Marcipánové torty. Rady a postupy

nutka
4. mar 2007

Ahojte mamulky,
mohli by ste ma nasmerovat na nejake stranky, kde by sme sa inspirovali marcipanovymi tortami alebo figurkami na nich? Chceli by sme nieco vynimocne a rozkosne ku krstu..... 🙂 Nieco take/podobne ako v albume "marcipanove torty".
dakujem...........

lussy23
4. dec 2012

@reruna určite sú nadhernejšie ako tie moje. ja to nedokážem. tka veľmi by som sa chcela naučiť robiť pekné postavičky. také ako baby tu

mamina1978
4. dec 2012

@lussy23 Pokracuj a nevzdavaj sa 😉 🙂 , dolezite je, ze rada pecies a urcite aj chutne 😵 😵 , a na ozdobovani sa zlepsujes kazdou dalsou tortickou 😉 . Postupne, ked budes takto dalej trenovat a nevdzavat to, urobis aj ty urcite nadherne postavicky, a kym si ich natrenujes, mozes predsa ozdobovat tvoje tortulienky aj kvietkymi z vykrajovaciek a pouzivat aj ine pomocky, ved s tymi si sa tiez musela naucit robit, to neni predsa len tak...... sup vykrojit a hotovo 😠 , tam tvarujes, susis ,malujes a co je najdolezitejsie len tvojou fantaziou zostavis konecny vyzor torticky. 😵 😵 😉 🙂 A aj ked sa na prvy pohlad zda niektora torticka velmi podobna inspiracii( 100 % rovnaku neurobi nik!!) ,aj tak zostavaju nase torticky unikaty stvorene nasou fantaziou. 😵 😵 😵 😵 😵 😵 😵
A este heslo ,, Nikdo z neba uceny nespadol....!!!!!!! 😉

lussy23
4. dec 2012

@lamps čo je to piping gel?

lussy23
4. dec 2012

@mamina1978 krásne napísané. al eja som vyučená cukrárka a to by som mala vedieť piecť.

lussy23
4. dec 2012

@sisix jej ďakujem

mamina1978
4. dec 2012

@lamps no vsak tak to ma byt, deti na prvom mieste a potom v noci relax pri tortickach....... 😉 😵 😵 No ja by som nestihala tolko , co ty pri 4 detoch..... 😝 😝 😝 a este k tomu tie tvoje pekne kvietky a postavicky 😵 😵 😵 😵
Ved ja planujem jednu tortu 2-3 tyzdne , kym sa rozhodnem a pripravim aspon nejaku cast ozdobok dopredu.......... 😝 😝 😝 😝

dajna11
4. dec 2012

@lussy23 dakujem ale to nieje nič oproti kočkám tuná 😀 😀 ja aj zarobím super polevu,tenulinko mi to ide zo sáčku,ja nemám na to nervy to je to 😀 😀

mamina1978
4. dec 2012

@lussy23 Ved ty piect vies !!!!!!! 😉 😵 😵 😵 😵 😵 to si tu uz aj ukazala, a ohladne ozdobovania.........
Vies......... ach......... niekto dostane talent do vienka ako @pristela a nemusi sa nic ucit len pracovat rukami a ide to samo 😉 😵 😵 😵 , no viacere z nas musia tvrdo pracovat , aby sa to naucili a zdokonalovali sa 😝 😝 😝

pristela
4. dec 2012

@lussy23 si zlata , milé slovka, a uz sme si potykali 😀 😀 😀 😀 😀 😀 ved ja mám len 15 rokov !!!!! 😀 no dobre, ked vidím mojitko tak 18 ! 😀 😀 😀
jaaj holka zlata keby si ty vedela kolko veci ja neviem co som sa učila 😀 😀 😀 ale niektorym viac pomaha ked vidia osobne nez citaju alebo kuknu video, obrazok . staci chodit na stretka alebo workshopy ked sa na nejaku sikulku nalepis , ukáže ti vsetko osobne 😉

a holky ani len neskusajte sem nedavat vsetky torticky, aj zaciatocnicky !!!! ja sa vzdy kochaaaaaam na uuuplne kazdej !!! niekedy to predsa nieje o rovnom potahovani atd.. 😉

lamps
4. dec 2012

@lussy23 ja si myslím, že najpodstatnejšie je, či je tortička a všetko okolo nej robené s láskou a roadosťou. Potom je to na nej vidieť a keď je aj chutná nie je čo riešiť. Samozrejme, rozhodnutie je na tebe, ale ak ťa to baví, tak by som rozhodne nekončila, ale usilovne by som trénovala. Všetko chce čas, trpezlivosť a potom to ide. Piping gel je taká priesvitná "kaša" vyzerá to ako želatína, dá sa s ním robiť napr. voda na tortičke a tiež dobre lepí 😉

@mamina1978 😀 😀 😀 to som aj ja v začiatkoch tak všetko do detailu plánovala okolo torty, ktorú som mala robiť. Teraz takmer vždy neviem do poslednej chvíle ako tortu ozdobím. Len si pripravím, čo nutne musím, aby mi pekne vyschla postavička alebo kvietok a potom tortu zdobím tak "za pochodu" ako sa mi v tej chvíli hodí. A vyvediem ťa z omylu 😀 - vôbec nestíham tak, ako by som chcela a potrebovala, ale jednoducho sa to nedá. Stačí, že deti majú viac úloh a je po mojich plánoch, veď to určite poznáš 😉. Ale potom prídu deti zo školy a každý mi zahlási, že dostal 1 a ja som spokojná 🙂 🙂 🙂

pristela
4. dec 2012

@mamina1978 ty si ffftipnáááá 😀 😀 😀 😀 😀 😀 si videla moju prvu postavicku 😀 😀 😀 😀 😀 sa ucim spolu s vami aj ked sa to mozno nezda 😅

podla mna staci mat trpezlivosť, vidieť a vedieť co najviac info ako s cim pracovat, precitat uuuuplne celu tuto diskusiu ako ja, a stale citam uplne vsetko a ucim sa aj na svojich ale aj vasich chybach 😅 joj a ze ich este vela robim , ale vsetko sa dá zamaskovať 😀 na zaciatku som pozerala veeeela videí , joj a ako som sa natrapila s prvymi tortami ☹ ☹ ☹ ako blb ☹ ked si na to spomeniem 🙄 a nakoniec vypadali desne a aj ta postavicka prva cela sa mi rozpadala 😀 😀 😀 😀 chuderka malá

muffinka8
4. dec 2012

@lussy23 vieš koľko korpusom som pokazila kým som spravila poriadny? Koľko plniek sa mi nepodarilo, zrazilo? Koľko muffinkov neupieklo, koláčov nepodarilo? Veď aj teraz tu zas bojujem s plnkou 😀 😀 ale tým sa učíme, že budeme skúšať a hľadať to čo nám ide a aký postup nám vyhovuje. Tiež som ako "dieťa" začínala s hrnčekovou bublaninou, potom asistovala mamke pri robení tort, a teraz sama skúšam iné veci, aby to stále nebolo len o to jednom a učím sa nové. Nechaj teraz postavičky postavičkami. Upeč niečo chutné, poteš priateľov 😵 Na nete si nájdi nejaký fotopostup napríklad na jednoduché kvietky, alebo zvieratká a tie vyskúšaj a uč sa.

lamps
4. dec 2012

a ešte prikladám foto mojej Veronky s tortičkou - žienky, ona bola z nej taká vytešená a dostala aj vytúženú buginku, tak mala veľkú radosť, láska moja veľká 😅

pristela
4. dec 2012

@lamps jeee, moja zlaata , sladkaaaaa 😵 😵 😵 😵

lamps
4. dec 2012

@pristela Žanetka, ona je tak dobré a bezproblémové dieťa, takých by som brala aj 10 😀 😀 😀

pipka
4. dec 2012

@lamps jeeeej sak to je mamina cez kopiraaak 😀 😵 😵 😵 😵 straasne je zlataaaa 😵

lamps
4. dec 2012

@pipka 😀 😀 😀 Janka, ona je ale že úplne celá ja 😀 😀 😀 to fakt ako cez kopírku 😀 😀 😀 všimni si moju profilovú foto a Veronku na fotke 😀

pipka
4. dec 2012

@lamps sak totooo presne som kukla... 😀 😀 😀 😀 😀 a potom ze nemas dceru v profilovke 😀 😀 😀 😀 😀

sa divim, ze zrusili foto pristelke a nie tebe 😅 😀 😀 😀 😀 😀 😀 😀 😀 😝 sak to nie si ty, ale Veronka 😝 😀 😀

pipka
4. dec 2012

@lamps este aj tie okuliarky ma "tvoje" 😀 😀 😀 😀 😀

pipka
4. dec 2012

no ja uz mam napecene 😀 som odovzdala zezlo dorastu a nerobila som absolut nist...len fotila a z truby horuce plechy vyberala 😉 😀

muffinka8
4. dec 2012

@lamps vy ste ako dvojičky 🙂 len ty máš asi o 3 roky viac 😀 😵 😅 ... krásna je 😵
... he he, tvoje dievčatko je že bezproblémové a môj malý má nálepku "náročné dieťa" 😀 keď čítam tie články o náročných deťoch tak mám pocit, že majú doma klony môjho syna 😀

jenie123
4. dec 2012

Ahojte kocky.. dnes som skusala spravit dracika.. nejde na tortu, len tak kamoske.. je poziarnicka a miluje tuto postavicku, tak dufam, ze sa jej bude pacit..

rachel36a
4. dec 2012

@pipka akí pomocníci, aj ja som kedysi takého mala, ale teraz má 16rokov, tak už nepomáha, ale zato výdatne konzumuje.... 😀

lamps
4. dec 2012

@muffinka8 také vydanie dieťaťa máme doma aj my, Terezka je za tri štandardné deti 😀

lamps
4. dec 2012

@pipka Janka, dobre to máš vyriešené 😀 u nás plánujem takúto akciu na budúci týždeň, sa veľmi teším. Tí tvoji pomocníci sú maximálne sústredení 😉

lucula73
4. dec 2012

@mayka tie vačšie plochy s robia tak,že sa olemujú hustejšou polevou a potom sa to redšou polevou vyplní.....najprv to sáčkom ponaháňam a ku okraju buď štetcom alebo tiež sáčikom ,kde mám tú polevu 😉

vďaka kočky za všetky lajky,moc ma tešia 🙂

muffinka8
4. dec 2012

@lamps takže vieš porovnať 🙂 lebo ak to niekto nezažije, tak neverí 😀

mrka2
4. dec 2012

@lussy23 joj, ja napriklad vobec neviem kvety na drotiku, proste mi to nejde a co?! tak take torty proste nerobim a basta 😝 🙂 😀

lamps
4. dec 2012

@muffinka8 ono je to tak vo všetkom, kto nezažil, nepochopí 😉, ale Terezka ma učí trpezlivosti a tolerancii. Ona je také naše šidielko 😅

lamps
4. dec 2012

juuuj, mne sa veeeľmi páči táto tortička 🙂, mám ju v inšpiráciách, len kto by si takú objednal? ☹