Marcipánové torty. Rady a postupy

nutka
4. mar 2007

Ahojte mamulky,
mohli by ste ma nasmerovat na nejake stranky, kde by sme sa inspirovali marcipanovymi tortami alebo figurkami na nich? Chceli by sme nieco vynimocne a rozkosne ku krstu..... 🙂 Nieco take/podobne ako v albume "marcipanove torty".
dakujem...........

mrka2
21. aug 2011

@zdenallicka tak tie su neskutocneee!!! nadhera!!!!!!!!!! 😵 😵 😵 😵 😵

weirdo
21. aug 2011

Ahojte baby. Znova si idem po radu, snad mi pomozete.
Robila som klasicky nadstavovany piskot a tvarohovu plnku (so zlatym klasom a maslom), davala som korpus, plnka, rozmrazenu zmes lesneho ovocia, korpus, plnka, ovocie a korpus. Nepotahovala som, robila som to len na skusku plnku a korpus v miske, co budem robit tortu o tyzden. Po odkrojeni sa mi vzdy korpus na vrchu oddelil, lebo sa to nejako nespojilo. Tak neviem, ci som mala dat plnku, ovocie, plnku, korpus?
Diky moc 🙂

lusil2005
21. aug 2011

@weirdo ja vzdy davam medzi ovocie a korpus trosku kremu...

weirdo
21. aug 2011

@lusil2005 - dakujem pekne. Ako sa ma Lukasko?

tica
21. aug 2011

@mrka2 tak urob a nech chutia 🙂 a inak blahoželam ku dvom čiarkam 😀
a inak prečo už neberieš objednavky ?

lucula73
21. aug 2011

@jakelina ďakujem krásne za receptík,som si opísala,určite vyskúšam 🙂

a všetky tortičky sú nádherné,baby,klobúk dolu 🙂

lussy23
21. aug 2011

@janulkamartinko - nádherné torty
@vinka - nádherné. Nevidím žiadnú chybu

vinka
21. aug 2011

@lussy23 mesiac krstu je zlý.teraz je 8 mesiac ja som dala 7 😝

lussy23
21. aug 2011

@jerryjanka - krásne
@zdenallicka - nádherné diela
@tica - prekrásne tortičky

jakelina
21. aug 2011

@lucula73 nemáš vůbec zač a snad se povede. 😉

broucek2
21. aug 2011

Kdo chtěl kokosový korpus? Našla jsem tento, ale nemám ozkoušený http://forum.dortomanie.cz/viewtopic.php?f=17&t=33

lusil2005
21. aug 2011

@weirdo rastie ako z vody 😀 ale inak typicky chlap. ked nieco chce, tak okamzite hned! 😅

mrka2
21. aug 2011

@tica nechce sa mi... 🙂 aspon na chvilku a potom uvidim, predpokladam,ze mi bude zle,ako pri Nelke a to uz sa vobec nebude dat robit 😝 ale mozno nie, uvidime 😉
inak robila som,ale nemala som kosicky na muffinky,tak som urobila v chlebovej forme,ale hadam bude dobry, este je horuci,musim cakat. zoberiem k babke ku kave,dame si do nosa 😉

vlada111
21. aug 2011

@vinka ten bocian je úžasný. Juj, je neodolateľný. Nemáš na neho postup? Alebo nejaký detailný obrázok. Chcem také niečo robiť kamoške na krst, tak by mi to bodlo. Ďakujem. 😉

jakelina
21. aug 2011

@mrka2 snad ti špatně nebude. Musíš si říct, že nebude a ono nebude 😀 😀 😀

dm1
21. aug 2011

zdravim krasne torty ste popridavali. Ja pridam svoje som nestihla ani hodit sem sme isli hned v sobotu rano oslavovat k nasim moju 30-tku 😝 . A ako som predpokladala do poslednej chvile som nevedela aku spravim sebe mala byt cierno-cervena ale maly mi zapatrosil ciernu gelovku a rano o 2 som uz nemala silu nic ine vymyslat tak som tam bachla 2 orchidejky co mi zostali este z minula 😝 . Robila som aj netypicku detsku - na 4 roky lebo chlapcek miluje MIchaela Jacksona - akoze ozaj len pokus o neho 😒

vlada111
21. aug 2011

@dm1 ten Jackson je perfiš, dobre si dala ten klobúk, ja by som nevedela aký ksicht mu dať. Tá pre teba je tiež krásna, jednoduchá, jemná.

jakelina
21. aug 2011

@dm1 přeju k narozeninám hodně štěstí, zdraví, ať Tě doma všichni poslouchají a ať máš stále takové šikovné ruce . 😉
Dorty jsou nádherné.

dadka212
21. aug 2011

kočky ahojte,
potrebujem súúúúúrne pomoc, ešte som nikdy nerobila punčovú tortu ani koláč, nič....no a na stredu by som mala robiť punčovú máte nejaký osvečený recept ? má to byť futbalové ihrisko,takže nie gulatú ale takú hranatú....môžem použiť aj ten recept od sofi? len proste na plechu nie nagulato?

dadka212
21. aug 2011

@dm1 krásne narodeny prajem pekne si užite oslavu a vychutnajte tortičku 😵

bzucinka2
21. aug 2011

@dadka212 neviem ja robievam svoj z 20 vajec a vzdy zozne uspech 🙂

bzucinka2
21. aug 2011

@dm1 krasne vsetky a vsetko naj naj k jubileu 🙂

bzucinka2
21. aug 2011

@zdenallicka uzasne torticky 🙂

mrka2
21. aug 2011

@dm1 nadherne! ten michael nema chybu, kittyna prekrasna - velmi sa mi pacia tie pruzky 😵 a ostatne su tiez spica. sikulka 😉

dadka212
21. aug 2011

@bzucinka2 lenže mne 20 vajec nič nehovorí 😅 potrebujem normálne recept jak pre debila - pre mňa 😉 aj ten rozvar aj vrch aj cesto proste všetko 😝

mrka2
21. aug 2011

@jakelina no keby to tak bolo,tak by som bola rada. tak ale poviem si, uvidim,ci to zafunguje 😀

daducha
21. aug 2011

@dadka212 robila som tuto uz niekolko krat a chuti super.Do zalievky pridavam este citr.stavu.Nemusi to byt tocene, staci jednu cast ofarbit.
http://www.tortyodmamy.sk/content/puncova-podla...

dadka212
21. aug 2011

@daducha si poklad presne na tú som pozerala, len ja potrebujem od niekoho počuť, že je to ozaj dobré 😀 tak ju vyskúšam hádam im bude chutiť 🙂

bzucinka2
21. aug 2011

@dadka212 tak uz asi nemusim, ked budes robit podla linku 🙂

dm1
21. aug 2011

baby inak co sa mi stalo - uz som myslela ze mi kitty zostane doma. S nejakou cudzou babou som sa dohadovala cez FB najskor ze ona okolo 19? a ja ze ok to moze byt a potom pisala ze kedy toho 19? ze najviac o 13 by vyhovovalo. som jej napisala ze mne je jedno bud hned rano aleob o tej 13 ale nech da vediet nech si to viem zariadit. A ja cakam cakam zenskej som voala od 13 snad 50x nemala som vobec dat kde veci do ladnicky uz na svoju oslavu nervy som mala lebo hned rano uz sme vyrazali prec... O pol 9 mi vola ze kto to volal sa pyta a ja ze preco neprisla a ona ze ved az v sobotu........ skoro ma porazilo lebo stale 19-teho sme pisali a aj tak mi mala predtym zavolat a ona nic. Ked som sa jej pytala ze ok mozno nedorozumenie ale preco mi nezavolala spat ed som jej vkuse olala a ona ze nedviha cudze cisla no skoro ma porazilo! hlaven ked mi ho pisalla tak napisala ze hocikedy jej mozem zavolat ak nieco treba este 😠