Marcipánové torty. Rady a postupy

nutka
4. mar 2007

Ahojte mamulky,
mohli by ste ma nasmerovat na nejake stranky, kde by sme sa inspirovali marcipanovymi tortami alebo figurkami na nich? Chceli by sme nieco vynimocne a rozkosne ku krstu..... 🙂 Nieco take/podobne ako v albume "marcipanove torty".
dakujem...........

denisak77
15. jún 2013

slza je forma a má 36 cm a váha je okolo 4,5 kg ,BURAK je aj postup myslím na dortomanii,ale ja som už robila myslím toto je 3,alebo 4 burak,tak nerobím podľa postupu,dobre sa robí,lepšie ako ten červený mc queen,neviem ako sa volá.Daj si do googlae fotopostup na Burak mater a hodí ti to tam.

denisak77
15. jún 2013

@dada2007 odpovedala som ti ,len to nehodilo tebe,ale do diskusie tak kukni

martina05
15. jún 2013

Moja prvá poťahovaná !!!!! Včera som ju dokončila, dnes sa chystáme na oslavu...orechový korpus, čokoládový krém medzi plátmi a karamelový krém pod poťahom. Poťah Smartflex Velvet....Ďakujem všetkým za rady a recepty !!!! A pekný deň !!!!

nika1985
15. jún 2013

@ajka82 mozem ta poprosit o recept na bezlepkovu.? Dakujem

halienka
15. jún 2013

@lamps
@mrka2
@pipka
@woman04 Babky ďakujem moc aj všetkým ostatným za páčitka, si predstavte, že to chcelo takto 8-ročné dievčatko, že ono nemá rado tie hmotou poťahované 😅 a veru je pravda, že takáto aj skutočne vyzerá "na jedenie" , čo teda niektoré poťahované sú síce už umelecké diela, ale už niektorí ľudia ani neveria, že je to jedlé a chutné 😀 😀

akzuzs
15. jún 2013

Pridávam aj ja moju druhú na objednávku , tak snáď sa bude páčiť. Ale je to ťažké miešať čierný fondán, Tých farieb čo som minula. Nepredávaju už hotový čierný keby som na budúce zasa potrebovala?

cwilinge77
15. jún 2013

@akzuzs predavaju cierny, alebo sa da aj urobit 😉

dada2007
15. jún 2013

@denisak77 si zlato, díkeleeeeeeeees.....mám robiť tie neštastné slzy(nemám zatial formu) a chcú 2poschodovú a váha 7 až 9.......tak stále hladám info o tom, ako sa zmestiť do tej váhy :-/

stankapk
15. jún 2013

Moja najnovsia

denisak77
15. jún 2013

@dada2007 ešte mám aj menšiu tá má 26,5 cm a vim ,že je aj väčšia,ale tú nemám .Ja mám malú a strednú.

sticker
15. jún 2013

Tak mám za sebou moju 11 tortu... Ale teda ja na detaily nie som :-/ Chcela kvietkovú, trochu som ju upravila 🙂 Ale už boli po ňu a páčila sa 🙂

pipka
15. jún 2013

@woman04 dakujem Katuska 😵

simasa
15. jún 2013

Dobré ránko,
tento námet pochádza od môjho švagríka (no veď chlap... 🙄 ) - pre moju sestru (poštárku) k promóciám...

lawli
15. jún 2013

...a moja posledná tento víkend...už som KO....idem oddychovať.... vám prajem krásny zbytok víkendu a kto ešte "nedotortoval" ,tak nech sa mu darí 😉

lussy23
15. jún 2013

@martina05 krásna
@sticker krásnučká

akzuzs
15. jún 2013

@cwilinge77 viem že sa dá miešať tak som ho teraz robila ale to množstvo farieb čo som tam dala aby bol čierný a potom rýchlo tak vysúšal sa alebo neviem čo proste no na budúce radšej by som zvolila ten hotový čierný. A kde sa dá kúpiť normálne v cukrárskych alebo sa objednáva?

lussy23
15. jún 2013

@lawli nádherná
@simasa krásna @akzuzs krásnučká tortička
@stankapk krásnučká

lussy23
15. jún 2013

@mariann2 nádherná
@halienka krásnučká
@lamps nádherná
@denisak77 nádherné
@nika222 Tá tortička so žirafkou je krásna.
@pipka krásna lopta

lussy23
15. jún 2013

@lamps krásnučká
@ladkaspackova pekný je @lifinka krásnA
@jakelina KRáSNUčKá @lawli veľmi sa mi páči tá tortička Chip a Dale! úžasná práca.
@lydik krásna @rimi26 krásna
@ajka82 je nádherná @cabalkova krásne
@adrika202 krásne

lawli
15. jún 2013

@lussy23 ďakujem za krásne slová 😉

daducha
15. jún 2013

Ahojte babulky,mam robit celu tmavohnedu tortu, a nechcem ju farbit po povrchu.Môzem zmiesat cokoflex so smartflexom, alebo pouzit plasticku cokoladu ? Lebo zafarbit smartflex na krasnu tmavohnedu vo velkom je nemozne 😠 .Dakujem

lucula73
15. jún 2013

@pristela aký obchod zháňaš?možno budem vedieť či ešte funguje,PD vcelku poznám 🙂

baby krásne tortičky všetky,,ja do konca júna už iba po jednej na víkend,ani náhodou viac 🙂 ,v lete nebudem piecť,potrebujem oddych 🙂

aduskatt
15. jún 2013

@akzuzs predavaju aj cierny, ale je strasne drahy a rychlo plesnivie, ak nespotrebujes cely, potom sa mrvi a teda vona vraj tiez nie je bohvieco.ja som mala raz cierny taliansky a nikdy viac.........na peknu ciernu sa da zafarbit extragelovkou

drobec33
15. jún 2013

Kočky, našla som na nete zopár krásnych tortičiek a postupov. Tak sa s vami rada podelím 🙂

ajka82
15. jún 2013

@lifinka len toto mam ulozene, ostatne nejak neviem najst 😅

drobec33
15. jún 2013

A ešte zopár 🙂

pipka
15. jún 2013

@daducha ja som farbila smart hnedou extragelovkou sugarflair a bola uuuplne tmava, ako horka coko 😉

mrka2
15. jún 2013

@halienka ja sa chystam na tyzden na cokoladovu,ale mam velky strach,lebo ja s cokoladou nie som vobec kamaratka. ☹ ale vooobec. ☹(( ja ani neviem,ako tu cokoladu na tortu pripevnit ani nic. mam tyzden na studovanie 😝 😔

muffinka8
15. jún 2013

4,4 kg (22cm a 16cm)

lucula73
15. jún 2013

@muffinka8 krásna tortička..........akú plnku si davala?ja mám robiť do 5kg poschodku s pribinákom a hore parížskou šľahačkou,ešte neviem aké rozmery dám 🙂