Marcipánové torty. Rady a postupy

nutka
4. mar 2007

Ahojte mamulky,
mohli by ste ma nasmerovat na nejake stranky, kde by sme sa inspirovali marcipanovymi tortami alebo figurkami na nich? Chceli by sme nieco vynimocne a rozkosne ku krstu..... 🙂 Nieco take/podobne ako v albume "marcipanove torty".
dakujem...........

ladydia
7. mar 2012

@mailli torta je nadherna, aj ja milujem svejka, urcite to dopadne na jednicku a potom pride zasluzena sladka odmena 😅

mailli
7. mar 2012

@ladydia děkuju, za pochvalu i za podporu 🙂

ladydia
7. mar 2012

@molka niekomu nevadi ani palmarin, ani hera ci smetol, ale niekto ma chutove pohariky ,,alergicke" na tieto náhrady masla a nemusi ich...no efekt prilepenia potahovky by mal byt pri vsetkych rovnaky 😉

emily_666
7. mar 2012

@mailli prosím ťa, ten čierny švejk, to je krém zo salka? či som zle pochopila? aký pomer čoho dávaš? a zdobíš cez sáčik? veľa otáznikov, že? dakujem za info

reruna
7. mar 2012

@vlada111 díky za radu 🙂
@pristela ty fotky tady zkreslují, jak jsou zmenšené, naživo to ale není ono, já to srovnávám s výtvory holek odtud a prostě na tom vidím milion chyb a nedokonalostí 😅

A ohledně těch fotek dortů - nedávno změnili pravidla MK, takže už si můžete vytvořit fotoalbum i tady, ale musí být nazvané například dětské dorty, nebo dorty pro dětičky atd. a klidně si tam můžete dát dětské dortíky a nikdo už vám je nesmaže! 🙂

mizulienka
7. mar 2012

dievcence myslite, ze sa da urobit taka ta torta na plech jedno poshcodie, aby mala 15kg?

skrecok
7. mar 2012

Ahojte baby,
poradte mi nejaky jednoduchy recept na tortu... Kde najdem recept na korpus?
A krem by som chcela taky vanilkovy s nejakym ovocim (mandarinky), alebo orechovy... Hladala som vcera na nete, ale zatial som nenasla. Cokoladovy krem nechcem. Navrch chcem dat potahovu hmotu z marshmallow.... Dakujem.

lucinka10011
7. mar 2012

AHOJKY BABY AK BY MAL NIETO ZAUJEM O VYPICHOVACKY NA MARCIPAN MAM ROZNE VELMI LACNO KUS 4EUR LACNEJSIE ASI NEZOZENIETE JA ICH MOZEM MAT OD ZNAMEJ A MOZEM OBJEDNAT AK BY NIEKTO CHCEL VIAC FOTO EMAILOM

bianca
7. mar 2012

zeny.Vcera som do noci sedela a prepocitavala a zistovala a porovnavala ceny v slov.online obchode a v CR viete kde

veci co som nasla tak tu 71,65 a v CR 28,36.Kus rozdiel no.Je to suma za 10 roznych poloziek a v danom slov.obchode mali aj alternitivne pomocky a pocitala som tie,takze nie original pomocky

katy1979
7. mar 2012

@mizulienka ak jedno poschodie tak podla mna neda. ja ak robim na velky plecj trikrat korpus dvakrat krem tak to ma okolo 7 kg. ak das o korpus viac aj tak sa na 15 nedostanes. jedine nieco vacsie

zuba
7. mar 2012

baby nepoznáte neikto túto hmotu ? http://www.cokoladybb.sk/store/goodsdetail.asp?... a ešte tam majú aj PDT s príchuťou marcipánu

dm1
7. mar 2012

@mizulienka isto nie na velkost plechu. ja ked som taku robila a 4x korpus 3x plnka tak mala cca. 8kg

anibas
7. mar 2012

@dm1 8kg ??? moja ledva 5kg 😅 😅 😅 asi rozdiel v plechu 33x28

mizulienka
7. mar 2012

@dm1 Dani ja som uz robila na velkost plechu, davala som tvarohovu plnku a mala 8kg, pritom iba 3 korpusy 2x plnka

artepf
7. mar 2012

@jakelina na dávku ze 4 vajec dávám celý prášek, ze 6 vajec 1,5 P dP atd. 🙂

dm1
7. mar 2012

@anibas ja mam plech vacsi 30x40 tak preto

@mizulienka to moze byt tym ze tvarohova plnka je tazsia reps. jej davas viac ako masloveho kremu. jasom mala salkovy a 2x fal.parizsky

janula.h
7. mar 2012

môj recept na korpus na počet vajec počet/ lyžíc múky(výberovej),cukru 1 vanilka,1 PDP,toľko lyžíč oleja,toľko lyžíc vody naj je minerálka najprv vymiešaj bielka potom dám cukor s vanilkou,potom žĺtka potom olej a vodu nakoniec pridávam múku za pomalého miešania 🙂

pristela
7. mar 2012

och , holky, tak s tazkym srdcom som stala dllho a s este ťažším som kládla vajička za 4,49€ do košíka, aach jaaaj ☹ a to by ma tie balene po 6ks spolu za 30ks vysli o 50 centov menej len som na ne nedočiahla, tak boli vzadu naukladane 😅 😅

jakelina
7. mar 2012

@pristela musíš víc pojíst, ať dosáhneš

janula.h
7. mar 2012

@pristela mi vrav moja a dnes som nabehla do Tesca ale dôchodcovia boli rýchlejší ☹ takže 10 ks za 0,95 môžem iba snívať ☹

molka
7. mar 2012

@ladydia ďakujem 😉

bianca
7. mar 2012

@pristela moja mama dnes pocitala kolko bude stat jej bajecny puncovy co pecie na zakazky.Uz sa nic neoplati.Predpokladam ze do tyzdna astonomicky narastu aj ceny kde sa vajka pouzivaju a aj tie kde by si ludia mohli mysliet ze sa davaju.

lucula73
7. mar 2012

@dm1 Danka prosím ťa,ja mám taký plech zhruba ako ty,nevieš mi poradiť,z koľkých vajíčok mám upiecť jeden plát?buď piškotu alebo mramorák...........potrebujem tri pláty,ale budem to piecť po jednom........ 😉

janula.h
7. mar 2012

ozaj žienky nieje ten mramorový korpus taký "ubitý"?? len lebo môj je super vláčny ale tiež dávam 6 vajec a torta je v 26 cm forme nízka ale tak zákazníkom chutí ten korpus je jemný ale ľahký ☹ tak ja už neviem asi skúsim mramorový

pristela
7. mar 2012

ja u nas do tesca ani chodit nemusim, pláto 30ks tam v zivote neboli vacsie nez S aj to je este asi mini S 😅 robi mi tam kamoska a u nas to je tak, ak je nejaka akcia tak maju z nej 1vystavny nepredajny kus a hotovo 😅 prosto ludi na to nalakaju, pridu, nemaju tak neodidu na prazdno, nakupia si u nich ine. a to sme boli nauceny moc na tesco ked sme byvali v PD tam bolo uuplne vsetko vzdy 😉 tu idem po zemiaky a tam prazdne bednicky 😝

pristela
7. mar 2012

@bianca no ja uz dobosove torty odmietam bo tam mi ide na 2kg tortu /uz potiahnutu/ 26vajec 🤐 🤐 a o puncovej ani nevravim , ale do nej aspon krem nejde 😅

abriela
7. mar 2012

@janula.h v tescu je akcia od 1.3. do 31.3. cize dochodcovia aj ked dnes rano nabehli nic tam nekupila.

KOCKY v BILLE je krem OLE za 0,55€ 😵 😵 😵

monikad1
7. mar 2012

@lucinka10011 Ahoj, mala by som záujem o vypichovačky, môžem poprosiť foto? ďakujem

lucinka10011
7. mar 2012

@monikad1 AHOJ MOJA NAPIS MI VAS EMAIL POSLEM VAM TO TAM OK

vlada111
7. mar 2012

@lusil2005 nemáš náhodou postup na korytnačku? Tú tvoju si robila podľa nejakej predlohy, či živej? Synovec možno na mňa vymyslí korytnačku, len neviem, či sa mám na to dať 😒