Marcipánové torty. Rady a postupy

nutka
4. mar 2007

Ahojte mamulky,
mohli by ste ma nasmerovat na nejake stranky, kde by sme sa inspirovali marcipanovymi tortami alebo figurkami na nich? Chceli by sme nieco vynimocne a rozkosne ku krstu..... 🙂 Nieco take/podobne ako v albume "marcipanove torty".
dakujem...........

irriss
17. máj 2012

@mamina1978
no prave, chtela jsem se utvrdit, ze ty vcerejsi vase rady byly vazne nejlepsi... 😉
a jestli nahodou nekoho nenapadlo jeste neco..dokud je cas..
spis ten ctverec nebo kulaty?

a jestli radeji duhu nebo puntiky? jsem totalne nerozhodna..

aduskatt
17. máj 2012

@irriss tak potiahni fialovou a daj tam farebne kruzky, to mas najrychlejsie a najneroztopitelnejise a najtransportovatelnejsie🙂

irriss
17. máj 2012

@mamina1978
paratka mam take..jen se rozhoduju nad vykrojkou..😉
preci jen jsou tam i klucciii 😉

mamina1978
17. máj 2012

@mamina1978 ja so to poslala sebe!!!!!! 😠

irriss
17. máj 2012

@mamina1978

mam udelat drobnosti na paratka z hmoty jake??

mamina1978
17. máj 2012

@irriss to mi prepac................. , rozplakat som ta nechcela 😢 😢 😢 😢 😢

irriss
17. máj 2012

@mamina1978
vsak ja ti rozumim.. 😀 😀 😀 ze pises mne..a ne sobe 😀 😉

irriss
17. máj 2012

@mamina1978
nejak to na mne letos padlo..ostatni roky jsem se s tim poprala..ale ted je to silnejsi nez ja..
"berusky byly v brisku3" 😉 😢

a ruka nezodpovednosti zasahla a jednu z nich prilis brzy pustila vzletnout vzhuru za oblaka ☹ ...a predevcirem v noci byla u mne, ve snu..
povida: Maminko, ja chci take dort jako maji sestricky..
ja si s ni povidala, ze nevim, jak ji ho mam nahoru prinest...ona, ze si poradi a ze mlha podobna mracku bude jeji umazana pusinka-tvaricka od dortu😉

mamina1978
17. máj 2012

@irriss no z hmoty co potahuje...vyvalkas na hubsi plat vykrojis , neviem ci mas kvetinku a ci srdiecka a polozis na tacku a odspodu pichnes sparatko a nechas vyschnut. A ked budes mat tortu hotovu rano pred odovzdanim pozapichujes ozdobky na vrch torty 😉
A ohladne chlapcov...v tom veku pred pubertou su spokojny aj s modrym ci zelenym srdieckom😉

simasa
17. máj 2012

@irriss Mozno dalsia inspiracia - ja som robila takuto - pruzkovu s haluzkou.

irriss
17. máj 2012

@mamina1978
super, mam zvolit potahovku nebo marzapane..to jsem myslela, mam oboji..

a jak dlouho schnou?'

irriss
17. máj 2012

@simasa
super...neco takoveho..by bylo take idealni...a pres prouzky by sly i jmena.. 😉 a do kyticek svicky..
i tyto kyticky musi schnout?
ja je totiz pokladam vzdy rovnou..ale s paratkama nemam zkusenost

aduskatt
17. máj 2012

@irriss mne sa lepsie robi s potahovkou ako s marcipanom, ale to ma asi kazdy individualne

ajka82
17. máj 2012

@irriss takto nejak, jak som zapichovala hviezdicky na detsku oslavu http://www.facebook.com/photo.php?fbid=22924358...
len ich urobis viac 😉 po 3 hodinach som ich mohla v pohode napichat do torty

mamina1978
17. máj 2012

@irriss ja robim len s mmf a mliecnym , tak to ti poradia asi ostatne baby lepsie ako ja...a moje ozdoby su za jeden den suche 😉

simasa
17. máj 2012

@irriss Nie nemusia, to su len take malicke. A zavidim Ti, ze sa Ti sniva s nenarodenou dcerkou 😅 ☹ 🙂

irriss
17. máj 2012

@simasa
to bylo poprve ZIVE ...necekala jsem ji..radu let jsem ji doslova ve vickach "vymackavala" a chtela silou posadit do nejakeho snu..ale prisla az ted po 9ti letech 😉 ☹

irriss
17. máj 2012

@mamina1978
to mlecne chci pouzit, to uz mi i davala recept @vecernicci do Ip pred par tydny ..to chci tvorit pri detske nebo domaci oslave😉

simasa
17. máj 2012

@irriss Snad sa to aj mne podari (vysnivat).
A k farbam - zelenu dostanes, ked zmiesas modru a zltu a hnedu zasa ked zmiesas modru, zltu a cervenu (tu ale nemas, ale myslim, ze to iste bude, ked zmiesas fialovu a zltu=hneda).

irriss
17. máj 2012

@ajka82

pekne..ja bych mela strach, ze se mi propadne vrchni dort.. 😒
ty dratky lze koupit kde?
ja mam paratka..

mamina1978
17. máj 2012

@irriss jeeeej a teraz si rozplakala zase ty mna...... 😢 😢 😢 😢 😢 😢
Ja som skoro prisla o mojho najmladsieho, a len nahodou , ze som bola v tu chvilu pri nom, som ho zivovavala a nastastie zachranila ...este teraz mi beha mraz po chrbte, ked si na to spomeniem 😢 😢 😢 😢 😢 😢
A mami viem, ze to tu niekedy citas, dakujem za vtedajsiu podporu ...cmuk
Skoro som ho stratila koli nahlej smrti novorodeniatok...... 😢 😢 😢 😢 😢
Jednoducho mi prestal ako dvojtyzdnove babätko dychat 😢 😢 😢 😢 😢

ajka82
17. máj 2012

@irriss mozes aj na sparatka, da sa 😉 dratky but v cukrarskych potrebach, alebo aj v niektorych kvetinarstvach predaju(len je lepsie mat obalene floristickou paskou, aby sa ti ozdoby potom nesmykali

irriss
17. máj 2012

@simasa
a nemuzu udelat hnedou s kakaovym praskem? ja koupila horky kakao prasek umyslne.. 😉

asi blbe 😎

p.s. Preji Ti ten nejkrasnejsi sen...ja verim, ze tento muj, co prisel pred par dny se promeni ze smutneho na ten nej nej nej..ale chce to cas, nez to pochopim, ted to citim jinak..ted mne to boli 😎 ☹

irriss
17. máj 2012

@ajka82
inspirace na priste.. 😉 diky..a nezrezne?? 😎 😎 😎

irriss
17. máj 2012

@mamina1978

takto jsem prevracela starsi dcerku vzhuru nohama..je mi z toho smutno... ☹

Jsem rada, ze to u Vas dopadlo dobre... 😉
Moje dvojky mely monitor skoro rok...dostavaly se do hlubokeho spanku pomerne casto..nam monitory zachranily zivot doslova nekolikrat 😉

lucka_o
17. máj 2012

ahojte robila ste uz niektora pohovku? mate nejaky tip alebo fotopostup? dakuejm

simasa
17. máj 2012

@irriss Jasne, da sa aj s kakaom, ale neviem, aku mas hmotu, tak by som radsej najskor na kusku vyskusala.
A velmi pekne dakujem. Dnes mame baby asi uslzeny den, ja uz tiez revem.
@mamina1978

irriss
17. máj 2012

Utikam pro dalsi slecnu😉zatim moc dekuju VSEM...prijdu jen budu moct.. 😉 🙂

ajka82
17. máj 2012

@irriss nie, nemusis bat 😉 😉

mamina1978
17. máj 2012

@irriss My sme mali tiez potom po nemicnici monitor a behali po vysetreniach a strachovali sa este pred nedavnom som ho pouzivala pravidelne, teraz sa snazim uz to obmedzit a zapnem ho len obcas ..napr ked ma nadchu alebo teplotu, ale strach ostava...... ☹ ☹ ☹