Marcipánové torty. Rady a postupy

nutka
4. mar 2007

Ahojte mamulky,
mohli by ste ma nasmerovat na nejake stranky, kde by sme sa inspirovali marcipanovymi tortami alebo figurkami na nich? Chceli by sme nieco vynimocne a rozkosne ku krstu..... 🙂 Nieco take/podobne ako v albume "marcipanove torty".
dakujem...........

ikula2
8. sep 2011

Ahojte tak ja hned z rana dnesna nocna, viem ze je tam dost nedostatkov, ale ja som bola uz taka unavena, ze sa mi viac nechcelo cackat, tak ale verim ze mali slecnu velmi potesi.

pipka
8. sep 2011

@ikula2 naaadhernaaaa 😵 tie vezicky su z kornutkov, dobre vidim? 😕 😎 super!

dadka212
8. sep 2011

@ikula2 nádherná a práveže sa mi páči, že nie je velmi vyčačkaná 😉

mizulienka
8. sep 2011

@ajuliaa ja to chapem, ze cena zodpoveda kvalite, to som nepovedala ako urazku na teba, to v ziadnom pripade, ak to tak vyznelo, tak prepac.
Ja iba nahlas rozmyslam, ze je to dost penazi, ale snad to nejako dam dokopy, aspon jeden den 🙂

kiya
8. sep 2011

baby nafrisko recept na krehucky orechovy korpus z 10 vajec?? katulkaaaaaa idem robit ten kremok co si mi poradila, ale rodinka si zmyslela, ze keby bol orechovy korpus... nejaka rada? musim zacat piect... baby ja vam budem taka zaviazana, za vsetky vase skusenosti a rady 🙂

ajuliaa
8. sep 2011

@mizulienka Vsechno je v poradku, neurazila jsem se, naopak moc dekuji vsem za zajem! Opravdu me moc tesi ze se moje kyticky libi.
Jen se snazim vysvelit proc mam takove ceny, asi ze mam malo informaci na webu.
Ale stejne dekuji, i ten zajem velmi dulezity, cukrove kyticky je moje velka zaliba a take jeste potrebuji se hodne ucit 🙂

reruna
8. sep 2011

@ajuliaa tvoje práce je nááááádherná, to se ani nechce věřit, že to nejsou živé květy! 🙂

fatima30
8. sep 2011

baby musim sa pochvalit moja druha,ale uz vyzera lepsie🙂pre synceka k 1 narodeninkam potahovala som varnou,ale mne sa zdalo ze to chuti tak cestovo.tak neviem.plnka salkova a este cokoladovo tvarohova s bananmi

katulkaaaaaa
8. sep 2011

@ikula2 je nadherna!!!
baby poradte co s tym zmrznutim kremom?sa bojim aby som to nedokaslala...ale sak ked rozmrzne ochutnam a snad bude ok,ked preslaham,ak mi bude smrdiet spravim radsej novy a je 😀

kiya
8. sep 2011

a este otazka, vojde mi desat vajcovy korpus do 26 cm formy? ci to budem nahanat po rure?? 🙂

dm1
8. sep 2011

@kiya 10 je moc podla mna do 26-tky

katulkaaaaaa
8. sep 2011

@kiya nemam overeny korpus orechovy robila som dva krat a nepacil sa mi...

kiya
8. sep 2011

@katulkaaaaaa si pisala minule, ten receptik, do 26 ze z 10 vajec.. mesti sa mi? ci nejake to vajco uberiem a preratam suroviny?

mizulienka
8. sep 2011

@katulkaaaaaa kati ja som mala raz zmrazeny neviem ako dlho, normalne som ho vytiahla von, ked bol makky rozslahala a uplne ok

mizulienka
8. sep 2011

@kiya 10 urcite nie do 26...j arobim teraz z 10 do 30...do 26 max 8

karaa
8. sep 2011

@katulkaaaaaa ja tiez pouzivam zvyskym zmrazenych kremov a nikdy sa nic nepokazilo, hlavne ked to dobre preslahas s novym. uz som to skusila aj so slahackovym, nielen maslovym a tiez to bolo dobre.

@dm1 dakujem velmi pekne za radu Danka, objednavam ten plat a nejako tu ciaru prekryjem, som vedela, ze ty urcite budes vediet poradit, este raz vdaka 😉

kiya
8. sep 2011

@mizulienka vdaka idem na to.. dedko isiel s malou na spacirku mam chvilku cas, tak nech ho nepremarnim... este raz vam baby dakujem... 🙂

lucula73
8. sep 2011

@dm1 ahoj moja,prosím ťa,už druhý raz sa mi zrazil ten falošný par.krém,čo mám od teba recept.....neviem kde robím chybu.....chcem sa spýtať,to maslo sa dáva k tej čokoládove hmote alebo mám pridávať tú hmotu do vyšľahaného masla?mocˇdakujem.....akože som to nahriala v mikrtovlnke a prešľahala,je to lepšie,ale neviem prečo sa mi to stalo.....

lucula73
8. sep 2011

@kiya ja som včera piekla orechový zo 6 vajec do 26 formy....a je krásny...recept bol tu v temičke,ak chceš,napíšem ti..ale už asi pečieš 😉

simasa
8. sep 2011

@ikula2 Ved je krasna! Aj moja mala ma rada Angelinu-balerinu 🙂
Babule, tuto stranku poznate? Su tam linky na postupy na kvety, masle a tak...
http://matulina.webgarden.cz/postupy-rady-a-navody

kiya
8. sep 2011

@lucula73 este mam len rozbite vajicka 🙂

lucula73
8. sep 2011

@kiya 6 vajec,350gr pr.cukru.....vyšľahať,pridať 10 lyžíc studenej vody,2 Pl oleja,150 gr.mletých orechov a nakoniec 250 gr.polohr. muky a sneh z bielkov......robila som ho už tri razy a vždy bol ľahučký a vysoký...ak chceš skús.... 😉

lucula73
8. sep 2011

@kiya oprava...žltka s cukrom....vyšľahať...a sneh zvlášť.....,som to nejasne napísala...a ešte prášok do pečiva k múke

eliska22
8. sep 2011

@fatima30 mohla by si mi napísať recept na tú čokoládovo tvarohovú plnku ? dík 😉

dm1
8. sep 2011

@lucula73 musi sa vyslahat maslo a do toho sa pridava ta hmota. nechapem v com je problem ja bezne pridavam tu hmotu este z chladnicky takze nemaju ani rovnaku teplotu a nikdy nebol problem 😕

lucisa
8. sep 2011

Přidávám se k @simasa a nabízím k nahlédnutí taky šikovné stránky pro inspiraci i s postupy:
http://www.kosternovi.eu/dorty/homepage.asp

simasa
8. sep 2011

@kiya ja si myslim ze aj zo 7 vajec toho bude az az...
Tu je recept /ten korpus je dost krehky - rezem ho na 3 casti nitou):
7 vajec, 30 dkg kr. cukru, 25 dkg muky (davam pol hladkej, pol polohrubej), 15 dkg orechov, 1 prdopec, 12 PL čiernej kavy
vyslahame do peny zltka s cukrom a po lyziciach pridavame vopred uvarenu kavu aj so zrnkami (davam ju este horucu), cim viac zrniek tym lepsie, pridame muku s orechami a praskom do peciva a nakoniec vyslahany sneh s bielkov

simasa
8. sep 2011

jeej skoro to iste ako
@lucula73 😀 😀

lucula73
8. sep 2011

@dm1 ďakujem za vysvetlenie.......ešte ma napadlo...a som dala jedno maslo a jeden tuk Zlatá Haná...či to nemohlo byť tým?ale urobila som nový krém ešte raz,teda sa to chladí zatiaľ,lebo to pečiem pre jednu našu doktorku,tak nech sa jej ten zrazený neroztečie...budeme mať aj my cez víkend čo mlsať,dačo zbucham pre nás....
🙂

@simasa 😀 ,opíšem si aj ten tvoj 🙂

ikula2
8. sep 2011

@dadka212 ano kornutky, je to sikovnejsie ako doma robit z oblatok @simasa dakujem aj vsetkym za paci sa mi