Marcipánové torty. Rady a postupy

nutka
4. mar 2007

Ahojte mamulky,
mohli by ste ma nasmerovat na nejake stranky, kde by sme sa inspirovali marcipanovymi tortami alebo figurkami na nich? Chceli by sme nieco vynimocne a rozkosne ku krstu..... 🙂 Nieco take/podobne ako v albume "marcipanove torty".
dakujem...........

havi
29. sep 2011

ach jaj zajtra torticka a kamoska si vymyslela fifi,to si kupila postavicky,este ze,bo ja vsetko nechavam na poslednu chvilu 😅 len este modelujem auticko 😀 po polnoci jak vzdy

dm1
29. sep 2011

@mrka2 ja som robila hasicke auto pre dieta a este ma jedno caka

mna zas stve ze tuto coko som uz robila 3x skoro taku istu ludia chcu ze presne toto ale mensie alebo uplne presne. mohli by to veru nechat niekedy aj na mna bo ma nebavi stale to iste robit

dm1
29. sep 2011

@havi fifinkove sa mi strasne pacia taka farebna aj sama postavicka, kveitky... .tiez by som ju chcela robit lne zatial taku nikdo nechcel ☹

havi
29. sep 2011

@dm1 chce knihu,potiahnut cokoladou,polka pre jej dcerku a polka pre nu,tak som zvedava aka bude,neviem si to predstavit,radsej by som potahovala,bo pre dieta ako hovoris ma byt vesela,no pre nu,som zvedava 😝

vladka1
30. sep 2011

@dm1 čoko dorty máš bezkonkurenční....vždycky se mi šíleně sbíhají sliny 🙂

zdenallicka
30. sep 2011

@dm1 No já zírám na tu čokoládovou!! Na tohle si snad nikdy netroufnu... 😒 Ale mohla bych to zkusit ke "30" do práce.. Naštěstí mám ještě 3 měsíce na studování.. 😀

jakelina
30. sep 2011

Tak jsem nafotila na denním světle, vypadá to hned líp.

zdenallicka
30. sep 2011

@jakelina Obdivuji práci s kleštičkami... Já to neumím... 😒

mizulienka
30. sep 2011

@jakelina krasna torta, taka jemna, co je na nej napisane,nevidim presne. a fakt je krasne okliestikovany, s akou hmotou si robila?

dm1
30. sep 2011

@jakelina jj presne krasne okliestikovane a dokonale potiahnuta torticka 😵

katy1979
30. sep 2011

@dm1 ja tak dookola robim rovnaku kitty lebo tu ti vidia v albume tak presne taku chcu. ja uz tie kittyny ani nikde nehadzem vsak aj tak su rovnake akurat im saty menim

reruna
30. sep 2011

@mizulienka to je malované podle papírové šablony - něco jako stencils, koupené v papírnictví, je to určené na foukací fixy 😀 6 různých šablonek za 30,-Kč
Všem děkuji za pochvalu, byl to jen takový jednoduchý dortík, ale pochvala potěší vždycky 🙂

jakelina
30. sep 2011

@mizulienka je to z MMF a motýlci z SFV. Napsané je Eliášek svátost křtu 1.10.2011. Ten povrch není hladký, je to přes folii, ale na fotce to ani není vidět.

dm1
30. sep 2011

@katy1979 no o kittyne ani nehovorim tiez som takych rovnakych robila tusim 10 😝

jakelina
30. sep 2011

@dm1 já nedělala ještě ani jednu, většinou dělám dorty pro kluky 😀

mariann2
30. sep 2011

dievčatá, krásne tortičky ste popridávali, ja som robila svojho prvého koňa, dnes má ešte čaká kitty 🙂 /inak neviem čo to zá kittymánia/ a mater

artepf
30. sep 2011

ahoj holky, prosím nikdo mi neporadí ohledně krému, jak jsem se ptala na str. 1505 ☹ ? Jak udělat, aby se např. šlehačkový krém v dortu nedostal do styku s potahovkou na vrchu 😕 ? Moc moc dík, už se mi totiž takhle jednou roztekl marcipán na dortu, když jsem plnila tvarohovým krémem 😠 .

mrka2
30. sep 2011

@dm1 ach jaj, tak si sa natrapila,ale vysledok je super! a tiez mas hasicske auto? a dvakrat? no ja uz take nemienim robit... chceli len take na lezato na vrch torty, povedala som si, ze to nie je az take zlozite,no ale zabralo mi to teda dost casu 😝
@mariann2 nadherny koniiiik 😵 😵 😵
@artepf ked naplnis tortu,tak ju potom musis celu potriet maslom s cukrom - ja do toho este pridavam aj odrezky z korpusu a nepretecie ti.

katy1979
30. sep 2011

@artepf no potriet tortu maslo0m. mantinely nikdy nerobim. popr. to zmiesam s korpusom cez to sa ti slahacka urcite nedostane.

dm1
30. sep 2011

@artepf presne ako pise @katy1979 staci pomazat maslom ale ak chces mat ozaj istotu tak si sprav maslovy krem a po obvode korpusu urob mantinely z tohto kremu - tj. cukrarskym sackom urob dookola na kraji pasik masloveho kremu a ptoom slahackovy len dovnutra

jakelina
30. sep 2011

@mariann2 koník je úžasný

katy1979
30. sep 2011

@mrka2 predbehla si ma 😀

mrka2
30. sep 2011

@katy1979 bé bé 😝 😀 😀

mrka2
30. sep 2011

baby, mne sa niiiic nechce 😝 😝 😝 zvalujem to na prcka v brusku, aspon ze mam vyhovorku - tehotenska unava 😔

jakelina
30. sep 2011

@mrka2 ty se máš na co vymluvit, ale co my ostatní 😀 😀

mrka2
30. sep 2011

@jakelina no ved ty mas 4 deti,tak to je teda este lepsia vyhovorka,ako ta moja!!! 😀

jakelina
30. sep 2011

@mrka2 😀 😀 jeden už je na kolejích, druhý má skoro 18, tak to už se moc nemám na co vymlouvat 😀

katy.m
30. sep 2011

@jakelina Majko je nááááááádhernáááááááá..Fakt moc děkuji 😵 😵 😵 😵 Už se těším,až ji ochutnáme 🙂

lucisa
30. sep 2011

@katy.m taky jsem chválila, je krásnááá. Objednala sis dobře u profíka 😉

anibas
30. sep 2011

@mariann2 náádherný koník 😨 😨 😨 😨 😨 😵 😵 😵 😵