Marcipánové torty. Rady a postupy

nutka
4. mar 2007

Ahojte mamulky,
mohli by ste ma nasmerovat na nejake stranky, kde by sme sa inspirovali marcipanovymi tortami alebo figurkami na nich? Chceli by sme nieco vynimocne a rozkosne ku krstu..... 🙂 Nieco take/podobne ako v albume "marcipanove torty".
dakujem...........

pristela
1. mar 2012

@bzucinka2 čoho link ? mramoraku? ten som davala vyššie, ci pílky? tu mi kupovala Lusilka v Blave v tescu este pred vianocami ked sme to tu preberali

@reruna
@lifinka no ja ho peciem tiez na vsetky sposoby, co pridam naviac tolko muky odpocitam , ruru si zapnem ked ho idem miesat za kedy vymiesam tak sa predhreje akurat, zapinam ju na 150 stupnov , peciem tiez na 150 a neotvaram vobec az ked vidím ze sa mi odliepa malilinko od krajov, nie po celom kraji ale len na par miestach abo na jednom , taka mala skulinka 😀 moze sa nechat aj dlhsie ked uplne odskoci od stien formy ale pak je uz moc suchy a netreba to. Formu nepotieram ničím , len na dno davam papier na pecenie 😉 peciem v strede v elektrickej rure , ventilator nezapínam . este co..... aha , ked robim cisto svetly abo kakaovy ako ho nalejem do formy, tak ho lyzicou v tej forme este pomiesam a ziadna puklina po upeceni sa mi nerobí , teda mne sa nerobi ani ked ho robim mramorovy, vtedy je len mierne vypuklý, ale fakt ze mierne netreba absolut zrezavat.
tak snad tento moj sloh niekomu pomoze 😀 😀 😀 😀

larah
1. mar 2012

@mia1111 tak tieto sa mi páčia, to su asi zvlášť malé a veľké, no uvidíme ,či penaženka pustí

peroli
1. mar 2012

@lifinka potah byl myslím K2 a v pohodě.. 😉

artepf
1. mar 2012

@lifinka tak když jsem zkoušela jednou oříškový a jednou (to zrovna neměli oříšky) mandlový, dala jsem vždycky takový ten malý pytlík (myslím 10 dkg) a zbytek do toho celkového množství mouky a bylo to moc dobrý 🙂

1katuska73
1. mar 2012

ahojte babenky, tyzden som nebola doma a vas docitat to je riadna fuska .A tu je noja dnesna svadobna.

mates22
1. mar 2012

holky, myslíte, že můžu použít do mramoráku olivovej olej ?
- zjistila sem, že nebudu mít dost normálního, tak bych to doplnila olivovým, ale aby to pak nemělo nějak hnusnou chuť ☹

zuba
1. mar 2012

@mates22 no ja som raz spravila koláč z olivového a teda sa mi to vôbec nepáčilo

mates22
1. mar 2012

@zuba á jé, díky, tak já jdu s prosíkem k sousedům :-d

janula.h
1. mar 2012

Žienky môžem dnes naplniť a zajtra poťahovať?

79zuzana
1. mar 2012

@janula.h no jasne... mna uz na linke cakaju tri naplnene a zajtra ich potiahnem a ozdobim 🙂 Je lepsie ked ti naplnena torta postoji cez noc, lepsie tak prejde chut plnky do cesta 🙂

79zuzana
1. mar 2012

@mizulienka uz ti to asi nepomoze, ale ja tiez robim tento slahany nad parou tak ze do vlazneho zaslahavam maslo. Myslim, ze si dala malo masla. Ja davam na 4 vajicka asi 350-400 g masla. Vacsinou ked je taky riedky a nechce stuhnut ani v chladnicke tak mi staci prislahat kusok studeneho masla a on hned stuhol 🙂

abriela
1. mar 2012

@pristela sloh je fajn, ale este aj tak sa pytam. Ja peciem na 175c cca 25-30 minut. Ked pecies na 150C ako dlho- aspon priblizne, kedze si napisala, ze sa riadis podla toho ako cesto vyzera???

janula.h
1. mar 2012

@79zuzana ďakujem 🙂

a baby myslíte že mi tvarohová plnka podrží 2 poschodovú tortu??

pristela
1. mar 2012

@abriela cha , keby si sa to opýtala vcera aj ti to stopnem 😕 najmenej 40minut a viac , isto nie menej nez 40, ja myslim že taketo jemne cesta sa maju piect na mensej teplote aby rástli pomaly a nie ked je vyssia teplota rychlo vyrastie a pak je dnu surový a hore uz ma upecenu "kôrku"

jakelina
1. mar 2012

@mates22 to tam dej raději nějaký rozpuštěný tuk - Stellu nebo i máslo, olivový nedávej - bléééééé 😉

jakelina
1. mar 2012

@pristela děkuju, já jsem teda tady ten ještě nedělala, mám napsaný jiný recept a i tento a zkusila jsem ten druhý a byl celkem dobrý, tak zkusím ještě tady ten a tvůj sloh si vytisknu a budu u toho číst. 😀 😀 😀

abriela
1. mar 2012

@pristela mam novu ruru a piekla som v nej pri 165C a ziadna piskota sa mi nedarila. Bola nepopecena. Neviem spravit este ani jednoduchy hrncekovi kolac z kysleho mlieka 😀 .
Teraz robim uz len falosnu piskotu - podobna ako vasa z dortmanie, len viac muky - peciem pri vyssej teplote a konecne je cesto normalne, ale myslim si, ze je suchsie, preto piskotu polievam.

akme
1. mar 2012

@abriela ja pečiem mramorák na 150 cca 45 min až hodinu, pichnem špajdlu ak je suchá tak je to upečené v horucovzdušnej bez ventilátora 🙂

alias313
1. mar 2012

ahojte teda žienky vy ste riadne šikovné, máte môj veľký obdiv 😉 zo stránky varenia ma ku vám odporučili 😀 tak si idem po radu. Idem malému objednávať vypichovačky na oslavu a poradte mi prosim ake kolace, z akeho cesta by som z nich mala upiecť a ako by som to do cesta mala otlačiť, aby tam bol aj vzor. Pôvodne som chcela robiť linecké, ale neviem, či to bude dobrý nápad. vaše radi mi veľmi pomôzu, vopred dakujem.
😉

alenv
1. mar 2012

Ahoj holky.. tak ted budu dělat svůj druhá dort na zakázku a ještě k tomu na stejný den pro mojí sestru k narozeninám to neívm jak zvládnu teda😀 ale dort na zakázku je pro pána co má 50, jezdí lokomotivou, je vášnivý lyžař, jezdí na kole a má jorkšíra 😀 😀 😀 😀 😀 tak co z toho bude to fakt nevím😀 dělal jste někdo jorkšíra?

lucula73
1. mar 2012

@alenv jja som našla toto raz.je to shitzu,ale yyorksire je podobný 😀
http://www.tortyodmamy.sk/3d-pes-shihtzu

dievčatá ,idem si po radu,ak má byť torta čokoládová,šťavnatá s ovocím,nie plno krému.............čo by ste spravili,poradíte mi?
ďakujem 🙂

pristela
1. mar 2012

@alias313 ja myslím, že to niesu formicky na koláčiky ale vypichovače na potahovky, napr. na marcipan na ozdobenie torticky, alebo muffiniek 😉 uvidis co skusenejsie holky poradia 😉

lucula73
1. mar 2012

@alias313 a tie hlavy pasujú do tých rámikov?
lebo mne to pripadá na otlačenie do hmoty.....
ale možno keby si urobila linecké cesto,vykrojila a otlačila do toho tie hlavy,tak by to snáď bolo vidno...inak neviem 😕

pristela
1. mar 2012

@lucula73 pred poťahovanim ju strč pod tečúcu vodu 😀 😀 😀 😀 😀

lucka_o
1. mar 2012

@lucula73 ja by som dala lesnu zmes, alebo visne, maliny, ale banan nie, mne chuti plnka 250ml mlieka, 2 lyz. poloh. muky uvaris kasu, v ktorej roztopis cokoladu na varenie 150g a ked vychladne vymyxujes maslo 250g a 100 g prask. cukru....ja robievam tuto....

lucula73
1. mar 2012

@lucka_o čiže to je čokoládová plnka ? ak tomu sa hodí lesná zmes napr? 😉

pristela
1. mar 2012

@lucula73 prepáč , no neodolala som 😀 ted vazne, kupila by som zavárané ovocie- maliny abo jahody, čučoriedky atd.... prosto take kde je šťava a poliala korpusy tou stavou pak dala coko plnku a na nu poukladala ovocie

lucula73
1. mar 2012

@pristela 🙂 ,ja sa nehnevám.ale toto mi kamoška napísala a vobec netuším,čo tým myslela...........ešte ju vyspovedám,len zisťujem,čo by ste dali vy,lebo ja tak veľa nepečiem 🙂
a to som ešte nerobila čokoplnka s ovocím...asi budem musieť vyskúšať............a čo by k tomu najviac pasovalo tebe? 😀

pristela
1. mar 2012

@lucula73 ja netusim k coko parizskej sa hodia bananay , ale to u teba nie kedze to ma byt stavnate, k tym coko plnkam s maslom nelubim ziadne ovocie , ale myslim, ze sa k nim hodi vsetko "cervene" ovocie, mne nedavno zakaznicka objednavala coko krem s visnami - no mne osobne to nic nevravelo 😝

vlada111
1. mar 2012

@anibas ty si niečo nájdeš 😀 Nebudem písať, že budeš konečne spať 😀