Marcipánové torty. Rady a postupy

nutka
4. mar 2007

Ahojte mamulky,
mohli by ste ma nasmerovat na nejake stranky, kde by sme sa inspirovali marcipanovymi tortami alebo figurkami na nich? Chceli by sme nieco vynimocne a rozkosne ku krstu..... 🙂 Nieco take/podobne ako v albume "marcipanove torty".
dakujem...........

mizulienka
5. sep 2011

@mrka2 ahoj moja, jasne Lucia Bajarova 😉

lucula73
5. sep 2011

@mizulienka a možem si ťa aj ja pridať? 🙂

dm1
5. sep 2011

@zuba dobre si citala ale ja len svadobne vystuzujem kde je prepoklad ze budu dlho na stole vytiahnute inak nie a prenas uz vobec nie 😉

mizulienka
5. sep 2011

@lucula73 jasne 🙂

lucula73
5. sep 2011

@mizulienka ďakujeeeem,sa teším na fotočky..a som tiež Lucia 😉

zuba
5. sep 2011

@dm1 No aj som si myslela len som sa chcela ujistiť, nech nič nepokazím

reruna
5. sep 2011

@mia1111 už se těším, až něco zz toho pyré taky vyzkouším, ale teď musím zpracovávat jabka a pak si budu chystat věci na dort pro syna

mia1111
5. sep 2011

@reruna - veď ja som mala to pyré kúpené už dávno, ale dnes som zistila, že potrebujem minúť kyslú smotanu (záruka bola do 10.9.), tak som pôvodne chcela piecť niečo iné, ale nakoniec som sa rozhodla, že skúsim takú tortičku, akú som ešte nerobila 😅 . Tak aj korpus prvýkrát, aj plnku som si skombinovala z viacerých receptov a polevu som chcela takú osviežujúcu, tak som to takto zbúchala a fakt to bolo super. A hlavne rýchlo 😅 . Ale už aj ja musím začať robiť aspoň ozdoby na tú našu meninovú tortu 😅 .

kiya
5. sep 2011

@katulkaaaaaa ahoj, sa este mozem spytat? ten krem my vyda na celu tortu, tak ako si popisala korpus.. na dvakrat prekrojit a este aj potriem? alebo to mam nejako nadstavit, aby mi to vyslo? a je lepsie pod potah tu maslo s cukrom, alebo kludne mozem aj ten krem?

dm1
5. sep 2011

@zuba ved jasne radsej sa opytat 😉

dm1
5. sep 2011

ach baby sme boli dnes u jednej nevesty dohadovat tortu na tento tyzden a dala mi take postavicky.... ja moc veru nemusim take tie svadobne maloktore sa mi pacia. Ttoto je zenich s udicou a nevesta nacahuje ruky za nim ta je zvlast. A kedze ona ma byt na spodnom korpuse naboku a on hore sediet tak musia byt poschodia neskutocne vysoke na celu vysku nevesty + kusok aby to pekne ukazalo takze budu male priemery ale vysoka jak fras. Uz vidim ako sa mi to bude uzasne potahovat 😖 . Vybrala si k tomu nadhernu kombinaciu farieb na kvietky - bledunko ruzova, smotanova, bledunkofialova, biela a zelene listky aspon na obrazku co mi dala to vypada krasne ma to byt vodopad od hora az dole. Tusim si to odfotim aj bez tych postaviciek podla man to bude aj krajsie tak 😝 . Vrch musi byt vysoky 20 cm aby to tam voslo a bolo by divne keby spodok bol nizsi 😖

monnaa
5. sep 2011

milé dievčatá, minule som sa vás tu pýtala na rady ohľadom kupovaného marcipánu. Už som ho našla, ale ešte mi vŕta v hlave, že ako taký kupovaný marcipán zafarbím potrav. farbivom ? Treba ho najskôr rozpustiť ?
Vďaka .

broucek2
5. sep 2011

@monnaa přáškovou barvu rozpustit ve tvrdém alkoholu nebo použít gelovky

vlada111
5. sep 2011

@dm1 podľa mňa by to nebolo vôbec čudné. Videla som kopec krásnych tort, kde sú dva spodky rovnaké a vrch na náročky vysokánsky a vyzeralo to šmrncovne. Keď to nájdem, pošlem ti to.

dm1
5. sep 2011

@vlada111 no skus. Aj ked na 3-poschodovej si to viem predstavit ale nie na dvoj veru 😒

dm1
5. sep 2011

je to tato nevesta len ten zenich je iny http://www.weddingpartyshoes.com/bridereachingf...

monnaa
5. sep 2011

@broucek2 - vďaka, aha, takže práškový marcipán..ten musím pozháňať, ja som objavila len taký pevný, čo sa má asi hneď rozvaľkať.A existuje aj nejaký pomer na to rozpustenie v alkohole ? Môžem urobený marcipán skladovať aj v chladničke ?

mia1111
5. sep 2011

@monnaa - broucek2 myslela, že máš rozpustiť práškovú farbu v alkohole, nie marcipán. Aké máš farby?

mia1111
5. sep 2011

@dm1 - noooo, podľa mňa tie postavičky, ktoré si modelovala posledne, boli o moc krajšie 😉

broucek2
5. sep 2011

@monnaa práškové barvy :o)))

mia1111
5. sep 2011

@monnaa - ako sa volá ten "marcipán"? Bežne sa tieto hmoty skladujú pri izbovej teplote, ale riadne zabalené v sáčku, aby nezoschli. Ja dávam do sáčku a ešte aj do umelej misky s krytom, čo dobre tesní.

vlada111
5. sep 2011

@dm1 napr. toto

vlada111
5. sep 2011

@dm1 túto tortu poznám, teda postavičky. Tak to ja by som s kľudom urobila spodok štandardne vysoký a vrch vysokánsky. Len vieš, ja mám rada experimentovanie 😀

dm1
5. sep 2011

@vlada111 diky. aj ked neviem veru lebo tam musi byt vacsi rozdiel medzi poschodiami na primere aby sa tam nevesta zmestila tak 5 cm z kazdej strany. Kedze je to 2-poschodova preto sa trochu obavam pri 3-ke by sa to stratilo. Ta prva by sla na to umiestnnenie postaviciek ale zase by tam nevyznel ten vodopad kvetov asi ked je ten vrch len ako taka veza asi 😖

dm1
5. sep 2011

@vlada111 tak to skus upiect ale rychlo nech viem ako to bude vyzerat 😀 . Aaaaaaaaaaaach neviem co spravit veru 😝

vlada111
5. sep 2011

@dm1 si to skús nakresliť v počítači. Ja mám manžela dizajnéra, keď pochybujem o farbách, hodí mi to do počítača a urobí viacej farebných verzií a potom sa rozhodnem. Teraz uvažujem tak nad tou svadobnou. Farbu nechali na mňa, tak mám na krku ťažké rozhodovanie ☹

vlada111
5. sep 2011

@dm1 no neviem načo tam chcú ešte vodopád kvetov. Nebude to preplácané? Ľudia tak vymýšľajú 😠 . Ja som si do včera myslela, že robím svadobnú s ružami a oni zrazu chcú také kvety ako som mala ten veľký zelený, len menšie a inej farby ☹

dm1
5. sep 2011

@vlada111 no neviem ci by som to skor neupiekla ako nakreslila v pocitaci 😀 . Ved to ked chcu aj ten vodopad tak je to na figu. Ja som ich aj odhovarala ze sa im to take vysoke bude strasne zle krajat sak neviem kto zje cely 20cm vysoky kus torty 😝 nuz co uz chcu to tak tak to budu mat

vlada111
5. sep 2011

@dm1 vidíš, to mi nenapadlo, to máš pravdu. tak to ti držím palce, uf, tie svadobné... ☹

anibas
6. sep 2011

@dm1 a vodopád má ísť od horného poschodia ? keby si ho urobila len na spodné 2 ? Ako budú držať kvety na 20 cm vysokom korpuse ??? Musia ísť aj do šírky - resp. zvesíš drotikované kvety ? 😨 😨