Marcipánové torty. Rady a postupy

nutka
4. mar 2007

Ahojte mamulky,
mohli by ste ma nasmerovat na nejake stranky, kde by sme sa inspirovali marcipanovymi tortami alebo figurkami na nich? Chceli by sme nieco vynimocne a rozkosne ku krstu..... 🙂 Nieco take/podobne ako v albume "marcipanove torty".
dakujem...........

mimcak
5. okt 2012

@dajna11 to čokoládové šialenstvo je úúúúžastné mňaaaam 😝 🙂 😉

bobisek
5. okt 2012

Holky, dělám to s pudinkem. To nemůžu? Nikdy jsem o tom neslyšela

bobisek
5. okt 2012

Můžu poprosit o recept, který dáváte přímo pod marcipán. To jsem teda jelito. Já si našla recept na máslový a všude mi vyjelo s tám pudinkem. Kurňa.

jakelina
5. okt 2012

@bobisek jenom čisté máslo a cukr a popřípadě kakao a drobečky z korpusu. Když je tam ten pudin, tak ti to může téct.

njonja
5. okt 2012

@lawli kraaaaasna, cista!

lamps
5. okt 2012

@pristela Žanetka, torta je prenádherná 😅 😅 😅 😅 ja som mala po mojom včerajšom "vydarenom" pečení a pri predstave akú tortu robím na budúci týždeň sto chutí s pečením prasknúť, ale pri pohľade na túto tvoju krasotinku chcem piecť aj ďalej 😅 😅 😅

bobisek
5. okt 2012

tak to moc díky za radu, už tedy vím, čím to je.
Já dávala vždy pod marcoš tu punčovinu (zbytek krému, drobky a máslo občas), ale každý píše, že dává jenom máslový krém, tak jsem to zkusila poslední dobou a zklamání největší.
Takže zítra dělám dort k narozeninám pro jednu holčičku a zkusím jen to máslo a cukr

aduskatt
5. okt 2012

taak dievcata, prva za mnou🙂 a som sa naucila fotit s plachtou miesto s umyvadlom, xixi....plnak je kavovokaramelovorumova, korpusy poliate kavou s rumom🙂.sa im bude dobre spat🙂

bobisek
5. okt 2012

můj první svatební dortík
doufám, že se jim do zítra nerozteče nebo si to hodim

pristela
5. okt 2012

@pipka boze žena 😀 😀 😀 😀 až slzy mi od smiechu vyhrkli ako som to čítala 😀 😀 😀 teda jasne luto mi ta je, ale jaaaj 😀 😀 😀 😀 😀
@lamps, och este ze som ju teda urobila bo to by bola strasnaaaa skoda aby si prestala piect !!!!!

Baby torta zdarne odovzdana v trnave 😀 ako ju dopravia netusim hodili ju len do kufra medzi krabicky a flase 😅

saminka
5. okt 2012

holky jak udelam krasne rovny korpus? a taky jak je to s temi barvami, myslite ze mmf hmota jde obarvit na krasne syte barvy jako vidim u vasich?diky za likes ted jsem celkem vystrasena co bude s dortem do zitrka 😕 taky jsem pouzila maslovy krem s pudingem 🙄

lamps
5. okt 2012

@pristela no áno zachránila si moje pečenie 😅 😅 😅 keď som zbadala tú tvoju tortu až srdiečko tancovalo, taká je krásna. Ja by som tak rada robila takú krásnu svadobnú a čaká ma na budúci týždeň tá hnedo-béžovo-biela, tetuša si presne povedala, čo chce mať v akej farbe a mne to tak vôbec nepasuje ☹ som z toho nešťastná, ale čo už ...

aduskatt
5. okt 2012

@pristela a kde v tt si vlastne bola?

lawli
5. okt 2012

@njonja ďakujem 😵

lamps
5. okt 2012

@njonja obe sú krásne 😅 😅 😅

jakelina
5. okt 2012

@lamps pořád lepší hnědo béžovo bílá než mapa světa 😀 😔 😀 😀 co dělám já. 😝

lucula73
5. okt 2012

@aduskatt krásna je,ak ti ale možem poradiť,tak keď chceš fotiť s plachtou,nemalo by byť vidno žiadne pozadie..........čiže ani dlážku,ani stoličku 😉

lamps
5. okt 2012

@jakelina ☹ mne by už ani tak nevadila tá kombinácia farieb, s tým som sa už zmierila. Ale ona si určila presne čo akej farby, poťah bude v tmavohnedej a béžovej a kvety biele, len také drobné, vraj nejaké lúčne. Mne to stále nepasuje. Potiahnutá má byť tak ako táto na foto - vnútro tmavohnedé a ten "obal" má byť béžový. Možno som divná, ale vôbec sa neviem akosi s touto tortou stotožniť.

pristela
5. okt 2012

@aduskatt ja bola len na zaciatku na benzinle tam si ju zobrali a bolo, nevolala som vas aby som vas nenakazila ☹

@lamps mojenko ja robim dnes bielo, hnedo , zlatu 😅 a tiez mam presne nadiktované 😀 😀 netusime ani nevesta ako to bude vypadat 😀 len ja úžasnica, este jedne korpus vobec nenaplneny a ostatne len namazane a kvietok ani jedennnnn 😀 😀 😀 takze dnes vam tu budem zase svííítiť na nocnej a obmrkávať vase skvostíky 😵 😵

aduskatt
5. okt 2012

@pristela dufam, ze ti je uz aspon lepsie🙂

lamps
5. okt 2012

@pristela no pekne, my by sme už mali brať aj nočné príplatky 😀 😀 😀 ja už tento týždeň nepečiem. Len kvietky na svadobnú mi treba nachystať, vraj nejaké drobné lúčne a mňa napadajú zas len margarétky 😀 😀 😀

pristela
5. okt 2012

@lamps neboj bude to pekne, to je presne ako tato kombinacia a vyzera to dobre

florentina
5. okt 2012

@dajna11 hm, já jsem si to myslela, taky bych se bála dát neumyté...ale dortík fakt vypadá super

@jakelina tak ty víš, jaký máš dnes den a odvažuješ se k takový činům...odvážná jsi žena 😀

@lawli ale stálo to čekání za to, je perfektní

@makmitka33 recept na mléčný marcipán je od vecernicci skoro na konci tématu marcipánové torty - recepty na korpusy a krémy a je moc dobrý. Pravý marcipán mandle a cukr, ale to doma nikdy tak nepomixuješ, aby to bylo kompaktní, tak ten se kupuje. Nebo mmf z 1. strany této diskuze a nebo nepřeberné množství kupovaných hmot.

@vecernicci super, děkuji. Já ale nevím, zda je nějaký problém u tebe, já s tím facebookem válčím pořád, trošku mám podezření, že mi na něj nestačí PC. S jinými věcmi nemám problém, ale facebook mi pořád zamrzá, když něco chci trvá to tak dlouho, že mě na to vždy přejde nálada, proto tam moc nejsem...

@vecernicci no to už tě ale otravuji trochu moc, ne 😅 ...ale jestli budeš tak zlatá, tak já je beru...dík a dík a dík

pristela
5. okt 2012

@aduskatt uz ano , nastastie, len hrdlo stale boli ako slak, ale to uz je nic 😀 dieetka 😀 😀

lamps
5. okt 2012

@pristela nooo tá prvá je nádherná 😅 uvidím ako dopadne tá moja

aduskatt
5. okt 2012

@pristela no supis🙂 mne je nejak divno, ale zvladam

florentina
5. okt 2012

@bobisek já třeba nemám ráda čisté máslo pod povrch, tak dělám krém nastavovaný kaší... 250ml mléka, uvařit s 2 vrchovatými lžícemi polohrubé mouky a rozpustit 50g omegy. Na dochucení buď vanilkový cukr či jakoukoli čokoládu, milu, ledové kaštany aj. rozpustit při vaření. Nechat vychladnout...dávám nahoru na to horké igelit, aby se neudělal škraloup. Vychladne a zašlehám jedno máslo. Jak už tu ale bylo uvedeno, můžeš dávat i máslo s drobky z korpusu, kakaem, cukrem aj. Jde prostě o to, že šlehačka, puding aj. potahovky topí.

aduskatt
5. okt 2012

@florentina dnes je vseobecne divny den........tiez chladnicku nerozbijam kazdy den🙂

florentina
5. okt 2012

holky tak z rakety možná bude tahle potvora...to mi poslali emailem. To se taky nějak jmenuje, ne? A tuším by tam ale měly být ďolíky v tom, ne?

anibas
5. okt 2012

Žienky - všetky tortičky úúúúúúúúúúúúúúúúžasné 😵 😵 😵 😵 😵 😵