Marcipánové torty. Rady a postupy

nutka
4. mar 2007

Ahojte mamulky,
mohli by ste ma nasmerovat na nejake stranky, kde by sme sa inspirovali marcipanovymi tortami alebo figurkami na nich? Chceli by sme nieco vynimocne a rozkosne ku krstu..... 🙂 Nieco take/podobne ako v albume "marcipanove torty".
dakujem...........

yamahafazer
7. feb 2012

@lucula73 uz neviem ci som ti aj odpisala tusim nie
ja som muffiny robila svagrinej k narodeninam tie robim iba pre rodinu a co ma napadne to tam dam na vrch 😀 tu niake inspiracie bud slniecka alebo niake lienky to by mohlo byt pre oboch

vecernicci
7. feb 2012

@adul67 já to taky dělám na plynovém, musí se pořád míchat a na nejmenším hořáku na nejmíň to jde 😉 já si dělám rovnou ze 4 dávek a jak je toho víc, tak se to tak snadno nezačne vařit a pak si to dám do sklenic a vydrží strašně dlouho a zase nemusím dlouho stát hodinu u plotny 🙂

marci2305
7. feb 2012

@yamahafazer Tie sú nááádherné.... 😉

yamahafazer
7. feb 2012

@marci2305 tie som ja nerobila to som len dala na inspiraciu

marci2305
7. feb 2012

@desmodka Prekrásna kombinácia farieb...Super!!! 😉

marci2305
7. feb 2012

@yamahafazer Ale sú úžasné..Asi sa človek s nimi musí dosť vyhrať 😉 😉

artepf
7. feb 2012

@vecernicci uložila jsem si ten recept na glukosu, jak jsi tady dávala a chtěla bych to zkusit, abych nemusela pořád běhat do zdravé výživy pro pšeničný sirup. Ale chtěla jsem se zeptat, jestli nevíš, jak dlouhou to má trvanlivost, kdybych si uvařila např. z kila cukru? Tolik dortů týdně zase nepeču 🙂 , díky.

miri.b
7. feb 2012

@artepf ja by som tomu dala max 3 mesiace 😉

vera_vila
7. feb 2012

@artepf Je to jen cukr, takže to vydrží hodně dlouho... Aspoň teda mi @vecernicci říkala, že to klidně můžu mít ve špajzu i rok, že se tomu nic nestane... Je to skoro jak med... Ten maximálně zcukernatí, ale po rozpuštění je zase úplně v pohodě, a to mám ten med ve špajzu třeba i 2 roky a nic mu není, takže bych se nebála ani té glukozy...

artepf
7. feb 2012

@miri.b
@vera_vila díky holky, asi to teda vyzkouším 🙂

lucula73
7. feb 2012

@yamahafazer ďakujem za tipy,som si uložila,niečo určo vymyslím 🙂

jitta
7. feb 2012

Holky opět prosím o radu, koncem února si chci udělat tuto potahovací hmotu :
200g cukru moučka
200 g sušenýho polotuč.
3 polévkové lžíce kukuřičného sirupu
4 čajové lžičky oleje
2 čajové lžičky mandlového aroma (např. Dr. Oetker)
voda max. 2cl
můžete mi prosím poradit jak jí uchovávat, chci si jí udělat třeba den dopředu než budu potahovat, tak stačí dát do sáčku do lednice a druhý den jen rozválet???? Jinak kuk. sirup u nás neseženu, tak jsem si právě uvařila tu glukosu, co házela odkaz @vecernicci a vypadá to, že se podařil 😉 děkuju

jakelina
7. feb 2012

@jitta v sáčku ve špajzu 😉

jitta
7. feb 2012

@jakelina děkuju a když mi zbyde a nebudu jí třeba měsíc potřebovat, tak taky ve špajzu?

jakelina
7. feb 2012

@jitta můžeš v lednici a do zítřka stačí v chladu.

jitta
7. feb 2012

@jakelina děkuju 😉

jakelina
7. feb 2012

@jitta nemáš vůbec zač 😉

danciacik
7. feb 2012

baby dajte mi prosím inšpiráciu na nejakú tortu v tvare kvietka

jakelina
7. feb 2012

@danciacik jak to myslíš, celý dort jako kytka???

marci2305
7. feb 2012

@danciacik Našla som takéto..Netradičné..?! 😉 😉 Mne sa veľmi páčia... 😝

marci2305
7. feb 2012

@danciacik Alebo potom ešte v tvare slnečnice...... 😒 A jedna v kytičke.. 😉

daniz
7. feb 2012

@danciacik pozri do fotopostupov myslím, že na dortománii, alebo na TOM je torta ruža, tak pohľadaj. Daj si do vyhľadávača torta ruža a uvidíš-máš to rýchlejšie.

danciacik
7. feb 2012

jeeej ďakujem kočky ste super

artepf
7. feb 2012

holky z Čech, nevíte, kde se dá sehnat nejlevněji mascarpone? Zatím jsem ho kupovala v Kauflandu a Tescu kolem 50,-, tak jestli ho nemají někde za přijatelnější prachy, díky 😉 .

79zuzana
7. feb 2012

ahojte zienky. Uz sa vam stalo, ze ste dostali objednavku, ze chcu tortu o par hodin 😀 😀 😀 Prave mi volala jedna znama, ze ci jej upeciem tortu, ale uz na dnes vecer, bo jej neviem kto ma dnes 20 rokov a ze chce tortu prave odo mna 😀 😀 😀 Akoze potesi to, ale ty kokso... do vecera mam co robit. O 15 minut je tu, aby mi povedala, co tam vlastne chce 😝 To bude asi najrychlejsia torta v mojej historii. Uz nech mi len rychlo vstane mala, nech mozem spustit mixer 😅 😅 😅

marci2305
7. feb 2012

@79zuzana No ako stihnúť... sa to dá, len neviem či ti stihne presť korpus s krémom..Vždy je lepšie ju nechať odležať....Ale nezávidim ti.. 😉 😉 Asi by som dala riadne rumu na korpus 😝 😝 😝

79zuzana
7. feb 2012

@marci2305 no rum nezozeniem asi nikde, ale aspon ten korpus poriadne natriem dzemom. Snad im to bude chutit ;)

jakelina
7. feb 2012

@artepf v Lidlu je za 35,- a i v Globusu ho mívají.

jakelina
7. feb 2012

@79zuzana to dáš, já jsem měla nejrychlejší hotovou za 3 hodiny a to jsem dělala i potah z MMF. 😀 😀 Krém jsem udělala karamelový, jenom ušlahat máslo a do toho hotové karamelové salko.

ajka82
7. feb 2012

ahojte, prosim baby aky mate najlepsi coko krem do torty? mozte mi hodit nejaky recept? dakujem... sa mi to zacina tusim nejak rozbiehat (poznam len coko v skalahcke vyslahanu, ze mozem urobit ale ja som nechutnala, tak aj keby ste mi dali take, ze ochutnane a vyborne 😅 ci myslite ze mozem dat aj parizsky, ked chcu coko krem? dik