Marcipánové torty. Rady a postupy

nutka
4. mar 2007

Ahojte mamulky,
mohli by ste ma nasmerovat na nejake stranky, kde by sme sa inspirovali marcipanovymi tortami alebo figurkami na nich? Chceli by sme nieco vynimocne a rozkosne ku krstu..... 🙂 Nieco take/podobne ako v albume "marcipanove torty".
dakujem...........

bambula1307
19. nov 2012

zienky robila som stromceky na tortu dcerke na vikend..este dake zvieratka a vlacik tomas ..no musim sa vysantit, aj nad jazierkom uvazujem

bzucinka2
19. nov 2012

@aduskatt dik, lebo som nasla na dortomanii, ale tam treba celu konstrukciu urobit, tak dufam, ze si to rozmyslia, lebo ju chcu na sobotu, ale este nic konkretne nepotvrdili...

aduskatt
19. nov 2012

@bzucinka2 ja som videla len ten jeden postup, co som ti hovorila, takze netusim, ci ti to k niecomu bude🙂 ale ved skus..mne posunuli termin zo soboty doobeda na piatok doobeda..........a to mam minitorticky, takze od zajtra zacinam a zasa budem v strese🙂

lucula73
19. nov 2012

@dajna11 a akú konkretne si mala tú glazuru?dobre sa s tým robí?už som to mala v košíku minulý týždeň,ale som si to rozmyslela,hlavne som našla asi 4 druhy a neviem,ktorý si mám kupiť 😕

kočky kto používate mandlový smartflex?je dobrý?tento som ešte nemala........

dajna11
19. nov 2012

@lucula73 teraz mám túto,ale mala som aj original od wltonu také pol kilové balenie....ono to bude všetko to isté....len iný výrobcovia http://www.pravacokolada.sk/sk/potahovacie-mode...

vlada111
19. nov 2012

@pipka Jani to Lidl salko nechutí dobre, je divné.

sisix
19. nov 2012

@lucula73 ja a je dobry. Mela jsem tresen ci to je visen a ten me neoslovil.

mayka
19. nov 2012

@dajna11 dakujem za tip. a to je aka ta kralovska glazura? 😕

mayka
19. nov 2012

@dajna11 tak uz som si nizs
ie pre citala co to je kralovska glazura. Mozes hodit link ktora to presne je?

lucula73
19. nov 2012

@dajna11 no tú jedinú od wilton majú aj u nás v meste,len 6 eur stojí a nemá to ani pol kg.....
dačo asi z netu pozriem,..........ďakujem 🙂

dada2007
19. nov 2012

od štvrtku akcia na veci na pečenie v Lidli.......salko, hera, čokoláda....atd.......

http://www.lidl.sk/cps/rde/xchg/lidl_sk/hs.xsl/...

lucula73
19. nov 2012

@sisix ja mám práve teraz tú čerešnu,akože sám osebe nie je zlý,ale mala som minule možnosť ochutnať aj tortu s ním a vobec mi to tam nepasovalo......... 😒

dajna11
19. nov 2012

@mayka vyšši som dala linky na dve ktoré som skušala.

dajna11
19. nov 2012

@lucula73 no je to drahšie a myslím ked si dobre preoseješ cukor a urobíš klasicku s bielkom tak je to porovnatelné.

popolo
19. nov 2012

ahoj děvčata,tak zas mám teda zakázku na kterou nemám inspiraci....má to být windsurfing s postavou na vodě...nemáte někdo nějaký nápad? z čeho udělat plachtu a vůbes nevím jak na to

lucula73
19. nov 2012

@dajna11 ano,ja viem,vlani som robila bielkovú,klasickú,ale strašne mi opadavala,neviem či tam bolo veľa cukru,preto som chcela skúsiť tuto hotovú..... 🙂

dajna11
19. nov 2012

@lucula73 tam je taký divný pomer,máličko tam ide vody....to treba dodržať aby si vedela robiť tenučké čiaročky....a mne ked ztvrdne na medovníku drží velmi dobre.

bzucinka2
19. nov 2012

@aduskatt mi hovor, ja uz peciem cesta na zakusky a teraz jedna pani, ze miesto torty radsej zakusky...
a to sa mi teraz nepodarilo cesto na veternicky ☹

bambula1307
19. nov 2012

@lucula73 ja ked doslaham glazuru pridam caj. lzyicku solamylu..ten polevu fixne a neopadava a nedrobi sa..skus. 😉

pipka
19. nov 2012

@vlada111 ale v lidli maju tatra salko v akcii..aspon tak som videla v letaku 😕 😉

aduskatt
19. nov 2012

@bzucinka2 akurat mi poloviciak hovori, ze ...zlatko a nezabudni na tie torticky 😀..........no da sa na 29 zabudnut?🙂

pipka
19. nov 2012

babyyyyy...tak ako? kto vsetko pride k nam v sobotu? 😕 😎 @dadka212 @mia114...pridete na vikend? 😉
kto sa ma este pytal...sak si uz nepamatam...baby, piste mi IP, kto chcete dos´jst, nech viem nakupit a navarit 😉

dm1
19. nov 2012

@vlada111 @pipka Janka ma pravdu je tam tatra salko v akcii

vecernicci
19. nov 2012

@popolo plachtu můžeš z jedlýho papíru, ne? 😉

vecernicci
19. nov 2012

@dajna11 já teda ten poměr nedodržuju, mi přijde, že tý vody tam jde strašně málo a pak se to drobí z perníčků 😝

mia114
19. nov 2012

@pipka ahoj, jeeej jasne ze pridem som sa tu nejak nedostala napisat ti to 😅 zoberie ma lusilka 🙂

mimcak
19. nov 2012

Rozmýšľala som akú plnku dám zajtra do torty a kedže ste tu spomínali to Tatra salko tak mi to nedalo a rozhodla som sa urobyť karamelovu plnku tak teraz varím salko.No a zajtra Vám dám vedieť aké je kupovala som ho teraz v kauflande v akcii. Tiež sa chystám na tu akciu čo bude v lidli.

monikapo
19. nov 2012

moje starsie pre inspiraciu...:O)

dajna11
19. nov 2012

@vecernicci no ja to najprv dám podla návodu a ak sa mi to nezdá tak to dávam podla seba,skor tam dávam viacej vody ako píšu....ale ked chcem tie tenké čarky tak dávam ako je napísané....len to ide ťažšie zo sáčku...ale tak ja nemám skusenosti ako ty,ty si iná liga 😀 😀 😀