Marcipánové torty. Rady a postupy

nutka
4. mar 2007

Ahojte mamulky,
mohli by ste ma nasmerovat na nejake stranky, kde by sme sa inspirovali marcipanovymi tortami alebo figurkami na nich? Chceli by sme nieco vynimocne a rozkosne ku krstu..... 🙂 Nieco take/podobne ako v albume "marcipanove torty".
dakujem...........

dm1
7. jún 2012

@zuvinka102 podla mna to moze byt aj krem aj potah. Tie Ďobky okolo torty su isto krem. krem zafarbis gelovou farbou ako aj hmotu. Ale hore ruzicky a listky su uz hmota

zuvinka102
7. jún 2012

@irriss ja ked potrebujem radu ohladom kremu a vsetkeho pouzivam tuto stranku http://www.oblubenerecepty.sk/kremypolevy.html

zuvinka102
7. jún 2012

@dm1 dakujem tak utekam kupit gelovku taku peknu

dm1
7. jún 2012

@pristela ved to ale aj keby si to nechali naco by im to bolo? najlepsie by bolo keby sa to vrati

dm1
7. jún 2012

@zuvinka102 myslis wiltonku? ak ano nekupuj si ten bledy odtien radsej ten tmavsi ROSE lebo z toho urobis aj bledu farbu ak das malo a aj krasnu sytu tmavu

jakelina
7. jún 2012

Můj malý dnešní s růžičkou na drátkách.

zuvinka102
7. jún 2012

@dm1 no idem pozriet aku maju a podla toho ale asi hej wiltonku a ak nezozeniem bude fialova tu doma mam 😀

reruna
7. jún 2012

@zuvinka102 podle mě je to potáhlé růžovou hmotou a polité čokoládovou polevou a nechané trochu přes boky, ať to přeteče.....já bych použila tuto polevu - 250 ml smetany ke šlehání, 200 g čokolády na vaření - čokoládu nalámat do smetany, nechat ohřát až k bodu varu, ale nevařit, rozmíchat

zuvinka102
7. jún 2012

@reruna dakujem no ved skusim.. co z toho vznikne ked tak si pokazim len svoju narodeninovu tortu 🙂

reruna
7. jún 2012

@irriss korpus klidně udělej ten, co jsi měla, ten vypadá pevný, máslový krém osvědčený - uvaříš pudink vanilkový ve 250 ml mléka a asi 3 lžíce cukru, necháš vychladit, pak vyšleháš 250 g másla a po lžících tam přidáváš ten vychladlý pudink (bez škraloupu). Tak budeš mít světlý krém. Do druhého můžeš přidat nutelu - podle chuti kolik chceš nebo kakao a budeš mít tmavý krém. Pod potah jen máslo s cukrem. Tyhle krémy se tak rychle neroztíkají. Dále je dost pevný krém tvarohový - pribináčkový, včera se tu dával recept několikrát, ale nevím, jestli tam seženeš ingredience....

dadka212
7. jún 2012

@zuvinka102 podla mňa je to potiahnuté marcipánom zafarbený na povrchu nejakou takouto farbou http://www.peceniehrou.sk/sk/produkty/tekuty-le... a ten vrch poliaty čokoládou....

zuvinka102
7. jún 2012

a este jedna otazka asi by bola blbost zafarbit bielu cokoladu a tou to poliat?? a potom tmavou

zuvinka102
7. jún 2012

@dadka212 nad tou farbou som uvazovala ale bojim sa ze ju do piatku nezozeniem

dadka212
7. jún 2012

@irriss môj osvečený maslový čokoládový inak bohovský 😀 http://www.tortyodmamy.sk/varena-cokoladova-plnka
a bledá plnka maslová no to by som dala nejakú pudingovú vanilkovú asi....

reruna
7. jún 2012

@zuvinka102 taky by to šlo

dadka212
7. jún 2012

@zuvinka102 ak objednáš z tej stránky čo som ti dala teraz, tak zajtra to máš zajtra doobeda doma

zuvinka102
7. jún 2012

@dadka212 ale ta je len ak by som robila ten marcipan.. tu asi nemozem primiesat do cokolady?,

pristela
7. jún 2012

@jakelina wow dievca, ty si sikoffna 😵 😵 😵 nadherna je ta ruza , fantastikus ako si ju robila ?

dadka212
7. jún 2012

@zuvinka102 neviem ja som to ešte neskúšala 😅

aduskatt
7. jún 2012

Dievcata, aktualne v Kauflande akcia...cisto biele marschmallow 100 g po 0,49 centikov, 34% zľava.......a nie je to v letaku, takze hadam sa na to nevrhnu ostatni🙂)

lucula73
7. jún 2012

@aduskatt u nás v kauflande ich nemajú vobec v ponuke 😠

jakelina
7. jún 2012

@pristela děkuju ty jsi zlatá. Dělala jsem jako obykle, lepila jsem na kužílek, ale ne lístky přes sebe, ale přilepila jsem půl lístečku a pod něj strčila další lístek a tak pořád dokola. Snažila jsem se lepit od spodu, aby zůstala taková vzdušná a tu poslední řadu jsem udělala na drátkách a k suché růži jenom přidělala pět posledních lístků.

aduskatt
7. jún 2012

@lucula73 ono je to cerstvy sortiment, v KF ho zacali predavat asi pred troma tyzdnami.........

irriss
7. jún 2012

@reruna
dekuju😉
tvarohovy a pribinackovy je zabity..to nesezenu nic..
tady je problem i s pudinkem..je tu jen ten za studena Oetker....budu muset shanet i takovou blbost 😠

lucula73
7. jún 2012

@aduskatt viem,písala si to tu,ale na stredné sk to ešte asi nedošlo 🙂

jakelina
7. jún 2012

Já jsem si včera koupila v Tescu váleček za 39 korun. Pro porovnání s normálním, je to ten delší užší. Dnes jsem s ním válela tu čokohmotu a šlo to super a za ty peníze. 😀 😀

pristela
7. jún 2012

@aduskatt este ze ja som v nedelu nakupila za staru cenu 😠 😠 😠
a v kaufe budu mat aj lacne vajiiicka 😉

lola77
7. jún 2012

Baby keď mám mať na piatok hotovú tortu potiahnutú marcipánom, bude lepšie, keď si korpus upečiem už dnes? Ďakujem.

irriss
7. jún 2012

@dadka212
dik za recept..mrkla jsem..a Hera musi byt Hera nebo i maslo😉

dadka212
7. jún 2012

@lola77 kludne si upeč 😉