Marcipánové torty. Rady a postupy

nutka
4. mar 2007

Ahojte mamulky,
mohli by ste ma nasmerovat na nejake stranky, kde by sme sa inspirovali marcipanovymi tortami alebo figurkami na nich? Chceli by sme nieco vynimocne a rozkosne ku krstu..... 🙂 Nieco take/podobne ako v albume "marcipanove torty".
dakujem...........

mia1111
11. mar 2012

@pristela - počúvaj, si mu mala dať štetec do ruky, nech si ju namaľuje sám 😀 😀 😀 😀 . Daj fotečku, ja sa teším, určite bude pecková 😉 😵 😵 😵 . Ale tak manžo to dokonale vystihol 😀 😀 😀

mizulienka
11. mar 2012

dobre ranko, tak dobojovane, tu je moja posledna, dnes len spim 😀

bzucinka2
11. mar 2012

@janula.h osobne nie, len z inej temy 🙂

zlatat
11. mar 2012

@rogerka aj ja som si všimla, že už aj v Kauflande, zdraželi torty - obyčajná krémom potretá torta stála 1 kg nejakých 8-9 €
Ja som sa rozhodla, že ešte ostanem na 11 ... uvidím, do kedy sa mi podarí túto cenu udržať, no veľa času tmu nedávam. Som čítala diskusiu aj na TOM a tam napr. Lorna sa rozhodla, že bude brať po 13 € / kg ... to už je pomaly toľko, čo ja pýtam za bezlepkové torty, kde sú náklady o mnoho vyššie ako pri lepkových 😖 hmm
@adrianai
@artepf krásne torty

zlatat
11. mar 2012

@mizulienka nááádhera - tieto morské sa mi strašne páčia

zdenallicka
11. mar 2012

@mates22 Ty jo, to ti musí velice špatně vážit váha... Já, když dělám dort o průměru 31cm i s ovocem a marmeládou, dva krémy, tak nikdy nemám víc než 5,5kg... 😲

bzucinka2
11. mar 2012

@zlatat fuha 13 sa mi uz zda ozaj dost ☹

inak baby chysta sa niektora na stretnutie do Vrabel?

zlatat
11. mar 2012

@bzucinka2 aj mne

zlatat
11. mar 2012

@yamahafazer ozaj, ešte som sa ťa včera zabudla spýtať - keď robíš ten kakaový tak, že kakao rozmiešaš vo vode, dávaš viac prášku do pečiva ako do bieleho, či rovnako? A múku odoberáš že?

bzucinka2
11. mar 2012

@zlatat uz aj 11 sa mi zda dost, ale zase zadarmo sa robit neda...

vladka1
11. mar 2012

prosím o radu...pribináčková náplň....1šlehačka 33%+2tvarohy s cukrem+zakysaná smetana+ztužovač za studena a dává se tam i ten Olé puding id Oetkara? dííííííky

zlatat
11. mar 2012

@bzucinka2 vieš čo, ja som si porátala suroviny aj na energie nejakých pár € a vyšlo mi, že keď som si to vynásobila dvomi, tak mi vyšla niekedy ( podľa plnky a ovocia ) suma viac ako súčin 11 a váhy
Ja na kvietky a postavičky používam drahé hmoty, a ani na poťahovanie nemôžem hocičo používať, takže možno preto mi to vychádza takto

jakelina
11. mar 2012

@vladka1 dvě šlehačky, dva tvarohy, dva krémy Olé a zakysanou smetanu + cukr podle chuti

lucula73
11. mar 2012

pekný dník želám 🙂
pridám aj ja moje včerajšie....tú jednu chceli ozdobiť lentilkami,nič iné mi nenapadlo,aby to nebola taká divočina 😝

a idem pokukať vaše krásne tortičky 😉

mizulienka
11. mar 2012

@lucula73 krasne obidve

mariann2
11. mar 2012

@jakelina tvoje autá sú také realistické, nafoť prosím fotopostup

jakelina
11. mar 2012

@mariann2 jestli ještě budu nějaké dělat, tak nafotím 😉 😉

yamahafazer
11. mar 2012

@zlatat praveze muku vobec neodoberam a kypriaceho davam stale rovnako

zdenallicka
11. mar 2012

@bzucinka2 Já teda za 11 peču už asi rok... A moc se mi to nezdá... Ale každý si svoji práci ceníme jinak..🙂

dm1
11. mar 2012

baby s tymi cenami je to tak veru ako pisete. ja ked zdrazelo maslo a muka som si povedala ze cenu nedvihnem ved je to len tak +1-2 eur na tortu. Potom zdrazelo maslo zase a zase to iste... Teraz vajicak a zase ze sak to spravi na priemernu tortu len necele 1 eur..... len som akurat vcera rozmyslala ze ked som si to tak povedla zakazdym tak uz mi to veru vychadza ze som mala zdvihnut na tych 10 uz davno.... no uvidime skusim si to zase spocitat. Ale zase na druhu stranu myslim ze ked robim torty min. 3kg a viac tak to nie je take strasne horsie je to pri tych malych tortach pod 3kg tam je to zdrazenie citit najviac

zlatat
11. mar 2012

@dm1 veď to, že mne pribúdajú maličké torty - každý chce max. 30 € ... no jaká len z toho môže výjsť? A tak blbo sa to ozdobuje 😒 Minule som roibla priemer 22 cm - no mala som problém vopchať na tortu drôtikovanú kyticu a ešte aj meno na vrch dať - ledva sa mi to tam pomestilo a už sa mi to moc nepáčilo 😖

zlatat
11. mar 2012

@zdenallicka ja pol roka - ešte v lete som mala za 10

zlatat
11. mar 2012

@yamahafazer to fakt keď pridávaš kakao, neodoberáš múku? Hmm, možno preto sa mi zdalo, že sa trochu mrví, lebo ja som veruže odobrala z múky

zlatat
11. mar 2012

@vladka1 ja čo robím pribináčkovú plnku, tak ja Creme olé nedávam ... to tam naozaj ide? 😕 Lebo ja som našla niekde recept bez neho - len tvaroh+kslá smotana+šľahačka + stužovač

zlatat
11. mar 2012

baby čítali ste? Vraj už zistili, kto spôsobil požiar na Krásnej Hôrke - sú za tým dve cigánčatá vo veku 13 a 12 rokov 😠 😠 😠 ... samozrejme sa im nič nestane, lebo sú máloletí ... ja by som ich hnalaaa ... a ich rodičov by som potrestala

marci2305
11. mar 2012

Ahojte. Baby potrebujem pomoc...Dostala som obj. na dobu ľadovú... 😒 Nemáte niektorá postup na postavičky..? Prosím. Nechcem robiť iba toho z tým orechom, veľká spotreba marcipánu, nakoľko to bude do 25 Eur. Ďakujem.

dm1
11. mar 2012

@zlatat ja tiez robim vsetky tak za min. 30 eur mensie som uz dlho nerobila. Mne to sice vyjde vacsi priemer ale v podstate mame naklady skoro rovnake alebo len min. rozdielne

marci2305
11. mar 2012

@zlatat Tak, tak...Sa mi chcelo plakať, keď som to videla...Najhoršie bolo to, že človek potom s tým už nič nenarobí.. 😢 Určite by som žiadala trest pre ich rodičov.

zlatat
11. mar 2012

@marci2305 veď mne včera aj do plaču bolo - som sa chystala, že keď sa oteplí a pôjdeme k našim do KE, tak sa s deťmi na hrade zastavíme ... no môžme čakať, kým ho znova zrekonštruujú ... 😢 😢 😢