Marcipánové torty. Rady a postupy

nutka
4. mar 2007

Ahojte mamulky,
mohli by ste ma nasmerovat na nejake stranky, kde by sme sa inspirovali marcipanovymi tortami alebo figurkami na nich? Chceli by sme nieco vynimocne a rozkosne ku krstu..... 🙂 Nieco take/podobne ako v albume "marcipanove torty".
dakujem...........

pipka
28. sep 2012

@miciatko vies co...mam ju nafotenu aj s ciernym pozadim..ale tie fotky su este horsie 🙄 ja mam na h... fotak ☹ uplne rozostrene... ☹
mam ju stale doma..a stale spekulujem, ako ju nafotit...resp.kde 😕 😒
asi ju na balkon skusim hodit...a tam dam ciernu plachtu za nu...ale musim pockat, kym tam prestane priame slnko svietit...tak cez obed, ked dam maleho spat, tak si ju tam pofotim 😉

miciatko
28. sep 2012

@pipka nechces ju prihlasit do sutaze http://www.tortysnov.sk/

miciatko
28. sep 2012

@pipka a co dat za nu bielu plachtu??

pipka
28. sep 2012

@miciatko nemaaaam 😅 ja mam len farebneeeee 😝 🙄

pipka
28. sep 2012

idem si od susedky pozicat bielu plachtu 😕 😀

salonka1981
28. sep 2012

Ahojte.Moje dnešné.Je to moja prvá 3-poschodová má 10kg. Fialová 5,5kg je ako darček a hrozne potiahnutá až sa hambím ale tak čo už narobím. ☹ Nechcelo sa mi strašne ešte k tomu som ochorela tak to aj tak vyzerá.

jakelina
28. sep 2012

@florentina já na tom nevidím nic špatného, já bych ráda pomohla, kdyby byl někdo takhle v nouzi. Určitě je v Praze spousta pekařek.

jakelina
28. sep 2012

@pipka bílý ubrus nemáš???

lokalistin
28. sep 2012

@florentina ja som dala tiez sedu potahovku a potrela praskovou snow flakes sa tusim vola

florentina
28. sep 2012

@lokalistin já mám takovou práškovou perleť - comet white, tak bych to asi zkusila s tím, když jinak nepůjde. Ale ještě mi holky řekněte, jak na tu šedivou...vy máte šedivé gelovky, já takovou snad ani neviděla, i když ani nehledala... myslíte, že když dám jen trošku černé, udělám to z toho?

lokalistin
28. sep 2012

@mamina1978 no ja sice peciem strasne malo, ale ja mam tych veci no radsej neratam a teraz mam vyhliadnuty taky ten vozik na naradie bol v aldi za 179€ a teraz je zlacneny na 129€ tak strasne by som ho chcela,ale fakt na to nemam peniaze keby ho dali za 99€ tak si ho asi kupim 😀 inac ak niekedy nieco potrebujes tak sa spytaj ci to nahodou nemam a ak mam tak ti poziciam nemusis vsetko kupovat-teda nejake silikonky do obalky nie nejaku 35x35 formu to je asi lacnejsie kupit 😀

jakelina
28. sep 2012

@florentina ano, trochu černé a je to. Jestli máš už černou nabarvenou, tak to přidej k bílé a je to. Už jenom propracovat a můžeš potahovat. 😉

lokalistin
28. sep 2012

@florentina trochu ciernej do bielej a bude seda

lokalistin
28. sep 2012

@florentina kuk tu som to robila

moka
28. sep 2012

dievcata, prosim vas, ked chcem dat dolu okolo torty satenovu stuhu, ako ju spojim, ked nechcem robit maslu? Diiik 😉

mamina1978
28. sep 2012

@pipka suprova je..... 😵 😵 😵 😵

florentina
28. sep 2012

@lokalistin
@jakelina
....holky děkuji za rady. Zkusím to tak. Né že bych neměla dost prořízlou pusu na to, zkusit někomu zavolat a poprosit, ale s dcerkou bych stejně nikam jet nemohla a manžel je v práci, tak to nebudu komplikovat. Doufám, že to bude alespoň trochu vypadat....na té motorce to @lokalistin vypadá super...

Jo a jinak asi ze mě bude mistr improvizace...v jednu ráno jsem pekla korpus, to byla chvilka kdy dcerka spala a zjistila jsem, že nemám pečící papír. Pekla jsem v posuvném ráfku, dala jsem jen na plech a vymazala jako klasicky formu - máslo, mouka...a upeklo se to úplně v pohodě, tedy hlavně to nijak extra nevyteklo, jen trošičku, ale to mě i když tam dám ten papír a přes to alobal...takže kdyby někdo potřeboval, jde to i tak a možná to tak budu dělat i do budoucna, protože zase úspora papíru a alobalu....

jakelina
28. sep 2012

@florentina no vidíš, jak jsi šikovná. Já mám nějaké křivé plechy nebo co, asi budu muset pořád obalovat. 😀

jakelina
28. sep 2012

@moka špendlík nebo přilepit oboustrannou páskou.

florentina
28. sep 2012

holky no ještě nevím, jak se mi ta barva povede, ale už mám trochu lepší náladu...jsem moc ráda, že vás mám....děkuji, nejen za rady!

Jen se musím usmát, když si představím, jak by ti američtí cukráři čuměli, v jakých podmínkách a s jakými pomůckami /v tom smyslu, že spousta holek dělá zázraky i bez pomůcek a chytré čskoslovenské hlavičky dokážou vymyslet jak zužitkovat kde co/ tady pečeme....to by si pak připadali jako žabaři 😀

florentina
28. sep 2012

@lokalistin prosím ještě technický dotaz....píšeš, že jsi to potřela ...myslíš na sucho, či rozředěné v kapce alkoholu?

lucula73
28. sep 2012

pekný deň.......
moja požiarnická 😉

eliska22
28. sep 2012

@pristela no ručne, čo ti ja viem, šak som ponáhľala neviem sama ako sa to podarilo 😀

eliska22
28. sep 2012

baby ja celú noc nespala, snívalo sa mi, že tú tortu som musela prerobiť a dať ružové ruže 😀 a ráno som ju ešte mierne doladila viď foto 😀 dala som tam srdiečka a nabok ešte dve ruže som dorobila, ale už nech je tá torta preč 😝
a moja dnešná, a idem pokračovať 😅 ale našťastie už len decké idem robiť 😉

eliska22
28. sep 2012

@pipka jéééééééj bojím sa 😀 pekne sa ti podarila, ale Janka ten radiátor 😝 😀

eliska22
28. sep 2012

@pipka tá mačička je nádherná, aj ja idem robiť dnes mačičkovú, teda keĎ tu nebudem vysedávať 😀

lokalistin
28. sep 2012

@florentina riedila som to v alkohole

eliska22
28. sep 2012

@njonja tie stromy perfektný nápad 😵

lokalistin
28. sep 2012

@florentina a dakujem za kompliment 🙂

eliska22
28. sep 2012

@dadka212 no aj mňa to napadlo, ale neskoro a stuhu som nemala doma 😝