Marcipánové torty. Rady a postupy

nutka
4. mar 2007

Ahojte mamulky,
mohli by ste ma nasmerovat na nejake stranky, kde by sme sa inspirovali marcipanovymi tortami alebo figurkami na nich? Chceli by sme nieco vynimocne a rozkosne ku krstu..... 🙂 Nieco take/podobne ako v albume "marcipanove torty".
dakujem...........

glee
17. nov 2012

Ahojte, toto som dnes robila pre svokru k narodeninam 🙂

miskakyska
17. nov 2012

🙂 🙂 🙂 🙂 🙂 🙂 🙂 🙂 🙂 🙂 čaute žienky šikulky......toto je hádam jediná téma,kde baby po sebe "neštekajú" 😉 a samozrejme máte môj obdiv 😉 😉

lamps
17. nov 2012

@bzucinka2 aj to ma napadlo, ale bojím sa, že pri prevoze a manipulácii, keď to budem dávať na tortu sa mi to poláme 😅 😅 😅 neviem, ako nazvať tie somariny 😝

lamps
17. nov 2012

@glee krásne, to musíš mať dobrú svokru 😀 😀 😀

bzucinka2
17. nov 2012

@lamps myslis, ved ked marcipan stuhne, tak je pevny nie?

glee
17. nov 2012

@lamps ja mam naozaj velmi dobru svokru 🙂 rada som to pre nu urobila. A dakujem 😵

blcha
17. nov 2012

dobry vecer babulky prosim vas ako robite cokommf zajtra rano mam robit ale nikde neviem najst v tej druhej teme recept ☹ ako to mam robit len normalne mmf ako robim a k tomu pridat roztopenu cokoladu?

afra
17. nov 2012

Ahojte 🙂 Tak moj druhy pokus 🙂 Torticky pre mojho syna k 1. narodeninkam 🙂 Dnes sa zjedla cela s vtacikom 🙂 Tak dufam, ze aj ta slonikova zozne uspech zajtra 🙂

79zuzana
17. nov 2012

tak a uz mam aj ja dobojovane... ledva stojim na nohach, tento tyzden som mala tri torticky plus minitorticky...som unavena jak pes 😝 😝 😝

jakelina
17. nov 2012

@lamps já jsem ten oplatek ohla, nechala od té páry tak oschnout a pak jsem to potřela čokoládou a tím se to zpevnilo a pak už jsem to jenom dala do lednice a potáhla a drželo to jak šlak. Klidně tam ještě můžeš dát i ten drátek, ale já myslím, že i jenom z hmoty to bude držet dobře.

jakelina
17. nov 2012

@79zuzana krása. Asi je nějaký úrodný víkend, já taky měla tři dorty a z toho jeden patrový a bolí mě v zádech jak hrom. 😝

79zuzana
17. nov 2012

@jakelina no tak to vyzera, ze vsetci si naplanovali oslavy na teraz 🙂 nezvyknem mat tolko toriet naraz, vacsinou len jednu na tyzden, len teraz sa to nakopilo, ale som z toho taka znicena, ze sa nevladzem ani natiahnut pre pohar zo stola 😅 😅 😅

pipka
17. nov 2012

@lamps no akurat ti idem napisat a vidim ze jakelinka ma uz predbehla 😉
podla mna ak dopredu spravis len z hmoty hrubsi pas, ktory ususis na nejakej flasi..alebo niecom oblom..a ked to ztuhne, to je pevne jak slak..podla mna to je uplne v pohode, to sa ti nezlomi 😉

a maju tie sluchatka lezat, ci stat na tej torte?

sisix
17. nov 2012

zkusene holciny, jak docilim toho, aby vetve na strome byly tenke jako na obrazku? Je to jen omotane paskou ci jak myslite, ze je delany. Ten muj je nejaky tlusty. Mozna to plati jako u psu: jaky pes, takovy pan. 😀 DIKY

jakelina
17. nov 2012

@sisix to je dort od vlada111 tak se jí zeptej

miciatko
17. nov 2012

babulky mam ohjednavku na cokoladovu tortu pre slabozrakeho , napada vam nieco co by som mohla pri torte vyuzit ?,,neake inspiracie??, dakujem kocenky

jakelina
17. nov 2012

@79zuzana ani nemluv, já jeden odevzdávala v pátek, jeden dnes a zítra dvoupatrové prsa. Dodělala jsem je před chvílí a fotím až zítra.

zklimekova
17. nov 2012

moja nočná pre synovca a neterku 🙂

lamps
17. nov 2012

@pipka ležať majú 😀 😀 😀
A ďakujem všetkým za rady, ste moje sladké poradkyne 😅 😅 😅 😅 😅 😅

blcha
17. nov 2012

@lucula73 dakujem

dada2007
17. nov 2012

.....baby, to Tatra maslo niekto používate? dakujem 😉

.........akcia maslo.........

Kaufland do 20/11 je za 1,19
Billa je za 0,99

cat
17. nov 2012

baby obdivujem vašu šikovnosť, fakt klobúk dolu 😎 ja som v živote ešte s marcipánom nerobila,ale teraz som si povedala, že vyskúšam. Objednala som si tú poťahovú hmotu, gelové farby, žehličku na marcipán..
Chcem sa spýtať, písmenká po boku tort, to ako drží, čím sa to "lepí"? či to iba pricapíte a drží to? 😀 a tá hmota- fakt je to tak lahko tvarovatelné, či to nejak zohrievate alebo čo..? táto téma má 4087 strán, to nemám šancu prečítať 😢

lucula73
17. nov 2012

@blcha nemáš zač,len ten hmoty je menej ako klasickej mmf,tak budeš asi vaic potrebovať 😉

kočky krásne tortičky ste popridávali,ja som tento týždeň nepiekla,ale budúci týždeň budem jednu 😉

pipka
17. nov 2012

@sisix tu torticku robila @vlada111 tak ona ti presne povie..ale podla mna su to len drotiky omotane paskou 😉

pipka
17. nov 2012

@dada2007 ja som si ho teraz nakupila v Bille a je fajn, uz som jedno pouzila a vyzera byt super 😉

pipka
17. nov 2012

neviete nie je niekde alebo nebude v dohladnej dobe praskovy cukor v akcii? 😕 😉

pipka
17. nov 2012

@cat na bok nalepis aj vodou 😉
a hmota je tvarovatelna v pohode rukami zohrejes, ked miesis...a krasne si vymodelujes co potrebujes 😉

nika1985
17. nov 2012

@cat lepi sa to vodou aj vsetko na torte alebo potom speci lepidlom v cukrarskych potrebach ak mozem za seba povedat lepim iba vodou a hmotu prepracujes v rukach a robis len si nenechaj tu zbytkovu na vzduchu dlho davaj si pod foliu alebo do sacka aby ti neobschla.

cat
17. nov 2012

vďaka baby 🙂