Marcipánové torty. Rady a postupy

nutka
4. mar 2007

Ahojte mamulky,
mohli by ste ma nasmerovat na nejake stranky, kde by sme sa inspirovali marcipanovymi tortami alebo figurkami na nich? Chceli by sme nieco vynimocne a rozkosne ku krstu..... 🙂 Nieco take/podobne ako v albume "marcipanove torty".
dakujem...........

79zuzana
26. máj 2013

@zz134 ja na 30 cm tortu peciem korpus z 12 vajicok 😉

elamaslakova
26. máj 2013

@dadulka271 pridávam link na tie kliešte , je to trojoblúk zúbkovaný http://www.cukrarskepomocky.sk/produkt/pomocky-...

pristela
26. máj 2013

@elamaslakova ooo ta oranzova na kvetoch je neskutocnaaaa, teda co to píšem 😀 tie kvety aj s tortuskami su neskutocneeeee 😵 😵 😵

@maya30 ooo , birmovne som si ulozila 😵 a ocka mas dobreeee, ja bielka nemalujem , urobim jamku a tam natlacim gulickou z bielej potahovky 😉 a ten karamel - chodila som ho obzerat do chladnicky stale , bo som nevedela co urobi,som sa bála ze sa mi zlomí tam kde som to zastrcila do torty, ale bol stale v pohode, dokoncila som tortusu o 2ráno , žienka si po nu prisla o 14hodke a vsetko sedelo na mieste ako má 😉

@halienka pcha neboj ked dostanes nejakeho 20teho mickey vies aky nadherny bude ? 😀 😀 😀 osobne si myslim , ze niektore postavicky, kvety niesu tazke , len treba niekoho vidiet ako sa to robi a ten niekto musi mat cas ukazat to aj individualne, preto uplne chapem tie drahe platene kurzy kde je max.6lidiciek.

@maya30 presne si to vystihla s tym airbushom 😀 preto ho nemam ani ja , minule sa ma jedna pýta ci ho mam a ja ze to je drahe , zdĺhavé a tie farby tiez atd...no a ona, ze vsak farby sa minie len troska to len streknes hnedu a hotovka, som jej vravela ze podla spravnosti pod tou hnedou je x inych tienov nastriekanych od naslabsj farby po silnejsiu a kukala ze coooo , vsak som videla aj v telke baby len tak raz streknu a hotovka 🙄 🙄 🙄

pristela
26. máj 2013

@zz134 ja do 28 davam tiez 6vajec alebo 8 podla velkosti - robim mramorak

@bambula1307 aký postup? coho postup ? 😀 😀 😀 ziadny som nefotila 😝 😀 😀 😀 taky bordel /pracovný/ mam v pracovni , že by som pred fotenim musela upratat a na to cas nieje 😀 😀 😀 😀

dada2007
26. máj 2013

@pristela ja mám pocit že airbrush a čipky majú všetci.........takže tomu sa asi vyhnem........nasledujúce mesiace 😀

anibas
26. máj 2013

@dada2007 😀 😀 😀

Tak som si zaspomínala cca 3 roky dozadu : najprv každá cukrárka zháňala perly, potom silikonku černice, tak prišli do módy stencily, žilkovače, potom barokové formy, tak airbrush a teraz čipky ..... Technický pokrok nezastavíš !!!!!!!

dada2007
26. máj 2013

@anibas 😀 😀 😀

pipka
26. máj 2013

@zz134 ja do 28 cm davam z 8 vajec 😉

bambula1307
26. máj 2013

dievcence ja som len pre nas ku kavicke spravila malu torticku s plnkou slahacka +milka cokolada..a maliny..jaj to je mnamka 😀 😀 ..deckam uz len taku robim 😉

maya30
26. máj 2013

@bambula1307 no ved to je nasa choroba, aj ja chodim a na vsetko pozeram s tym ze ako by som to vedela pouzit pri tortach 😀

jakelina
26. máj 2013

@anibas počkej a vrátí se retro a budeme stříkat krémové pusinky místo marcipánu. To snad ne, dělám srandu 😀 😀

maya30
26. máj 2013

@pristela tiez som predtym robila oci tak ze jamka a do nej biela hmota, ale sama si uznam ze to nebolo pekne, zato tie tvoje su vymakane, prisambohu aj ked si na opacnom konci tak by som prisla na nejaky kurzík, hlavne by som chcela vidiet ten stetec ktorym malujes oci 😎 ja som kupila v dm taky na ocnu linku, ale aj ten je hruby, tak ja uz neviem 😔

lucula73
26. máj 2013

peknú nedeľu
moja nešťastná torta,pre synovca na psp a neterku na narodky,absolut som nevedela ako to spojiť a švagriná mi povedala že úplne stačí krížik a jedna kvetina,tak som ju poslúchla,načo si komplikovať život 🙂

lucula73
26. máj 2013

a foto 😀

mojmacik
26. máj 2013

krasne ste napiekli...no aj ja som sa trapila 🙂...ale s casom,kedze som bola sama a traja okolo mna...neskory vecer to nastastie istil...ten "tien bol zlatisty,len sa zle fotilo

zz134
26. máj 2013

@pipka
@pristela

hm a to potom na kolko casti prekrojite korpus...ja som robila vzdy zo 6vajek a prekrojila na 3 casti...ale ta torta je potom strasne nizka cca 7-8cm...kremu tam je dost tak neviem kde robim chybu:(

jankaferancova
26. máj 2013

moje včerajšie

zz134
26. máj 2013

@bambula1307 hod pls recept na slahacka+milka...potrebujem nieco nove lebo len pribinaka, parizaka, a mascarpone stale striedam

pipka
26. máj 2013

@zz134 ja mramorak z 8 vajec prekrajujem tiez 3x a teda 2x plnka 😉 a mavam ho vysoky cca 12 cm 😉

halienka
26. máj 2013

@pristela
@maya30 takže vlastne môžem byť pyšná, že nemám airbrush 😀 😀 to sa mi lúbi ako sa dá z nevýhody urobiť výhoda 😀 ja som si vždy myslela, že postavičky musia vytvrdnúť aby držali...

zz134
26. máj 2013

@pipka sakra co ja zas robim zle ...strasne nemehlo som :(

pipka
26. máj 2013

@zz134 a robis klasicky mramorak?

pipka
26. máj 2013

@bambula1307 veru mnamka, to aj ja robievam 😵 😵 😵

pipka
26. máj 2013

@maya30 skus u cinanov pozriet stetce na nechty 😉

79zuzana
26. máj 2013

dievcata, nemate nahodou foto torty Barney? Ale nema to byt len mala postavicka, ale akoze 3D torta. Kukla som google, ale tam same take divne, a tusim, by som radsej, takeho co lezi.... ten sediaci by sa mi na 100% rozplastil 😀 Dakujem 😉

gumidekmomo
26. máj 2013

tak prikladam na ukazku moj vytvor 4.tej torticky v poradi s prvou postavickou :DD no hlavne ze zozala uspech 🙂) bola cokoladova +parizsky krem s jahodami ..na zelanie pre moje krstniatko 😉bola z cokoflexu :D

79zuzana
26. máj 2013

@lucula73 ako si krasne spojila tie dve oslavy do jednej torticky 🙂

rachel36a
26. máj 2013

prvá na PPS... pre synovčeka...

sticker
26. máj 2013

@pipka Ja môžem robiť z koľkých vajec chcem, nikdy neprekrojím na dvakrát ☹ Teraz mám robiť mramorák do obdĺžnikovej formy a teda vôbec netuším koľko dám vajec. Vlastne ani neviem ako tam dám mramorák, aby to malo aspoň aký-taký mramorový efekt 😒
A ešte sa chcem opýtať - neviem ktorá Danka robila slniečko - mám ho v inšpiráciách... To treba zrezať klasický okrúhly korpus, však? Ako inak docieliť, aby to bolo také pekné oblúkové.... Ďakujem 🙂

pipka
26. máj 2013

@sticker a aku obdlznikovu formu mas, aky rozmer?

slniecko robila @dadka212 a urcite aj ine baby 😉 a podla mna v miske nerezovej aby nebolo treba orezavat 😉
uz aj ja ho mam v objednavke, a tiez ho budem v miske piect 😉