Marcipánové torty. Rady a postupy

nutka
4. mar 2007

Ahojte mamulky,
mohli by ste ma nasmerovat na nejake stranky, kde by sme sa inspirovali marcipanovymi tortami alebo figurkami na nich? Chceli by sme nieco vynimocne a rozkosne ku krstu..... 🙂 Nieco take/podobne ako v albume "marcipanove torty".
dakujem...........

nikulqa
28. júl 2012

len tak do prace....

pipka
28. júl 2012

@bzucinka2 no to ti nezavidim moja..mna by slak trafil asi 😠 🙄 🙄 by som jej nedala dychat...to je sila, co uz dnes ludia dokazu 😠 😠 😠 😠 😠 😠
z tohoto ja mam paniku...preto vzdy kazdemu dopredu aj trikrat zopakujem, kolko by asi stala..a radsej aj nadhodim a potom vypytam menej ak je lahsia..

u mna keby si niekto objednal nejaku velku tortu a potom to nevzal, ze je to drahe, tak uz sedim asi za vrazdu v base 😅 😝

simasa
28. júl 2012

Jedna svadobna...

simasa
28. júl 2012

@bzucinka2 To je teda pekna krava. By som jej to aj napisala do mailu. Sa moze hanbit. Vek by sa dal prelepit kuskom hmoty a napisat tam iny - napr. na kvet alebo nejaky ornament. Skus ju ponuknut na FB alebo na TOMe - ze si ju neprevzali... 🙄

lokalistin
28. júl 2012

dakujem za paci sa mi

lokalistin
28. júl 2012

@bzucinka2 no to je ina drzost

lokalistin
28. júl 2012

@simasa booooze to je uuuuplna nadhera tie ruze su neskutocne krasne(ako skutocne)
no skoda, ze nemozem ist s vami na to stretko ja by som strasne chcela vediet take ruze

mariann2
28. júl 2012

pre tento týždeň mám koniec, ale povedala som si dosť, stáť na nohách 20 hodín denne ma už nebaví ☹

huxy
28. júl 2012

môžem sa vás žienky spýtať,na koľko častí krájate tortový korpus?ja som robila tak,že sa mi dalo len raz prekrojiť,čiže mala som 2 pláty.no zdalo sa mi to dosť nízke.alebo mám zvýšiť dávku receptu,aby vyšli 3 pláty?alebo spraviť 2x korpus,a budem mať 4?ďakujem vopred
p.s.priemer tortovej formy má 24 cm.

lucula73
28. júl 2012

no tu je tá moja osmička,čo som si pýtala rady,obidve majú cez 5 kg,orechový korpus a čokoládový krém 🙂

inak baby,kúpila som si tú silikonku na černicový vzor,u nás ju majú za 17,40 eur,je dlhá 30cm,na nete stojí okolo 25 euro 😠 😠
ak by niektorá chcela,možem kúpiť 😉

levandulka3
28. júl 2012

Len narýchlo pridávam moje dnešné 😉 orchidea na drôtiku je moja prvá 😔

daducha
28. júl 2012

@huxy zalezi od receptu na korpus.Ja do 24 cm formy robim svetly z 5 L-kovych vajec a kakaovy zo siestich,ak chcem tortu vyssiu,alebo tiez z 5-tich,vtedy je trosku nizsia,mne sa pacia vysoke torty 😉 .A krajam na 3 platy .

daducha
28. júl 2012

@simasa ja nádherná,chcem sa opytat,torta je kremovej farby ? Ruze su úúúúúzasnééé 😵

mates22
28. júl 2012

@levandulka3 nádherná orchidej

oktarina
28. júl 2012

A ještě dvě zvířátka a jeden decentní 😀 Učím se 😉

daducha
28. júl 2012

@bzucinka2 ty kokso, to co je za kravu? 😠 😠 😠 😠 .Mna by rozhodilo od zlosti.ale skus ju ponuknut cez FB alebo TOM na predaj, baby uz tak predali, hlavne cez FB.Drzim palce nech sa podari ..

simasa
28. júl 2012

@mariann2 tá kozatá nemá chybu 😀

@daducha vrch je kremovy, spodok biely a ruze biele - nie je to moc vidno na tych fotkach 😝

A všetkým veľká vďaka za pochvaly a liky!

simasa
28. júl 2012

@huxy Do 24 robim zo 6 vajec (pri mramorovom je to asi menej) - mam po upeceni plnu formu a prekrojim na 3 platy.

mariann2
28. júl 2012

ešte sa chcem pochváliť svojím šikovným synom, 100% jeho výtvor, ja som iba radila

oktarina
28. júl 2012

@mariann2 roste nám konkurence 🙂

larah
28. júl 2012

@mariann2 fešák chalan,to sa budu baby nanho lepit 😀

simasa
28. júl 2012

@mariann2 no teda fesak a ked bude este aj takto piect - budete baby odhanat 😀 naozaj sikovny.

lucula73
28. júl 2012

@mariann2 to je starší či mladší synček?no ani ja som také ešte nemodelovala 🙂

mariann2
28. júl 2012

@lucula73 to je najstarší 12-ročný, ale aj ten prostredný by stále čosi modeloval z hmoty

lucula73
28. júl 2012

@mariann2 to máš super,moja 9 ročná dcéra nemá k tomu vobec vzťah...

pristela
28. júl 2012

@simasa uplne, ze WOW 😵 😵 😵 😵 😵 😵 😵 úúúúžasnaaaaa

pristela
28. júl 2012

@mariann2 jeee, ten je šikoffffnýýýýý 😵 😵 😵 😵 a aj fešákos 😀 😀

daducha
28. júl 2012

@mariann2 sikovny a este k tomu aj fesak ,no co viac si môzes zelat 😀 😵 😵 😵 😵 😵 😵

lifinka
28. júl 2012

ahojky, tak přidávám včerejší dort.Již jsem se o tom tu zmiňovala, takže je to pro dva chlapáky 40tníky,výpravčí a DJ 😉 .Taky jsem vyzkoušela burizonovou hmotu, viz, domek-nádraží, ale byl nějak nakloněnej☹

dajna11
28. júl 2012

uf dorobila som,pri ventilátore,rosí sa velmi velmi...ani lepidlo nebolo treba ako sa všetko lepila na ňu 😀 😀