😠 ☹ ☹ ☹ ☹ ☹ ☹ ☹ ☹

mishulle
22. máj 2012

holky prosím jaký všechny barvy smíchat abych měla hnědou?

atiatko
22. máj 2012

Babenky POMOOOOOOOOOOOOC ..... ☹
... tak práve som sa dozvedela, že pani u ktorej som si chcela nechať upiecť marcipánovú tortu v polovici júna, je v tom termíne na dovolenke 😒 Nájde sa tu medzi Vami žienka zo ZV a okolia, ktorá by mi vedela upiecť tortu pre synčeka do škôlky ???? Napadli ste mi ako moja záchrana ....ĎAKUJEM, A.

mishulle
22. máj 2012

@mamina1978 to je super děkuju, hned si ukládám odkaz