Marcipánové torty. Rady a postupy

nutka
4. mar 2007

Ahojte mamulky,
mohli by ste ma nasmerovat na nejake stranky, kde by sme sa inspirovali marcipanovymi tortami alebo figurkami na nich? Chceli by sme nieco vynimocne a rozkosne ku krstu..... 🙂 Nieco take/podobne ako v albume "marcipanove torty".
dakujem...........

lucula73
28. feb 2013

@pipka a mal ešte niekto zlú skusenosť s tým dortisimom?lebo ja som brala tri kýble,jeden bol pre kamošku,nevravela nič a ja som už tiež jeden načala a nič mu nie je,som to prezerala aj včera.........asi si mala proste smolu 😕 😕

lucka_o
28. feb 2013

@dm @pristela
@dadka212 ako robite tie ornamenty na spodnej torte? je to z cukrovej polevy? viem ze toto je z hmoty, lbo to je dost hrube, ale chcela by som skusit z polevy? chyti mi to na K2? dakujem VAm

timotejkabrejkova
28. feb 2013

Žienky neviete je v Prešove obchod s cukrárskymi potrebami???

muffinka8
28. feb 2013

@zuzana92101 ja ju robím s pribináčkovým krémom, k tomu dám veľa lekváru a spráskame ju raz dva 😀

lucka_o
28. feb 2013

@timotejkabrejkova jeden je v podchode pri MSU su tam oproti verejne Wc ka a je tam tusim pralinkaren a tam vraj predavaju

reruna
28. feb 2013

Byla tu diskuze o kokosových krémech - mě chutná ten klasický máslovopudinkový - udělaný z kokosového pudinku a taky jsem jednou dělala kokosovoananasový třesený krém a ten byl úplně že boží a určitě ho zase někdy udělám - kokosový creme olé, 1 smetana ke šlehání a 1 ananasový kompot 300 ml - vše protřepat asi 2 minuty

lokalistin
28. feb 2013

@anibas oh dakujem velmi pekne
baby vsetkym velka vdaka za paci sa mi

pristela
28. feb 2013

@lucka_o toto na obrazku je skor maslovy krem alebo nieco take , hmota isto nie bo tam je vidiet brázdy po sáčku a aj kde zacala a skončila :d aj dole tie pusinky su z toho , jasne bielok s cukrom alebo kralovska glazura chyti na vsetky hmoty 😉
len neviem ci cukrovu polevu myslíš bielkovu polevu abo kral. glazuru 😀 bo cukrova poleva je to čo je na punčovych rezoch a to by ti stekalo dole asi 😕

reruna
28. feb 2013

@lucka_o zkus bílkovou polevu jako na perníčky

timotejkabrejkova
28. feb 2013

@lucka_o Ďakujem

jakelina
28. feb 2013

@dada2007 tu malou tenisovou raketu jsem upekla na dva plechy korupusy, vyřezala třikrát rukojeť a tu pálku a bylo to fakt malé.

lucka_o
28. feb 2013

@reruna
@pristela dakujem za rady, skusim medovnikovu polevu neviete ci ju zafarbim gelovkou? 🙂 asi tazko, ze🙂

dm1
28. feb 2013

@mizulienka ja robim kokosovy tak ze zvarim kokos v mlieku potom v tom uvarim kokosovy puding a vychladnute pridam do masla s cukrom a ten kokos tam vysypem. to je jeden z mala kremov kde je puding a zjem to

reruna
28. feb 2013

@lucka_o určitě zabarvíš, ale jen trošilinku té barvy dej

dm1
28. feb 2013

@lucka_o zafarbis uplne bezproblemov gelovkami

zuzana92101
28. feb 2013

@muffinka8 verim, ved ja som videla len obr. a uz mam chut

lucka_o
28. feb 2013

@dm1
@reruna super a to mi staci aj z 1 vajicka + 150 g cukru? chcem robit len cast torty , a priemer 24
dakujem

luciahromadkova
28. feb 2013

Prosim potrebovala by som zelenu gelovu farbu- odtien vojenská zelena, neviete ktorá gelovka ma podobnu farbu, alebo to treba len namiesat? Kto ma skusenost ako ste miesali tento odtien? Potrebujem na 2poschodku na oslavu pre policajtov 😀 a este potrebujem abecedu /mam funky/, taku klasicku na napis policia, aku poradite s ktorou sa dobre pracuje.
Za radu dakujem.

efci
28. feb 2013

@timotejkabrejkova to si robila ty?? Krasna ta 17 🙂

reruna
28. feb 2013

@lucka_o hm, tak množství neodhadnu asi, záleží, jak tlusté linky budeš dělat

monikapo
28. feb 2013

@luciahromadkova osobne som davala do zelenej ciernu... po trolinke...nech sa podari/...

pristela
28. feb 2013

@lucka_o ucite bude stacit z jedneho

lucka_o
28. feb 2013

@reruna no to este ani ja neviem 🙂 ale asi tenke🙂xixi

luciahromadkova
28. feb 2013

@monikapo dakujem, uf to je fakt tmava zelena, tak to asi presvedcim objednavatela- na sedozelenu farbu policajnej kosele 😉

timotejkabrejkova
28. feb 2013

@efci Nieee to nieje moje to je z netu. Môžeš si pozrieť moje v mojom albume ale neviem či tam bude niečo inšpiratívne 😒

dm1
28. feb 2013

@lucka_o aj keby si robila hrube bude stacit z jedneho

monikapo
28. feb 2013

@luciahromadkova menej ciernej a ja som ju este natierala,ale to som robila 1x, uz budem tiez mudrejsia nabuduce... s tou ciernou sa to da regulovat...

lamps
28. feb 2013

ahojte sladulienky, ja robím takýto kokosový - 1 šľahačkovú smotanu a 100 g bielej čokolády uvariť ako parížsku šľahačku, nechať poriadne vychladnúť a vyšľahať. Vymiešať 1 celé maslo s 50 g kokosu a pridať ku nemu vyšľahanú šľahačku. Môže sa doň pridať aj Créme Oé kokosový. Robila som ho kamoške a tá si ho nevie doteraz vynachváliť

blcha
28. feb 2013

to je super ze sa bavite o plnkach lebo ja ich mam odskusanych velmi malo a otrebovala by som rozsirit repertoar 😀 😀
este by ste mohli hodit neake osvedcene receptiky take kde nejde maslo 😉

no a zistovala som tu moju dcerenku ze aku chce teda tortu na buduci vikend a mam zadanie takze torta bude zelena a na nej auto cervene a to auto bude soferovat modra ryba pomoooc to bude fakt sranda torta s mojim modelarskym umenim a jediny ustupok mam miesto ryby moze byt aj pes 😝 tak som sa tesila na neaky ruzovy zamok alebo nieco take ja fakt netusim ako jej to spravim 😝