Marcipánové torty. Rady a postupy

nutka
4. mar 2007

Ahojte mamulky,
mohli by ste ma nasmerovat na nejake stranky, kde by sme sa inspirovali marcipanovymi tortami alebo figurkami na nich? Chceli by sme nieco vynimocne a rozkosne ku krstu..... 🙂 Nieco take/podobne ako v albume "marcipanove torty".
dakujem...........

pristela
26. máj 2013

@luciahromadkova diiky , musim si to zapisat 😵 na poschodku zalezi kolko kilovu , ja davam tazsie torty vzdy na drevenne "hrube" pevne podlozky

maca_p
26. máj 2013
pristela
26. máj 2013

@ikula2 och to ja ale neviem 😀 oni maju totiz kazda inu velkost , vahu a zial nezapisujem si to nikde 😖

@florentina ale fakt 😀 žaba bola len jedna dospelácka, ale potom si pisala zase tie vase starosti tak som tej dospelacke šupla lubkajucu holčinu , no a myslela som na vás 😵 tak je to jasnee 😀 😀

ikula2
26. máj 2013

@pristela aha ja som len chcela ci mas vacsie rozdiely ako 6cm medzi poschodim

luciahromadkova
26. máj 2013

@pristela pocitam ze tak 10 kg asi bude mat, to si davas niekde odrezat drevenu dosku?

florentina
26. máj 2013

@pristela nám teď pomohlo, že jsem Johance dala svojí fotku a když má jít třeba s taťkou či babičkou ven, tak si jí drží a jde a pořád jí hladí a pusinkuje. Po chvilce ji pak dá do baťůžku a už si nevzpomene, ale překoná tím ten odchod. Tak ji k tomu šoupnu ještě žabičky, jsem jí řekla, že je to maminka a Johanka .... fak jsi mě hodně dostala🙂 ....
A jinak jsem měla teď čas prohlídnout v klidu tvoje dortíky a ta Máša s medvědem jsou nepřekonatelní....celé to zpracování, wauuuuu!!!!!!!!

pristela
26. máj 2013

@ikula2 aha no nemeriam to a rozmery tortovnice keby aj viem nepomozu pretoze ich zrezavam sikmo dole, ma ani nenapadlo to niekedy odmerat 😕 ja to robim tak od oka ako sa mi paci 😕

@luciahromadkova 10kg torta rozhodne nie na kartonovu podlozku ! ee . nedavam nikde rezat , rezem si sama s elektrickou pílou 😀 ale viem ze tusin v baumaxe režu

lokalistin
26. máj 2013

@luciahromadkova ja som mala 13kg 3poschodovu na kartone,ale z umyvacky a ten je asi 1cm a viac hruby,ale taky pevny total a bolo dobre

rapunzel1
26. máj 2013

moja minulotýždňová fotky pred úpravou a potom po nej, lebo doma sa rozhodli, že ten čas, tam nie je práve najsprávnejší, tak som prerábala tortičku, ale myslím, že takto bola krajšia, ako pôvodne s tým časom.

luciahromadkova
26. máj 2013

@lokalistin no ja mam taku skatulu pevnu z tlaciarne, nejde ju poriadne ani rozobrat, sa natrapim, ale mozno si dam odrezat v baumaxe ako radi pristelka.

adrika202
26. máj 2013

jedna čokoládova rýchlovka 🙂

pipka
26. máj 2013

@luciahromadkova ja ked som robila tu svadobnu stvorce, ta mala 10 kil a dala som dve kartonove kupene tvrde zlate podlozky na seba a obalila striebornym lesklym papierom a v pohode to udrzalo, to by podla mna udrzalo aj viac 😉
ved tu tortu aj tak ked prenasas tak drzis zospodu, teda aspon ja by som ani lahku ani ziadnu tortu nedrzala len po krajoch 😅 😉
takze v pohode ti to aj kupena podlozka udrzi 😉

monikad1
26. máj 2013

tá gitara je fotená ešte pred dokončením, ani fotka nie je kvalitná :(

wera.g
26. máj 2013

ahojte, pridávam moje najnovšie, ešte boli dve - jedna na PSP a jedna kvetinová narodeninová, ale v tom zhone som zabudla foto ☹ krížik som sa inšpirovala prenáádhernou tortuškou jednej tu od vás (bohužiaľ nepamätám koho bola). Maľovaná bola svadobná 😉

lucka_o
26. máj 2013

baby mate na modelovanie kvetov tu sadu? alebo na com tvarujete kvety? alebo tie vlnky okolo torty? musim kupit toto na stensenie http://www.natortu.sk/akcia-tovar/dve-podlozky-... alebo sa to da nahradit niecim??? dakujeeeeem

pristela
26. máj 2013

@pipka ty si 10kg poschodku niesla tak ze si ju drzala v strede ? 😕 žena ty si rambo , mne teda vzdy musia pomahat s 10kg ani chlapi ju neodnesu sami cez celú sálu , miestnost 😕 vzdy ju drzime dvaja a držíme za rohy podložky /dosky/ to by karton nevydrzal , ale ak ju @luciahromadkova budes prenasat ze budes mat jednu ruku v strede pod podlozkou tak jasne ze to aj karton udrzi 😉 😀

@wera.g uuuuuuuuuuuuuuuuuuzasneeeeeeeeeeeeee!!!! Tiez mam tu magnóliou malovanou ulozenu v inspirackach len odvahu som na nu nikdy nemala, vypada neskutocne, si mistr!!!!! aj vsetky ostatne vypadaju super jasna vec 😵 😵

@rapunzel1 som to nepochopila s tym casom , akym casom opravenym ? akože pocasie , či ? 😕 😕 😕

ajka82
26. máj 2013

@luciahromadkova ja som mala 9kg na kartone z krabice z bicykla 😅 ten bol statocne pevny 😉

rapunzel1
26. máj 2013

@pristela na prvej je 9:25 ako hodiny, kedy sa narodila, ale potom si to rozmysleli, že to vlastne ani nechceli dať do požiadaviek a dali, a keď prišli domov, tak mi volali, že či to neprerobím nejak, aby tam ten čas nebol.

pristela
26. máj 2013

@rapunzel1 ahaaaa, Bože ja som slepááááá 🙄 už vidíííím 😀 😀 😀

pipka
26. máj 2013

@pristela tak tomu ver ze ja si vsetky torty nosim sama a pekne jedna ruka zospodu a jedna na kraji 😝 😉
sak ja dve deti vlacim stale, ja mam naposilovane moja, co ma nepoznas 😅 😎 😎

pristela
26. máj 2013

@pipka poznám 😀 pusinka v sobotu sa vidíme !!!!! dúfam , ze uz nejdes nikam 😝

pipka
26. máj 2013

@pristela nie nie moja...budem tu len a len pre teba 😎 😎 😎 uz som si cas zarezervovala, mm ide s malym na vlaciky a malu si berie svagrina...som LEN TVOJA 😵 😵 😵 😀

vlada111
26. máj 2013

@wera.g tá maľovaná je super

luciahromadkova
26. máj 2013

dakujem vsetkym za rady k podlozke 🙂

@wera.g
pekne tortusky ale ta magnoliova 😵 😵 ten kvet ako skutocny a teda to mi vzdy kvitne v zahrade /uz je odkvitnuta/ akurat nasa ma sortou tmavsiu farbu

pipka
26. máj 2013

@wera.g milujem vonu magnolii, ako kukam na tu tortu uplne ju citim 😵 😵 😵 kraaasna 😎

ajka82
27. máj 2013

tak ja sa lucim s mojimi milovanymi pingu 😀 ...cestuju do ameriky, uz su nachystani, zajtra v noci odlietaju 😅 😉

dm1
27. máj 2013

@luciahromadkova ja si myslim ze to udrzi v pohode hlavne ak das 2 kartonove na seba ved na krabicach co su z obchodov tie na ovocie je pisana tusim nosnost min. 10kg. Ja davam dokonca aj na tie plastove co su z e-shopu len sa to samozrejme nemoze chytit za boky a zdvihnut tak 😝

dm1
27. máj 2013

@lucka_o ja som si to kupovala s babami az teraz po 3 rokoch tortovania na stretku 🙂. Dovtedy som stensovala na jednom puzzle co je na zem kupili sme malemu nove a jedno som si uchmatla hned pre seba. Ale kludne kup original lebo tam je aj jedna ta s dierkami na take kvietky s tym stuplikom na konci ci ako to povedat :D a kedysi to bolo ovela drahsie teraz v pohode cena