Marcipánové torty. Rady a postupy

nutka
4. mar 2007

Ahojte mamulky,
mohli by ste ma nasmerovat na nejake stranky, kde by sme sa inspirovali marcipanovymi tortami alebo figurkami na nich? Chceli by sme nieco vynimocne a rozkosne ku krstu..... 🙂 Nieco take/podobne ako v albume "marcipanove torty".
dakujem...........

battole
1. júl 2012

@jakelina ahoj, prosim ta, z coho si robila hmotu na tu krasnu bielu tortu s kvetmi? ja chcem urobit teraz dcerke a zhanam dobre recepty. dik

battole
1. júl 2012

@salonka1981 ahoj, aj teba by som chcela poprosit. Cim si potahovala tie nadherne torty?, vyzeraju vynikajuco. dik

dadka212
1. júl 2012

@battole ono nejde o to čím poťahuješ ale ako to vieš spraviť 😉 základ je poriadne si tortu vyhladiť a nechať zachladiť, potom poťahuješ a najlepšie ak máš žehličku na marcipán a tým hladíš poťahovku nech sa krásne vyrovná

vecernicci
2. júl 2012

@miciatko já z ní dělám a rosí se taky, v tomhle počasí se rosí všechno i já 😀 😀 😀

lucula73
2. júl 2012

ahojte šikulky,
veľmi pekne ďakujem za pochvaly,veľmi ma tešia 🙂

dievčatá,prossím vás,napíšte mi názor na túto tortu.....robili by ste to niekto?????ak hej,viete mi povedať,ako by ste na to šli??alebo to mám úplne vypustiť z hlavy 😝
to som dostala obrázok,že takú tortu...ale teda neviem...... 😒 😒
vďaka...

andrejecka
2. júl 2012

@maca77 neskutočne krásna tá torta s mickeym 🙂

andrejecka
2. júl 2012

@lucula73 ja ani nechápem ako sa dá taká krása spraviť, krásny kôn

moonlightka
2. júl 2012

@maca77 ahoj prosim ta kde sa daju zohnat tie palicky co mas na nich hviezdicky na torte s mickeym? dakujem

simasa
2. júl 2012

@lucula73 Tak na to by som si netrufla.

moonlightka
2. júl 2012

baby ako spravne sa modeluje s K2? Ja som to kupila prvykrat no neviem co pouzivat pri modelovani a co pri potahovani pri tejto hmote aby sa mi s tm dobre robilo? Dakujem za kazdu radu 😉

battole
2. júl 2012

@dadka212 a tu zehlicku kde zozeniem? to sa mi oplati kupit?, ked ja peciem len pre nas? nie som cukrarka, a ani sa nechystam piect na objednavku....

simasa
2. júl 2012

@chanella skus poprosit Zlatku ( @zlatat ) ona ma s bezlepkovymi skusenosti

levandulka3
2. júl 2012

@lucula73 to vyzerá byť zo seriálu Báječné dorty, určite bude vo vnútri plastová trubková konštrukcia a hlava bude z burizonovej hmoty aby bola odľahčená 😝

pipka
2. júl 2012

@lucula73 tak toto by som ja osobne urcite nerobila 😅 ani nemam sajnu co by a ako by som robila 😕 😅

jedine ze je to cele len z burizonovej hmoty a potiahnute 😝 😀 😅
ale aj podla mna..americka torta...len na oko 😒 😅

miika
2. júl 2012

Ahojte, koncom tyzdna mam robit tortu pre mojho draheho, a kedze jeho vasen je biliard, budu tam biliardove gule. Nakupila som si v cukrarskych potrebach formicky - polgule. Ako mi odporucate v tom piect? asi cele vymastit, ale kolko dat cesta a ako dlho to piect ak sa bezny korpus v 22cm forme pecie 40min na 150stupnov, predpokladam ze v tych formickach to bude mat inaksi priebeh ako v beznej forme. Alebo to mam naliat do polovicky a pozerat stale na to? 😝

nikulqa
2. júl 2012

ahojte zienky, mate niektora navrhy na torty tematika, zdravotna sestra a gitarista :D ak ano sup sem s nimi.dakujem pekne pekny dnik

miika
2. júl 2012

@lucula73 ta torta s konom je krasna, ale bez ohladu na to ako sa vyraba - ja by som napr. pre oslavenca nikdy nedala robit tortu v tvare takeho krasneho zvierata - viete si predstavit, ako to to dieta ci pubertak potom rozreze na male kusky a da na tanier a zje ? ine je rozrezat rozpravkoveho dinosaura a ine kona ktory vyzera ako zivy... brrrr 😖

lokalistin
2. júl 2012

@maca77 krasa
@salonka1981 velmie pekna robota

lucula73
2. júl 2012

@simasa
@levandulka3
@pipka
@miika ďakujem dievčatá,ja som si to myslela hneď,ako som tú foto uvidela,že teda eeee,ale reku spýtam sa skúsenejších.....a v tomto teple už isto nie,to o dva týždne chceli 😝
Ešte tak vymodelovať takého koníka a na tortu dať,,ale to ani nespravím snáď takého pekného... 😕

heni79
2. júl 2012

Dievčatá, potiahla som tortu, ozdobila a ona je nejaká vlhká. Lepkavá, taká divná. 😒
Je mi jasné, že je to teplom, potiahla som klasickým MMF, pod poťahom je iba maslo s cukrom, vychladená bola od včera.
Dala som za ňu do chladničky kartón. Čo ešte môžem spraviť, aby nevlhla. Resp. nerosila sa?

nikulqa
2. júl 2012

@mariann2 dakujem krasne za inspiraciu:D potom sa pochvalim mojimi:D

lucula73
2. júl 2012

@heni79 ak je na zákazku,tak rýchlo odovzdať 🙂
aj mne to robila,orosená,lepkavá....

lucula73
2. júl 2012

@zuzana124 prosím ťa,z tých tortičiek na okruhliny bola nejaká aj pre chlapa,nevieš? 🙂 ,ja neviem čo na 70ku spraviť chlapovi,tak mi padli tieto do oka 😉
a ten stencils to maľuješ hmotou aj s cerou?

pristela
2. júl 2012

@heni79 nevyberat vobec z chladnicky 😀 😀 😀 😀 ked si po nu pridu daj im lyzicky otvor chladnicku a nech jedia 😝 tu sa poradit neda nic ☹

lucula73
2. júl 2012

@pristela ahojček,...ty si toho krásneho koníka ako robila ?je to vymodelované z jedneho kusu hmoty,či viacerých?hlavne ten krk a hlava..to si neviem predstaviť ako urobiť..

pristela
2. júl 2012

@lucula73 prveho som robila takto : https://www.facebook.com/photo.php?fbid=3562766... ale tohto druheho som robila v kuse a hned , len nohy som davala zvlast uplne naposledy

dm1
2. júl 2012

@moonlightka z K2 v tomto teple nevymodelujes asi nic je velmi makka sama o sebe.... skus jedine trosku cukru tam zapracovat ale moc s tym neurobis veru

dm1
2. júl 2012

@lucula73 na taku tortu by ma neukecali ani za milion! ja celkovo moc nemusim 3D torty zvieratiek a take realne ze sa to potom zareze....

dm1
2. júl 2012

@heni79 je teplo nic s tym clovek nespravi... jedine este zobrat velky stetec a poprasit riadne solamylom. najskor trosku ked vsiakne tak zas a znova....