Marcipánové torty. Rady a postupy

nutka
4. mar 2007

Ahojte mamulky,
mohli by ste ma nasmerovat na nejake stranky, kde by sme sa inspirovali marcipanovymi tortami alebo figurkami na nich? Chceli by sme nieco vynimocne a rozkosne ku krstu..... 🙂 Nieco take/podobne ako v albume "marcipanove torty".
dakujem...........

lokalistin
10. nov 2012

BABY velka poklona uzasne torty pridavate

pristela
10. nov 2012

@lokalistin och, och , ty na mna myslíííííš 😅 😅 😅 😅 😅 to je taaak mileee, sa tešíím, dufam , ze to vyjde 😕 teraz myslim z mojej strany, musim zatial vyskusat na niecom ten lukopren 🙄 moc velka vdaka ti dobra víííla 😵

rapunzel1
10. nov 2012

@janula.h
@lokalistin baby a aké by ste dali ? Ja som vždy dávala zmes lesného, alebo maliny, ale toto ovocie, že nemajú radi, čo z tých troch, alebo kto ste dávali niečo podobné poradte

pralinka25
10. nov 2012

@rapunzel1 ja davam jahody tie su tam podla mna fajn

janulkamartinko
10. nov 2012

Ahojte,po dlhšom čase pridavam svoje vytvory a tento rok už asi aj posledne....nejak už nevladzem 🙂 idem pozrieť tie vaše,pokochať sa 🙂

gabina275s
10. nov 2012

@pipka ano taká

lokalistin
10. nov 2012

@pristela a uz ho mas?ten lukopren?ja reku ked ho pojdes kupit kup aj mne ,ale neva tak pojdem kupit mozno dovtedy bude aj v meste

gabina275s
10. nov 2012

@lokalistin dakujem

lokalistin
10. nov 2012

@rapunzel1 jahody su ok aj ine su ok ale nie kombinovat vsetky tri dokopy,alebo som to zle pochopila?

gabina275s
10. nov 2012

@rapunzel1 ja viem, už som mala na to nervy ,ale už mi tu poradili dakujem baby

maya30
10. nov 2012

@rapunzel1 ja by som tie jahody nedavala, ked tak nejaky tropicky mix alebo domace ovocie ze jahody s niecim...

pristela
10. nov 2012

@lokalistin jaj , co si nekricala? ja som si ho dala kupit Dadke a vcera mi ho jej manzelik doviezol 😵 uz len odhodlat sa vyskusat ho 😕

lokalistin
10. nov 2012

@pristela neni problem ja zbehnem

janulkamartinko
10. nov 2012

@dm1 krasna,vesela užastna ukladam pre inspiraciu,mozem? 🙂

monikad1
10. nov 2012

Môjmu bratovi na 50

maya30
10. nov 2012

baby ja idem v stredu robit rodostrom co som tu davnejsie spominala chcem robit marlenku na klasicky velky plech s vyskou asi 10cm....aku davku mam spravit ? Neviem ci dvojnasobna bude dost... @pristela myslim ze ty si raz robila marlenku do velkej poschodovej, nevies prosim ? 🙂

pipka
10. nov 2012

@pristela uz som sa medzicasom na FB docitala 😝 😀

levandulka3
10. nov 2012

@adrianai ďakujem ja som niekde vyčítala že sa robia 7x7 tak ešte uvidím ako mi to bude vychádzať na plechu , písmená začínam vytláčať už od zajtra ked sa mi nepodarí prehovoriť ich na jedlú fixu 😝 no ale ja ich mám 33 ks 😝 😝

vecernicci
10. nov 2012

tak jsem holky zpátky, živá a snad už zdravá 😉 všechno dopadlo dobře, celý den polehávám, odpočívám, děcka jsou u naich, takže takhle klidný týden jsem dloooooouho nezažila, manža uklízel, no co víc si můžu přát 😀 😀 😀
a tady jsou moje tohtotýdenní dortíky, ještě jsem dělala jednu roládku a pařížské rohlíčky, ale ty jsem nefotila 😵

levandulka3
10. nov 2012

@pristela wááááááu nádherné kvety

levandulka3
10. nov 2012

@pristela wáááu aj po druhý krát si majsterka 🙂

halienka
10. nov 2012

Babky, vysvetlite mi, ako to stíhate urobiť aj 3-4 torty na jeden víkend, ja to proste nechápem 😀 ja robím jednu 3 dni 😀 😀 aj to muž hundre, že mu zavesím na krk malú aby som sa mohla venovať torte 😀 😀 je pravda, že ja som zatiaľ za svoj život robila len 4 torty 😀 ale aj tak 😀

cabalkova
10. nov 2012

@pristela A cim dortik pred potahovanim rovnas? Ja mam takovou tu cukrarskou kartu, ale asi to neni ono. A MMF se dela v mikrovlnce, ze? To jsem druha, tu nemam a ani mit nechci. :(

monikapo
10. nov 2012

Huraaa ideme oslavovat konecne aj my s takouto tortou....

pristela
10. nov 2012

@pipka mozem ja za to , ze si rychlejsia nez ja ????????? 😠

@maya30 jo ja robila do velkej az z troch davok na 32cm tortovnicu a vysoke naplnene to bolo nad 12cm 😕 kolko presne uz nepamatam ☹

@halienka ja akurat mojmu vravela, ze ked mam viac tak ich mam rychlejsie hotove ako ked robim jednu 😀 tieto tri mi sli strasne rychlo , bo ma bavili a kvety si urobis dopredu, ja vo stvrtok upiekla korpusy, v piatok este jeden dopiekla, urobila plnky atd.. zacinala som o 10hodke a skoncila o 1 v noci a vsetko hotové z toho jedna bola poschodova tak vlastne 4torty a to som nebola ani unavena, som este zostala hore a šila babulu 😀 ale to bolo tym ze tieto ma bavili, inak to trvááááá ☹

@cabalkova cukriky mozes roztapat aj nad parou, nemusis v mikrotrtke 😀 ani @dm1 Danka tusin nemam mikro 😉 a robi MMF 😉 aa , nooo , ono ja moc origos pomocok nemám a ani niektore nepotrebujem 😀 zarovnavam obyčajným priborovým nožíkom 😅

lucirella
10. nov 2012

Ahojte. V prvom rade vam vsetkym sikulkam moj velky obdiv. tie torty su nadherne!!! skoda ich zjest. Velmi ste ma inspirovali 🙂. Moj drobcek bude mat coskoro rok a ja som mu (alebo skor gratulantom🙂 ) chcela upiect tortu a takto marcipanovo ju ozdobit . V zivote som nic taketo nerobila a chcem sa preto opytat: mozem marcipanom potiahnut akukolvek tortu? myslim, ci zalezi aka je plnka alebo je nieco ine doleziite? Popripade mate nejake tipy pre uuuuplneho zaciatocnika? 😉
mozno sa to tu niekde aj pise, ale ozaj nemozem precitat vsetkych 4049 stranok 😎
Dakujem vopred.

lokalistin
10. nov 2012

@lucirella mozes potiahnut akukolvek tortu len musi koncit korpusom a potriet maslom s cukrom-celu dookola

anibas
10. nov 2012

@lucirella popozeraj si aj tému Marcipánove torty - recepty a korpusy https://www.modrykonik.sk/forum/recepty/marcipanove-torty-recepty-na-korpusy-kremy-potahove-hmoty-2/
nie je dlhá
pri marcipánových tortách platí : dovnútra môže ísť čokoľvek - ak kyslé rybičky 😀 😀 - len celú tortu treba omazať rozmiešaným maslom a cukrom, aby sa ten marcipán prilepil a nepovolil 😉 😉

anibas
10. nov 2012

@vecernicci Super, že si už doma - prajem len samé dobré výsledky, mňa čaká skalpel o týždeň 😖 😖

anibas
10. nov 2012

@rapunzel1 vynechala by som ananás 😉 😉