Marcipánové torty. Rady a postupy

nutka
4. mar 2007

Ahojte mamulky,
mohli by ste ma nasmerovat na nejake stranky, kde by sme sa inspirovali marcipanovymi tortami alebo figurkami na nich? Chceli by sme nieco vynimocne a rozkosne ku krstu..... 🙂 Nieco take/podobne ako v albume "marcipanove torty".
dakujem...........

zlatat
24. okt 2011

@broucek2 perfektná sova - nechápem z nej

zlatat
24. okt 2011

@pristela no som zvedavá, čo vymyslia - ale takú 60-tku ani do chladničk nedáš a oni doma takisto 😖

zlatat
24. okt 2011

@katy1979 aj jaj som šablónu na steńcil zúžila ( odstrihla na spodu ) 😀 😀 Ale boky okrúhlej sa mi stále strašne zle robia 😖

zlatat
24. okt 2011

@lusil2005 prekrásna tortička - nad týmto stencilom slintám už pekne dlho, ale stále som si ho nekúpila 😒 No už budem musieť 😀 😀

dajna11
24. okt 2011

ahojte baby....chcem vás poprosiť či nemáte skusenosť s inou stuhou okolo torty ako je saténová..ja som inu nepužívala,ale zákaznička si doniesla takú šifonovú a kraje ma trošku spevnene drotikom a ja neviem či mi to bude okolo torty nejako držať..

zlatat
24. okt 2011

holky, kupovali ste niektorá niečo v tomto obchode? http://www.pravacokolada.sk/sk/ostatne-pomocky/...
sú dspoľahliví? ako dlho ste čakali na balíček?
Chcela by som ten valček zdobiaci a krájací - lebo sa mi nedarí robiť pekne tovnako široké stuhy - pásy ( aj keď to prácne meriam s metrom, furt sa mi to nepodarí ) a tu ho majú najlacnejší
dokonca aj WI tam majú najlacnejší

daducha
24. okt 2011

@broucek2 perfektna je,krasna 😵

daducha
24. okt 2011

@lusil2005 uzasna torticka, ten stencils je krasny, uz zase budem nieco potrebovat 😀 .Uz po tej sade dlho pokukujem a nie vzdy ju maju, tak asi idem objednat 😉 .
Inak baby ten klud doma v pondelok rano je uzasny,deti v skôlke,manzel v praci a ja ani telku nezapinam.Uzivam si ticho 😀

zlatat
24. okt 2011

@daducha už si ju niekde objavila? Lebo ja som ju teraz hľadala a nenašla 😒 ale zase neprešla som všetky obchody
Aj ja si užívam pokoj a kľud ... ale zato rádio som si pustila 🙂

No mala by som vyraziť na nákupy, v stredu musím mať jednu tortu hotovú ... zase mám robiť domček s poníkmi ... ach jooo, už tretíkrát :-/

daducha
24. okt 2011

@zlatat pozerala som teraz na tu stranku a ze Smartflex 37,99. 😕 To je perfektna cena,normalne nechapem.Aj stuhy ma krasne a este ten cerveny cokotransfer a dalej som sa nedostala 😀 .Aj WI ma super cenu a uvazujem ze sa k nemu vratim, teraz co mi prisiel Smartflex tak je taky tuhy, ze ho nedokazem rozvalkat,hrôza, neviem co sa s nim stalo 😠 .

jakelina
24. okt 2011

Dočetla jsem jenom dvě strany, je neuvěřitelné co se tady popíše za jeden víkend 😀 Prohlídla jsem fotky a nádhera.
U nás pravý podzim, fuj. Celý víkend jsme byli na oslavě mojí tchýně i jsme tam spali a protáhli to až do neděle do oběda, tak jsem dnes úplně hotová. Dort měl úspěch a snad i chutnal všem. Hned jsem tam dostala další zakázku na velký dort k 80 narozeninám. 😉

broucek2
24. okt 2011
zlatat
24. okt 2011

@daducha ja keď som kukla na tú cenu WI, skoro ma porazilo, lebo nedávno som si kúpila 2 vedierka za vyššiu sumu 😠 😠 😠 😠 ... keby som o nich vedela skôr 😒 no čo už.

lucula73
24. okt 2011

@daducha ja idem odtiaľto vziaľ...smartflex,a dopravu majú do niektorých miest zdarma... 🙂
http://www.webareal.sk/vsetkopretorty-sk/eshop/...

dm1
24. okt 2011

@yamahafazer este neviem ci budem predvadzat podla toho aku ma kamka predstavu 😉 . A jasne zoberiem ta od vlaku to sa potom dohodneme. teda ak bude to auto ok 😖

dm1
24. okt 2011

@lucula73 a monike ten e-shop este funguje? lebo akosik nic nepise na FB aj ked jej tam baby pisu ze nedostali tovar a otazky su tam a ona nic. Ja som jej pisala na mail dotaz tiez ohladom smartflexu ze ci teda mi ho moze dodat znamej do Ilavy ked dubnica sa neda a ani mi neodpisala 😖

lucula73
24. okt 2011

@dm1 no aktuálne neviem teda,ale pred dvomi týždňami som zisťovala či mi dovezú aj do bojníc,tak mi odpísala že neni problém...tento týždeň to zistím ,lebo nemám žiadnu hmotu doma.... 😉

dm1
24. okt 2011

@mizulienka ja robievam z cokohmoty v pohode vysoky kmen stromu co je vo vnutri duty a drzi to krasne. len stocim hmotu dokolecka dotvarujem a vo vnutri je to cele dute nech nie je zbytocne vela hmoty

dm1
24. okt 2011

@lucula73 tak potom super skoda ze mne sa neunuvala odpisat som sa tesila na ten smartflex. PDT special co som tiez chcela sme uz kupili tu u nas

vecernicci
24. okt 2011

@zlatat tak tenhle zdobící a krájecí váleček mají u nás vietnamci kolem 90 kč, dneska na něj mrknu

jinak, chci si doobjednat barvičky, ty sugarflair jsou lepsí, než wilton? Potřebuju hlavně černou, pořád teď dělám ovečky Timmyho a Shaun a mám dělat zase další

vecernicci
24. okt 2011

@mizulienka a tomáš dělat Toma a Jerryho s postavičkama nebo jako 3D? Já jsem dělala pro našeho prcka k narozkám podle obrázku, co jsem našla na netu a nakonec mi řekl, že to on papat nebude 😒 😉

jakelina
24. okt 2011

@vecernicci ty jo, hoď fotečku toho válečku. Mně by se taky hodil a u nás jsou vietnamci neschopní, nemají nic. 😒

yamahafazer
24. okt 2011

baby ja vas obdivujem co robite medovnicky pre mna to vobec neni to zdobenie dakujem aj za recept na polevu super sa mi konecne podarila,ale mna to nebavi zdobit strasne zdlhava robota to je a ja to mriezkovane vobec neviem mne sa trase ruka pri tom vobec to neni ono a je to robota na dlho racej ostanem len pri tortach 🙂

reruna
24. okt 2011

@broucek2 ta sova je nádherná 🙂 🙂 a jak jsi prosímtě dělala ty listy kolem toho podstavce_, potřebuju takové udělat....

adul67
24. okt 2011

@katrin21 ahoj krajku som robila mam vykrajovačku kvetinku plechovu a vykrojíš si ju a aj prostriedok aby ti zostal len ten kvet s vykrojeným prostriedkom a ked ho prerežeš zostane ti pasik kvietkoví a šparadlom si tie lupienky stenšíš a maš vlnovku neviem to inak vysvetlit a bradavky su s smart flover hmoty a poprašene kakaom 😉

pristela
24. okt 2011

@vecernicci jejda ale ten je kraasny 😉
ja som raz tiez robila 3D psa mojmu malemu, tusin 2roky mal a on sa rozplakal, ze ho ideme krajat 😢 tak odvtedy sa takymto 3D zvieratkam pri malych detoch vyhybam 😖 ak sa daju lidicky odhovorit a nahovorit radsej na postavicky hore na torte tak odhovaram o dusu.

yamahafazer
24. okt 2011

@lusil2005 inak recept na medovnicky je super 😵

par fotiek ako aj mala skusala zdobit,ale len si to obrblala a len moje ozdobene to same fotene srdiecko je prve 😀 tak sa nelakajte tej hruzy 😀 viacej uz nezdobim budeme jest hole ako vzdy 😀

zlatat
24. okt 2011

@vecernicci vietnamci ???? 😕 😕 😕 😕 tak to máš super, u nás nič také nie je
@pristela ja tiež odhováram od 3D zvieratiek

vecernicci
24. okt 2011

@jakelina odpolko až pojedu pro děti, tak ho koupím, nafotím a vložím 🙂
@pristela já dělám skoro pořád 3D a pořád po mně někdo chce auta, ty nerada dělám, nejsem technický typ, přidám nějakou foto
@yamahafazer já taky zdobit perníčky neumím, dělám jen perníkové věnce a perníčky jíme holé 😀

mizulienka
24. okt 2011

@vecernicci jeej ten je krasny 🙂 pani ma presnu predstavu ako by to chcela, okruhla torta hore s tom a jerrym ako drzia spolocnu tortu alebo cislo 1 🙂