Marcipánové torty. Rady a postupy

nutka
4. mar 2007

Ahojte mamulky,
mohli by ste ma nasmerovat na nejake stranky, kde by sme sa inspirovali marcipanovymi tortami alebo figurkami na nich? Chceli by sme nieco vynimocne a rozkosne ku krstu..... 🙂 Nieco take/podobne ako v albume "marcipanove torty".
dakujem...........

vinka
4. sep 2010

@maca77 dakujem za pomoc.Ja som dávala do vyhladávačas lišty a mi vyhadzovalo abecedu.preto som to nemohla nájsť 😒

bury
4. sep 2010

@sofi07 - díky za chválu.... 😉
dort jsem dovezla v pořádku, všichni byli nadšený a hlavně byl i hodně dobrej, takže @sofi07 má pravdu, už přemejšlím, jakej udělám další 😉

lucula73
4. sep 2010

pekný večer 😉
krásne tortičky ste napiekli 🙂

aj ja som piekla mojej mamine k narodkám,skúšala som ružičky,veľmi sa mi nedarilo,inak bola hmota z tých amerických bielych cukríkov......stále sa mi lepila,a keď som pridávala cukor,skoro mi nešla vygulať,bola nejaká tuhá,neviem...ale inak sa páčila a ja som bola vcelku spokojná.....
hodím aj foto,aj keď som len začiatočník 🙂

a ďakujem za radu ohľadne toho kremu z ľadových gaštanov....bol dobrý,ale dosť riedky,aj keď som dala stužovač,aj kúsok cery...

sloniiicek
4. sep 2010

caute kocky, tak tento vikend som mala dost plodny na torticky. 🙂 same oslavy. chi chi. Pat a Mat su na "mini" slze, karamelova plnka, potah WI a vaha 1.150g, dalej mala fialova torticka s ruzickami je tiez karamelova plnka, tentokrat je potah PDT a ozdoby su WI a vaha 1.118g. "mini" slza s orchidejkami je traseny mandarinkovy krem a potah WI, vaha 1.086g a posladna je na zakazku 2D auticko s trasenym mandarinkovym kremom, potah WI a vaha 2.556g. 😀 celkom som si to uzivala, buduci vikend ma caka prva krstinova, tak sa celkom tesim. 😀

zuziq
4. sep 2010

@lucula73 to je zvlastne... ja mam ten krem z gastanov vzdy uplne tuhy. Dam varit smotany, hodim cokoladky, povarim to nez to prevrie a este to chvilu varim a potom na celu noc (min.12 hod) do chladnicky a ked to vyslaham, je to uplne huste a tuhe 😕

zuziq
4. sep 2010

@lucula73 ale treba to dlhsie slahat ako klasicku slahacku.. aspon mne to vzdy trva o nieco dlhsie

lucula73
4. sep 2010

@zuziq a keď to vyberieš z chladničky,je to riedke alebo stuhnuté...lebo ja som to mala ako vodu.,......ja som to nechala zovrieť,trochu premiešala,ale nevarila som to,........ 😒

zuziq
4. sep 2010

no to treba povarit urcite... smotana slahackova ked povaris vzdy stuhne ale musis to chvilu varit nie len pockat kym sa prevari... potom je to take hustejsie, ze ti ostane povlak na vareske.. preto sa ti to nevyslahalo dobre

maca77
4. sep 2010

@vinka to som rada, že som pomohla 😉

zuziq
4. sep 2010

@lucula73 no to treba povarit urcite... smotana slahackova ked povaris vzdy stuhne ale musis to chvilu varit nie len pockat kym sa prevari... potom je to take hustejsie, ze ti ostane povlak na vareske.. preto sa ti to nevyslahalo dobre

lucula73
4. sep 2010

@zuziq no možno tam bol problem....a koľko to treba teda variť?zhruba?

sisa.b
4. sep 2010

ahojte,

teda par dni sa tu neukazem a vy zapisete milion stran 😀 a torticky uplne uzasne 😵 😵 😵

u nas cez vikend tiez velke oslavy - mama okruhliny, MM tiez, tak som makala 😅 cajova suprava ma trochu hnevala, na slanu mi ostala uz len hodinka a pol a srdce len take jendoduche - to nakoniec skoncilo uplne inde, tak som ani napis nedavala 😝

sisa.b
4. sep 2010

sofi, neli - pri tych svadobnych ani nedycham 😵 😵 😵

benjik
5. sep 2010

@sisa.b ta čajová je nádherná.

zuziq
5. sep 2010

@lucula73 neviem na minuty, nejak som to nikdy nestopovala, ale musi ti ta slahacka stuhnut varom... musi byt taka tuhsia, nie uplne husta, ale proste uz nebude ako voda ale bude taka ze ti vytvori povlak na vareske

vinka
5. sep 2010

@sisa.b prosím ťa ako si robila tú čajovu súpravu?Ta kde sa ja hrabem na vás.kriste to jaká torta tá čajova súprava 😕

rybca
5. sep 2010

@sisa.b ta cajova suprava je uzasna..🙂) ako zajstna...🙂) a slana sa mi paci, ako vyzera z vrchu, tak mini a z boku super, ze 2 poschodia..🙂)))))))) ako si robila tie margaretky?..🙂

sisa.b
5. sep 2010

ahojte,

dakujem dievcatat 🙂

@vinka tu tortu som piekla, plnila, potahovala, zdobila 😀 co konkretne by ta zaujimalo? spodok priemer 32cm, kanvicka 14cm, vaza a salka s tanierikom je len z hmoty 🙂

@rybca ta slana nebola zas tak mala - tacka ma priemer 40cm 😀 vazila 3,5kg. margaretky su z redkvicky 🙂

nelika666
5. sep 2010

@sisa.b perfekto 😵

vinka
5. sep 2010

@sisa.b No ako si tak krásne hladko tú šálku a vázičku vyrobila. 😕 To sa sdnád ani nedá 😕 No nádhera.a čajník je torta alebo punčovina 😕

vinka
5. sep 2010

@sisa.b a tie kvietky si malovala? 😕

kamilecka
5. sep 2010

Ahojte

krasne torticky robite...ja sa len zaucam.....

mam ale problem,kupila som si takuto listu ale s velkymi tlacenymi pismenami a neviem s nou nic vykrojit....

http://www.peceniehrou.sk/index.php?main_page=p...

SKusala som aj cez sacok,aj ze som tu listu dala do skrobu....nic ..nula bodov...tak by som bola velmi rada za akekolvek rady dakujeeeeem 😉

hejdita
5. sep 2010

@kamilecka skus si rozvalkat kousicek hmoty dat to medzi mikrotenovy sacek a natlacit to do toho po tom co se ti zobrazi rysy pismene opatrne to sloupni ale jenomjakoby z rubu a nejakym skalpelem nebo nozikem oddelit no a pak uz jenom prilozis na dort a sloupnes opatrne ten vrchni igelit doufam ze je to zruzumitelne 🙂

hejdita
5. sep 2010

a co sa ti nedari??? nemas to moc tvrde tu hmotu skus si ju trochu nahriat v mikrovlnke..... cez sacok to tu robia vsetky tie pismenka aspon o ktorych viem ja..... 😕

kamilecka
5. sep 2010

@hejdita dakujem za radu,vyskusam 😉

hejdita
5. sep 2010

@sisa.b úžasnééééé

hejdita
5. sep 2010

@kamilecka inak tu hmotu je potreba na tenusko rozvalkat no ved vyskusas uvidis lebo ked je to moz hrube tak to moc dobre nelezie do toho ......je to zrozumitelne dufam neviem tak na 1-1,5mm by som to vyvalkala....ja mam patchwork na pismena a je to v podobnom style.....az na to ze patchworkom mozes pekne sulat po slole do tej doby co sa to neoddeli uplne a mas len hole pismenko 😀 ale u listy je to myslim podobne ...... neiej zaco mne tu tiez stale niekto radi 😀 😀 d toho tu sme aby sme si pomahali 🙂 😉 😵

kamilecka
5. sep 2010

@hejdita ja som si hladala aj videa na youtube...nasla tam par ukazok ale u mna to ani z daleka takto nefunguje.....ze to proste "namocila" do icing sugar,vytlacila...pouchala a bolo vonku.....ja som skoro listu zlomila co som s nou tolko buchala 😀 😀 😀

hejdita
5. sep 2010

ale ked to mas cez mikroten z oboch stran tak nemusis buchat - mikrotenom to vytiehnes 🙂

anibas
5. sep 2010

@alionuska A kde sú tvoje tortičky ???? Už netrpezlivo čakáme .. 😅 😅 😅