Marcipánové torty. Rady a postupy

nutka
4. mar 2007

Ahojte mamulky,
mohli by ste ma nasmerovat na nejake stranky, kde by sme sa inspirovali marcipanovymi tortami alebo figurkami na nich? Chceli by sme nieco vynimocne a rozkosne ku krstu..... 🙂 Nieco take/podobne ako v albume "marcipanove torty".
dakujem...........

bianca
9. jún 2011

@lucula73 ja davam ribezlovy.Pikantny dzem perfektne vyvazuje sladky krem

dadka212
9. jún 2011

@lucula73 sú tam kúsky ríbezlí ten džem obsahuje 50% ovocia

lamps
9. jún 2011

ahojte, kamoška chce, aby som jej upiekla tortu, vraj takú väčšiu, tak som rátala, aby mala torta aspoň 5 kg a pýtala sa, že koľko budú stáť suroviny, Napísala som jej, že do 25 eur a ona sa viac nehlási. Zdá sa vám to veľa, tých 25 eur za suroviny? Plnky tam chcem dať vanilkovú a kakaovú maslovú.

jakelina
9. jún 2011

@lamps mně se to zdá hodně, záleží kde nakupuješ.

lucula73
9. jún 2011

@bianca
@dadka212 dík dievčence,skúsim ten ríbezľový,mamina má,som je volala, 🙂

a tie guličky ako prilepím?nikto ste s tým nerobili? 😕

lamps
9. jún 2011

@jakelina aj mne len boli sme dohodnuté tak, že všetko, čo ostane jej dám domov, lebo sa to nedá presne nakúpiť, keď potrebujem napríklad pól kg múky, tak musím kúpiť celé balenie a radšej som jej napísala viac ako keby som si potom mala dodatočne pýtať peniaze. Ona totiž chcela rozpis, že si nakúpi suroviny a donesie mi ich a ja jej že veď ich kúpim a nemusíme to prenášať tak neviem, čo teraz robiť

alicc
9. jún 2011

ahojte, tak tu je ten moj nie celkom podareny kosik 😒 , aaale tak nabuduce to bude hadam lepsie 😉

bianca
9. jún 2011

@lamps mna zatial stali suroviny maximalne do 20 € ale ja si robim marcos sama.Inak presne koli tomu som prestala piect.Nikto si totiz neuvedomuje kolko roboty sa za tym schovava.

@alicc ved je uzasny.Tie jahody wow mnam prepokldam ze dlho nepozil

@lucula73 skus.Ja ho pouzivam najcastejsie.Ribezlovy alebo malinovy

martinex
9. jún 2011

@lucula73 ja si spravim take male jamky na miesta kam to chcem prilepit a tam dam trosku vody

dm1
9. jún 2011

@lamps na 5kg tortu ti to vyjde urcite menej teda zalezi aj od kremu a tak ale zase ja robim len da sa povedat drahsie kremy nie pudingove a vzdy sa pri 5kg torte zmestim do 20 eur. Ono ta muka a ostatne prkotiny niesu take drahe ako veci na plnku a potah to najviac zvysi naklady

lucula73
9. jún 2011

@martinex ďakujem,skúsim teda ešte raz s tou vodou,neviem,prečo mi to odskakovalo 🙂

dm1
9. jún 2011

ja davam visnovy dzem z kauflandu ten drahsi 50%ovocia za 1,59. Ten nam velmi chuti

lamps
9. jún 2011

@bianca veď aj ja sa možno do tých 20 eur mestím tiež, ale takto od oka jej presne nepoviem koľko to bude veď ceny potravín sa stále menia a radšej jej poviem, že 25 ako by som si mala dodatočne pýtať peniaze. Je to taká osoba, že keď si raz dala spraviť tortu u cukrárky a chcela mať na nej Hellou Kitty a tá bola trochu iná ako si ona predstavovala bola z toho celá nešťasná až nad tortou plakala. Tak mám z toho celkom nervy 😠

dm1
9. jún 2011

@lucula73 aj mne to niekedy nechce drzat preto istim pipping gelom co je jedle lepidlo

jakelina
9. jún 2011

@martinex nebo si rozřeď trošičku potahovky s alkoholem na takovou kašičku a tím lep.

dm1
9. jún 2011

@lamps tak pre takych ludi sa veru hrozne robi to ti poviem ja vzdy potom trpnem ci budu spokojni. A neda sa s nou dohodnut tak ze jej povies vyslednu cenu napr. podla odhadovanych kg a povies jej ze to ma bez starosti nemusi potom zbytky materialu vlacit. nechapem naco si chcu ludia nosit vlastny material nerada tak robim veru kazdy inu muku, kakao vsetko. A ked ti nechaju zbytky muky a cukru maju pocit ze ti nechali majetok a vlastne uz ani nemusia vela za tortu platit 😠 . Robila som tak len 2x a viac ani nahodou. Ked nechcu nech nechaju tak

lamps
9. jún 2011

@dm1 ďakujem práve som písala biance, že aj ja si myslím, že to bude menej, ale presne jej to nepoviem, ale asi to vyriešim tak, že jej dám zoznam a nech si nakúpi sama. A to ešte vôbec neviem, koľko si mám vypýtať za robotu ☹

jakelina
9. jún 2011

@lamps ti lidi, co si všechno přinesou sami asi chtějí vědět, kolik si bereš za práci. 😝

lucula73
9. jún 2011

@dm1 aha a je to moc drahé?lebo a pečiem len pre rodinu,moc sa mi to asi neoplatí kúpiť 😕

alicc
9. jún 2011

@bianca dakujem 😉
@lucula73 , @lamps , @dadka212 , @adka_praha vsetkym vam dakujem 🙂 🙂 🙂

dm1
9. jún 2011

@jakelina
@lamps presne si trafila chcu vediet pracu ale zabudaju ze okrem toho minies este aj farby na potah, musis si nakupit pomocky a o energii ani nehovorim!!!! A ako s potahovkou? kupia si sami? ja by som takymto spekulantom povedala nech kupia aj potahovku WI a maju co chceli 😝 . A este ako ratat ze potrebujes potahovky ovela viac ako minies aby si to pekne hladko potiahla???

lamps
9. jún 2011

@dm1 no súhlasím s tebou, zatiaľ som robila len tri torty tak, že som si pýtala aj za robotu a boli spokojní. Toto bude asi dosť komplikované, veď ja som sa jej nenúkala, ona sama ma oslovila lebo videla a chutnela moje torty a teraz neviem. Pritom keď ich ochutnala veľmi jej chutili. Dokonca si na jednu tortu vypýtala recept a keď som jej ho dala povedala, že je to veľa čítať a nie ešte robiť, že ona si na to netrúfne. Koľko a ako si určuješ cenu torty ty?

dm1
9. jún 2011

@lucula73 stoji to okolo 4-5 eur ja s tym lepim aj ine veci ono sa to pouziva aj na jazierka a tak je to taka cira zelatinka aj ked dratkujem kvietky namacam do toho drotik. Len to ma dost blby obal a ked to budes mat dlho otvorene vyschne ti to tak neviem ci sa ti to oplati pripadne dat potom do niecoho ineho. Ale na inych strankach som videla jedle lepidlo origos za cca. 2 eur

lamps
9. jún 2011

@jakelina ale veď to sa ma mohla rovno opýtať

lucula73
9. jún 2011

@dm1 dík moc,nechám to už teraz tak,aj tak by mi to už neprišlo do víkendu 🙂

dm1
9. jún 2011

@lamps ved to nechapem ze ludia si asi myslia ze im tam das nekvalitne veci ale pritom ak uz tortu jedli tak by nemali mat pochybnosti. Ja som s cenou bojovala nevedela som ako tak som si dala kilovu cenu ako vacsina. Donedavna som mala 8 eur za kilo teraz som zdvihla na 9 eur

lamps
9. jún 2011

@dm1 nie to ju asi ani nenapadne, že tortu treba potiahnuť a koľko to tak asi stojí, ale ja som do ceny rátala už aj poťah

lamps
9. jún 2011

@jakelina
@bianca
@dm1 ďakujem Vám všetkým, uvidím ako to dopadne a potom dám vedieť ☹

lawli
9. jún 2011

Ahojte ,pridávam svoje naženie na víkendové tortičky...

mizulienka
9. jún 2011

@lamps ja mam teraz na piatok a sobotu prve zakazky a uz teraz ma zaludok boli, ze kolko si budem za to pytat...jednu peciem znamym, takze tam si vypytam asi iba za potraviny a druhej susede peciem krtka ale iba klasiku okruhlu, tak to asi tiez nebude vela, no snad sa im nebude zdat vela a budu spokoojni...najhorsie je, ze obidve zakazky su susedy a staci, ze jednej z nich nebude vadit, co i len malickost, bude to vediet cela ulica 😕