Marcipánové torty. Rady a postupy

nutka
4. mar 2007

Ahojte mamulky,
mohli by ste ma nasmerovat na nejake stranky, kde by sme sa inspirovali marcipanovymi tortami alebo figurkami na nich? Chceli by sme nieco vynimocne a rozkosne ku krstu..... 🙂 Nieco take/podobne ako v albume "marcipanove torty".
dakujem...........

jakelina
19. nov 2012

@dm1 tak super, odpočívej doma a přeju hodně zdravíčka.

frlka
19. nov 2012

moja prvotina 😀 ...ale chutila vsetkym 🙂 .....tu su ine sikovne mamicky 🙂 🙂 necham sa inspirovat nabuduce...🙂 idem skusat marcipanovu...tesiiim sa! 🙂
Ak mi viete niekto poradit, co vsetko potrebujem ZAKLADNE pomocky na pracu s marcipanom, budem rada + nejaku dobru knizku na marcipan.torty? ak je taka....pozerala som, ale nenasla, len v AJ a to sa mi veru nechce lustit a prekladat 🙂
Vdaka.

jenie123
19. nov 2012

@gabii83 ja mam tieto: tu poslednu som robila ja, bola to maja tusim 3 ci 4 torta..

pipka
19. nov 2012

@stankapk ano ano...mam nejakych za sebou 😝 😀
v dvojke vo fotopostupoch mas postup...podla toho som ho robila a ide to super 😉 horsie uz je to malovanie tej pavuciny 😝 😅 ale aj to sa da, pri troske snahy 😀

pipka
19. nov 2012

@dm1 dani vitaaaj...ako sa mas? 😕 😉

lucula73
19. nov 2012

@frlka ahoj kati,nestihla som na mail odpísať,ale som ti chcela navrhnúť,že aj tu v teme je kopec rád a nápadov 🙂

bzucinka2
19. nov 2012

ahojte babule, nemame nejaky postup ako urobit sijaci stroj??? alebo napad, ako by to tam mohlo drzat ten vrch, boze pisem ako tatar, snad ma pochopite..

frlka
19. nov 2012

@lucula73 dakujem....no, kym precitam vyse 4000 stran, zostarnem 😀 ale snaha bude 😉

blcha
19. nov 2012

ahoje v prvom rade chcem podakovat @jakelina za recept na peceny caj je fakt vyborny super recept naozaj odporucam kazdemu mnam mnam 😉
no a tu je moja torticka vcerajsia pre svokru k narodeninam do prace a chcem sa vas spytat na cenu ja viem ze ste to tu uz urcite pisali ale ja zatial peciem len pre rodinu alebo ako darcek len sa ma coraz viac ludi pyta ci nebudem na zakazku piect a ja vobec netusim ze kolko si mam pytat a stale sa rozhodujem ci to zvladnem ale myslim ze s vami by som to mohla dat vzdy mi super poradite 🙂 🙂 🙂 no kolko by som si mala vypytat za tuto tortu asi, je 3,5kg mramorovy korpus pribinacikova plnka jahody banan dzem 😉 dakujem

aduskatt
19. nov 2012

@bzucinka2 videla som fotopostup na singer na stranke tortysnov asi pred mesiacom, skus sa tam pohrabat🙂

mimcak
19. nov 2012

@dadka212 waw no krásne a tá na temu HIP-HOP,normálne som ostala s otvorenými ústami neviem sa vynadívať. 😨 😕

vlada111
19. nov 2012

@njonja to je veru pliaga, ja som ich robila cca. 70 kusov a strkala do torty pinzetou, aby som sa nedotkla lupeňov 😒

marci2305
19. nov 2012

@blcha Je krásny 😉 Podľa váhy by som určite vypýtala 35 Eur.

lokalistin
19. nov 2012

@ajka82 dakujem nie je neskoro zatial ho nerobim len ma tak napadlo,ze v receptoch sa pise jeden tvaroh alebo jeden jogurt,ale ja vsetko kupujem v 500gr baleniach tak preto som sa pytala

vlada111
19. nov 2012

@daducha krásna robota ako vždy. Tá vtáčiková ma dostala. A zajko super 😉

kpn
19. nov 2012

Ahojte dámy, nehnevajte sa, ze vám vstupujem do témy, ale potrebovala by som od vás pomoc ... priatel mojej svagrinej ma poprosil, ci mu nepomozem k jej meninam vymysliet darcek a chce jej urobit muffinky, kde na vrchu jedneho budu dvaja vymodelovany mackovia spojeny srdieckom. Kedze ja skor peciem ako modelujem,vedela by mi s tymto niektora z Vas (BA, Senec, okolie) pomoct ... samozrejme zaplatim pls.HELP

vlada111
19. nov 2012

@dm1 Dani vitaj, prebehlo všetko v poriadku? Ako sa cítiš?

marci2305
19. nov 2012

@frlka Krásna. Neviem či ti bude treba knižka. Na nete je veľa postupov. Ja som sa riadila sama sebou, keď som začínala 😉 Teraz už viem čo mi treba a každá tortička je mojou inšpiráciou na vyskúšanie zase niečoho nového.
Ak budeš robkať domáci marcipán, tak každopádne potrebuješ na to suroviny 😀 A hlavne dobrý práškový cukor! Ak budeš kupovať poťahovú hmotu, odporúčam Smartflex - s tým sa mi pracuje najlepšie. Potom potrebuješ solamyl na podsypovanie k vaľkaniu hmoty, ale niekto podsypuje aj práškovým cukrom. Potom už je to o zručnosti curkárky 😀 😉 Keď som začínala nemala som nič. Ale ak si kúpiš žehličku na marcipán, nejaké kostice, vykrajovačky - iba ti to skvele poslúži.

dm1
19. nov 2012

dakujem kocky 🙂. no snad vsetko OK trencianska nemocnica je akasi skupa na info moc toho neviem :/. Som bohatsia o 11 stichov vyzera to hrozne ale to sa hadam este nejako znormalizuje 😝 😕 . Este to dost boli ale budem doma oddychovat este min. tyzden tak bude isto dobre 😎

dm1
19. nov 2012

baby skusal uz niekto varit to nove salko tatra co ma spotrebu az r.2014 co bolo v kaufe v akcii? ci je to nejaka dobra varka konecne.... lebo aj v lidly je salko v akcii od stvrtka tusim tak ci mam kupit 😖

aduskatt
19. nov 2012

@dm1 ja som vcera bola v obchode a rozhodovala som sa, ci kupit, ci nie, spomenula som si na teba a ostalo v regali🙂

stankapk
19. nov 2012

@pipka dakujem, tak nakoniec to zmenili na pat a mat 😀

frlka
19. nov 2012

@marci2305 dakujem za rady, si zlata 🙂
...dnes som si uz kupila nejake vecicky, co pises v cukrar.potrebach: "zubar.naradie" - tie palicky + uhladzacku marcipanu.
Ten druh marcipanu vyskusam. Radila mi ho aj kamaratka, tak snad sa mi to podari nejako urobit 🙂 ja milujem marcipan, ..hlavne ten makkucky, co chuti ako "biela cokolada", mali sme na svadbe taku tortu, ...fakt to bolo chutne! 🙂 ...v tej predajni mali tooolko vela veci, ze som ani nevedela, kam pozriet. dnes som nasla na webe: http://www.cukrarskysvet.sk/cukrarskysvet/eshop...
tak to studujem, ze co vselico sa da zohnat 😀 nezeby som to vsetko chcela! Na zaciatok mi bohate stacia zakladne pomocky (tie palicky na formovanie a otlacanie marcipanu). Tak dakujem 🙂

frlka
19. nov 2012

@marci2305 http://www.cukrarskysvet.sk/cukrarskysvet/eshop...
tuto si myslela, vsak? je veeela prichuti, ale obycajna bude ok. 🙂

evala777
19. nov 2012

@levandulka3 tie minitortičky sú nádherné, mňa podobné čaká na 8.12. a už teraz mám z toho depku 😝 😝 😝

dadka212
19. nov 2012

@mimcak @daducha Ďakujeeem 😵

marci2305
19. nov 2012

@frlka Jojo...Toto som myslela 😉 No neviem či ti bude chutiť ako domáci marcipánik. Predsa je to iba poťahová hmota. Ja kupujem túto: http://www.sikovnamama.sk/sikovnamama/eshop/1-1...
Je to tu o dosť lacnejšie ako uvádzaš ty! Vykrajovačky zoženieš aj u dobrého číňana za pár korún. Skús popozerať aj nejaké iné stránky.
Toto sú tie kostice: http://www.sikovnamama.sk/sikovnamama/eshop/5-1...
A takúto žehličku na vyhladenie marcipánu mám ja: http://www.sikovnamama.sk/sikovnamama/eshop/5-1...

pipka
19. nov 2012

@stankapk no to mas lepsie 😉

frlka
19. nov 2012

@marci2305 dakujeeeem 🙂 vsetko pozriem 🙂

pipka
19. nov 2012

@dm1 presne som nad tym salkom v lidli rozmyslala...ci ho nakupit ci nie 😕

zeby niekto najprv odskusal...nech viem 😅 😀