Marcipánové torty. Rady a postupy

nutka
4. mar 2007

Ahojte mamulky,
mohli by ste ma nasmerovat na nejake stranky, kde by sme sa inspirovali marcipanovymi tortami alebo figurkami na nich? Chceli by sme nieco vynimocne a rozkosne ku krstu..... 🙂 Nieco take/podobne ako v albume "marcipanove torty".
dakujem...........

janulkamartinko
10. júl 2011

@ikula2 ta je krasna,ten macko je uzastny 🙂

mrka2
10. júl 2011

@vlada111 ja uz som sem fotku dala asi par stran dozadu,ale este som pridala par motylikov,tak ti ju tu dam 😀
@ikula2 wooow, to je perfektna ta kniha!!! naozaj! 😵
vsetky torticky su uzasne,no mam sa veru co ucit 😅

broucek2
10. júl 2011

ahoj holky, zanedbávala jsem vás a ani nestíhala nic číst, měla jsem 3 dny celkem honičku s dortami na bráchovu svatbu a tady je výsledek:

Do velké padlo 46 vajec, 7 másel na krémy a asi 2,5 kg potahovky z mléčného marcipánu. 1. patro je ořechové s vanilkovým krémem, druhé melírované s karamelovým krémem a třetí piškot s čokoládovým krémem

lucisa
10. júl 2011

@broucek2 krásné, povedly se ti, velká šikulka 😉

broucek2
10. júl 2011

@lucisa děkuji, naštěstí i vyšlo počasí, že nebyly 30

katka55
10. júl 2011

jej, dakujem za lajky, ste zlate 😉
@janulkamartinko kocky som patlala len tak v ruke a tiez sa cudujem, ze sa trosku na seba aj podobaju 😀

lukika
10. júl 2011

@ikula2 ved sú krásne tie knihy vôbec nie je vidno že sa ti nedarilo úplná krása a super vymyslené
@broucek2 krásne sa ti vydarili tie svadobné na tom srdiečku si tie postavičky robila alebo boli kúpené otáznik

mrka2
10. júl 2011

@dadka212 ten Nemo je uzasny!!!!!!!!!

lussy23
10. júl 2011

@broucek2 - Nádherné torty

anibas
10. júl 2011

@dadka212 nááádhera - najkrajšie sú detské očká 😵 😵 😵 😵

mrka2
10. júl 2011

@ikula2 no tak skusim ten polystyren nabuduce 😉

zuzana124
10. júl 2011

Prajem krásny slnečný deň a pridávam svoju včera dokončenú tortu. Idem ešte polaikovať a trošku vás počítať 🙂

@jajuuus jééééj krásna torta, ja som tiež robila poľovnícku 🙂
@ikula2 tak tá je nádherná
@dadka212 ten nemo je perfektný 🙂

lussy23
10. júl 2011

@zuzana124 - krásna torta
@lenocka23 - krásnučké tortičky
@ikula2 Nádherná kniha a macko je prekrásny
@jajuuus - krásna torta, len škoda, že fotky sú malé
@dadka212 - nááádherný nemo, krásna torta s ružami a podarený synovec 🙂
@alti - krásne
@katka55 - krásna
@bzucinka2 - prekrásne
@janulkamartinko - krásna torta, pripomína mi jednu tortu, ktorú sme robili v škole. Pre 18ročnú a vymysleli to tak, že jej tam 18 bábetiek dali =DDDDD Fotku ale nemám.

vlada111
10. júl 2011

@ikula2 priznám sa, že to takto vyzerá realistickejšie. A ako sa ti mohla prepadnúť. Dala si na spodok predsa len tú krémovú?

vlada111
10. júl 2011

@mrka2 krásna, kde takú kúpim? A má aj priehradku na mobil? 😀

vinka
10. júl 2011

No baby krásne torty.Všetke.
@zuzana124 ako si robila tie korene?to je z punčoviny alebo z rolády 😕 Tu sú moje tochto týždnové.Tá s jahodou bola pre dcéru.Malo tam byť ešte dievčatko jahôdka ale už som ju nestihla proste vyrobiť ☹ ☹ ☹ ale mala si ani nevšimla,že tam chýbala 😀 😀 😀 😀

ikula2
10. júl 2011

@janulkamartinko @mrka2 @lussy23
@vlada111 vsetkym dakujem som rada ze sa paci, ale nohy sa mi klepali ked prisla pani po nu
Vladka ja som to dala tak ako ty puncovu dole ale ja som ich mala rovnako velke, ale puncova je lahsia a ta s plnkami tazsia a dala som ten tenky papier aj karton tam mal ist, ale aj tak si myslim, ze by to nepomohlo, bola o 1kg tazsia ako ta puncova. Tak matika nepusti.
@zuzana124 veeelmi krasna si sa riadne vyhrala 😉
@vinka to je super napad s jablckom krasna

lusil2005
10. júl 2011

zienky kraaasne krasne torticky!!! ja som sa po niekolkych dnoch odhodlala k peceniu! 😅 kupila som si stvorcovy rafik, tak som musela vyskusat ci FAKT nevytecie! 😀 a nevytiekol 😀
zajtra v nom idem piect uz naostro, dnes len tak pre nas.

lusil2005
10. júl 2011

@zuzana124 tak taaaa je bozska!!! ja idem robit skoro taku istu na vikend - svokrovi k 50-ke, ale nebudem tam robit pusku ale parozie... tak dufam ze sa podari 🙄 s cim si otlacala vzor kory? je to perfektne!

vlada111
10. júl 2011

@ikula2 škoda, lebo keď vystužíš, nemá ako tlačiť na spodnú. Ja budem robiť svadobnú 3-poschodovú a tiež jedno z nej punčovú ☹

vlada111
10. júl 2011

@ikula2 ešte mi napadlo, že pri klasickej poschodovej je predsa len to vrchné poschodie vždy menšie a možno preto to lepšie drží. Niekto poschodové nevystužuje.

anjelicek26
10. júl 2011

Babulky robite nadherne torty, len oci otvaram... ja chcem tento tyzden skusit spravit taku bednicku, nieco taketo, nasla som si aj fotopostup na bednicku, ale tie kvety asi nezvladam, alebo ano? Ako je to tam pripevnene?? Bednicku chcem spravit normalne zu sugar paste nafarbenej tmavo hnedou gelovkou a ten ram este natriet zarobenym kakaom. Alebo mate iny typ? Ja skor rozmyslam, ze na vrch nasypem cerstve jahody a hotovka 😅 Dovnutra chcem dat salkovy krem a parizsku slahacku, boky potriet nutelou s maslom... dojdu svagor, svagrina, tri deturence, tak to aspon bude mat kto jest xixi

zuzana124
10. júl 2011

@vinka korene som robila z rolády a dotvarovala rozmixovaným korpusom s krémom

zuzana124
10. júl 2011

@lusil2005 ten vzor kôry som otlačila takouto štrukturálnou fóliou http://cukrarskepotreby.sk/product.php?id_produ... Určite sa ti tá torta pre svokra vydarí, držím palce 🙂

zuzana124
10. júl 2011

@lusil2005 ďakujem 🙂

zuzan_ka29
10. júl 2011

@vinka fantastické torty, mala by si vydať cukrársku knihu s fotkami🙂 ja by som po nej hneď chňapla🙂

broucek2
10. júl 2011

@lukika to jsouty postavičky z patchworku a jen nabarvené

jakelina
10. júl 2011

@broucek2 krásné dorty. Můj dnešní.

jakelina
10. júl 2011

@anjelicek26 můžeš mi sem prosím dát ten fotopostup na tu bedničku, děkuju, vypadá hezky a naplněné ovocem to je dobrý nápad.

vinka
10. júl 2011

@zuzan_ka29 Ale kôli jednému výtlačku pre teba sa mi to asi neoplatí 😀 😀 😀 😀 Ale už by som tam mala riadnu z bierku.Isto nejakých 100 😀 😀 😀 😀