Marcipánové torty. Rady a postupy

nutka
4. mar 2007

Ahojte mamulky,
mohli by ste ma nasmerovat na nejake stranky, kde by sme sa inspirovali marcipanovymi tortami alebo figurkami na nich? Chceli by sme nieco vynimocne a rozkosne ku krstu..... 🙂 Nieco take/podobne ako v albume "marcipanove torty".
dakujem...........

livia76
8. nov 2011

@dadka212 prikláňam sa k srdcovej s rožkami 😉

dm1
8. nov 2011

@zuba to mas strasne drahe a je to naviac ta velka kraslica. s tym mozes piect naraz iba jedno vajicko 😝 . Pockaj ked budu v potrebach domacich ono to niekedy aj v tescu mavaju

zuba
8. nov 2011

@dm1 ok tak teda nikam nepotrebujem ísť, ale ty sa s kľudom pri nás na pódiu zajtra zastav 😉

zuba
8. nov 2011

Babule prosím vás farbili ste už syr? Dá sa to normálne zmiešať s farbami, ked bude syr roztopený tak ako na roládu? Lebo čosi mi už Danka povedala, čosi som hľadala na nete, ale tam to opisovali, že sa tá farba natrie na syr.
Idem robiť na sobotu pivný pohár a rada by som ho mala taký jemne oranžovo žltý.

lucula73
8. nov 2011

no u nás normálne domá ce potreby tuším ani nie sú....musím skočiť do mesta,ale potrebovala by som práve takú vačšiu hviezdu 🙂

dm1
8. nov 2011

@lucula73 tak si kup v tescu sadu na vianocny stromcek a tam mas hviezdicky od najmenej po najvacsiu 😉

zuzu13
8. nov 2011

@livia76 veru opat xixi...som si nasla cas...tak som sa vratila k starej zavislosti 🙂

lukika
8. nov 2011

@lusil2005 to som teda doplietla s tým bocianom ale tolko ste tu toho popridávali že sa mi to splietlo ved to robila šikulka @vlada111 jéjda sorry tá torta s bocianom je nááááádhernáááá @lusil2005 ale tá tvoja fotbalka narýchlo tieš vyzerá super a nie je vidno že je narýchlo fakt obdivujem že to vieš tak rýchlo a zároveň pekne urobiť

mia1111
8. nov 2011

@vlada111 - som prehliadla tvoju otázku ešte z víkendu, si sa pýtala, na akom podnose mám tortu, tak len obyčajný zlatý kartón, čo sa dáva pod tortu a položené to mám na otočnom podnose z Ikea 😉 - ten je kúpený pred pár rokmi a konečne spĺňa aj iný účel, ako len dekoráciu v obývke 😀

mia1111
8. nov 2011

@vlada111 - a už ani neviem, či som Ti chválila tortičku, ale ak náhodou nie, tak tá s bocianom je neskutočná, úplne že úžasná, ty máš neskutočný cit pre detaily 😵 😵 😵

dajna11
8. nov 2011

ahojte kočeny,nemáte nejaké inšpirácia ne 3D kamion:?velký.....a keby bol aj fotospostup tak vám pršteky vybozkávam 😀 😀

miciatko
8. nov 2011

baby prosim robim s cokoladou ,preco mi sem tam zostava taka nepekna bleda?????

dajna11
8. nov 2011

@miciatko jeeeeeeeeeee ty si poklad......cmuky cmuky na ručičky...ako som slubila 😀 😀 😀

lawli
8. nov 2011
lukika
8. nov 2011

@anibas díky vidíš to ma nenapadlo že by bolo z toho toľko polevy lebo niekto tu dával recept na 5 vajec tuším tak som si myslela že skúsim z 5 takže bude radšej z 2

lukika
8. nov 2011

@mizulienka diky za link ale tam asi nemá všetky tortičky že? Lebo tá s tou pásikovou mašlou tu nie je

lamps
8. nov 2011

@tamichloe áno, keď potrebujem mať vyššiu tortu, tak pečiem aj dve piškóty. A kvietky lepím bielym alkoholom (vodkou). Nech sa tortička vydarí 😅

miciatko
8. nov 2011

baby kde robim pri tej cokolade chybu??, roztopenu cokoladu vo vodnom kupeli natieram na tortu a zostavaju mi tam nepekne blede flaky ,kto mi povie preco??

reruna
8. nov 2011

@miciatko na čokoládu ti nesmí kápnout voda....

lusil2005
8. nov 2011

@vecernicci ulozene! 😀

adul67
8. nov 2011

@vecernicci to srdiečko je prekrásne mám dceru katku a bude mat neniny tak by som jej asi take niečo upiekla a z čoho su rožky?cele z marcipanu?
@zuzu13 nádherne tortičky

lusil2005
8. nov 2011

baby? mate niekto skusenosti s roladami? idem robit tie minitorticky na stuzkovu a v zivote som roladu nerobila... mozem to urobit aj z mramoroveho korpusu? a mam upiect plny plech a potom narezat? alebo ako? zacinam byt z toho zufala...

erika107
8. nov 2011

musim sa podelit z valcekmi co som nasla na nete http://www.nomiland.sk/Shop/Vytvarne-potreby--V... mozno sa niekomu hodia

dm1
8. nov 2011

@miciatko jj presne voda je velky previt akonahle sa ti tam dostane trosicka uz je to flakate ze az

misulenka9
8. nov 2011

@lusil2005 recept na roládu 4vejce+ 4lžíce cukru vyšlehat v páře do husté pěny...opravdu husté!! a 4 lžíce hladké mouky- prosáte zlehounka vmíchat do pěny. Dát na peč.papír upéct. Po upečení zlehka poprášit moukou a popř.smotat. Určo se vydaří. Je to recept, ještě ze školy a jediný, který používám 😀 upečená je během 4minutek, opravdu rychlovka a z celé rolády se dá udělat cca17porcí...záleží na šiřce

akme
8. nov 2011

@lusil2005 upeč piškotu z 3-4 vajíčiek hned horúce stoč aj s papierom na ktorom si to piekla po dlžke po vychladnutí opatrne odtoč už sa ti to celé nevystrie napln ku stredu viac ku koncu len jemne pretri zatoč a nechaj zatuhnúť potom pokrájaj na požadovanú výšku 🙂

jakelina
8. nov 2011

@lusil2005 já mám zase jiný recept, taky se vždycky povede a nemusí se smotávat po upečení.
5 vajíček
5 lžic cukru krupice
5 lžic polohrubé mouky
2 lžíce kakaa, když chceš kakaovou, když ne tak dáš o dvě lžíce víc mouky, takže 7 lžic mouky.
Ušlehat bílky, žloutky s cukrem utřít do pěny a přimíchat mouku. Nakonec dát ušlehané bílky. Pečeme při 160 stupních a po upečení nemusíme rolovat, já nechám půl hodiny vychladit a hned plním, šlehačkou s banánem nebo nějakým lehkým krémem. Můžeš potřít marmeládou, ale nemusíš.