Marcipánové torty. Rady a postupy

nutka
4. mar 2007

Ahojte mamulky,
mohli by ste ma nasmerovat na nejake stranky, kde by sme sa inspirovali marcipanovymi tortami alebo figurkami na nich? Chceli by sme nieco vynimocne a rozkosne ku krstu..... 🙂 Nieco take/podobne ako v albume "marcipanove torty".
dakujem...........

maya30
18. júl 2013

@vecernicci @jakelina kocky ako sa da vyuzit ribezlovy lekvar - prave som zavarila 2 kyble cerveneho a 2 kyble bieleho 😝 hodi sa to k nejakej plnke do torty ? Mne to len bolo luto nechat uschnut na kriku, inak to nejeme, len neviem ci to nie je moc kysle do torty...

elamaslakova
18. júl 2013

Dievčence potrebujem poradiť , chcem robiť krém mascarpone , ešte som ho nerobila a neviem ako na to , ak by ste boli také dobré a napísali mi aj množstvo surovín aj postup , ďakujem

lamps
18. júl 2013

@elamaslakova a aký krém z mascarpone? myslíš ten s bielou čokoládou?

nika1985
18. júl 2013

@jakelina dik tak zajtra este dokupim dufam,ze bude chutit chcem k tomu dat domace malinky akurat sa chystame ist nazbierat.

stankapk
18. júl 2013

@maya30 ja praveze do tort okrem malinoveho davam len ribezlovy lekvar. Robievam hlavne cokoladove torty a ta kyslost je tam super kontrast. A vela vyuzijem ked robim linecke trene alebo cokoladove zlepovane kolieska.

elamaslakova
18. júl 2013

@lamps ešte som nerobila žiaden ale mám kúpenú aj bielu čokoládu tak môžem skúsiť aj ten , bude sa hodiť ku korpusu red welvwt ?

lamps
18. júl 2013

@elamaslakova red velvet som zas nerobila ja 😀 😀 😀 a recpet je jednoduchý 2 biele čokolády uvariť s dvomi šľahačkami, dať do chladničky a po riadnom vychladení vyšľahať s 2 stužovačmi šľahačky. Potom primiešať 2 mascarpone

vecernicci
18. júl 2013

@maya30 náhodou dávám do každého dortu pod krém, je to super v kombinaci se sladkým krémem 😉
proto toho taky zavářím tolik 🙂

jakelina
18. júl 2013

@maya30 já moc rybíz nezavařuju, on jak ho pak vyndáš, tak je takový rozbředlý a jsou tam cítit jenom semínka. Ale dávám do mrazáku a na koláč. Ze zbytku vždy dělám sirup. Už mám letos třicet sklenic a hodně marmelády. Je výborná na linecké a i do dortů.

nika1985
18. júl 2013

@lamps ahoj Andrejka prosim Ta z kolkych slahaciek robis parizsku do 20 na 2x plnenu?

elamaslakova
18. júl 2013

@maya30 Tak ja na torty používam ríbezľový domáci lekvárik, ked mám a teraz som si ho narobila 30 fliaš 0,7 dcl , tak môžem piecť

elamaslakova
18. júl 2013

@jakelina ja si šťavu z ríbezlí vždy precedím a potom nemám žiadne semienka v lekvári 🙂

lamps
18. júl 2013

@nika1985 do 22 cm formy robím z 3 šľahačiek, tak do 20 cm formy by mohla stačiť aj z 2?

adrika202
18. júl 2013

taaak krtko je na svete 🙂 dakujem @pristela za inšoiráciu,dufam som ho velmi nedomrvila 🙂

viera6
18. júl 2013

Sladke zienky nemate nejake inspirácie na tortu svadobnú nieco ... jing jang..

jenie123
18. júl 2013

@adrika202 jeeeee, ten je zlaty.. mna caka tento na buduci tyzden.. dufam, ze sa mi podari ako tebe.. 🙂))

adrika202
18. júl 2013

@jenie123 dakujeeeem 🙂 určite sa ti podarí,to sa tak dobre robilo,take milé detské a ja krtka milujem od detstva 🙂

adrika202
18. júl 2013

dalšie tohtotýždnove,ešte ma čaká jedna 🙂 minecraft je bezlepková...a s jedlou foto nemožem zverejnit fotku 🙂

sisix
18. júl 2013

@vecernicci sikulko .... jaky mas recept na nerunkovou marmeládu. U nas mají za 45kc tak udelam. Docela jsem se pobavila, v tescu mají za 5ves6,- vedle v zelenice za 70,- a na druhem konci vesnice za 45,- 😀

jenie123
18. júl 2013

@adrika202 dakujem.. prosim ta, kolko mal kg? A korpus si robila na plechu a vyrezavala?

adrika202
18. júl 2013

@jenie123 netuším kolko ma kil,ja torty nevažim,nemám váhu 🙂 ale odhadujem ze nejake 4 kila ma iste..je v nom pribinak takže nie je ťažky...ano na plechu a vyrezavala + dotvarovala punčovinou 🙂

jenie123
18. júl 2013

@adrika202 super, myslela som si.. 🙂))) dakujem moc, si zlata 🙂)

mysiatkoo
18. júl 2013

@mia1111 @lussy23 @lokalistin @vlada111 @mamina1978 baby dakujem, kazde jedno pismenko potesilo aj s pacitkami... som tu s prisernym pripojenim na web, tak citam len co mi natiahne zo stranky polovicne 😀 ...dnesna ryxlovka pre navstevu na chate - toto je moj rekord casovy, aj ked tak aj vyzera :D ale spapala sa a xutila a to je hlavneee 😉

lucula73
18. júl 2013

@pipka jej,ďakujem za fotočky maji,tú bielu s mašľou som mala ,ale ostatné nie.............ono skoro všetky tie torty sú zelené,tak asi iné ani nevymyslím......................uvidíme 🙂 🙂 🙂 ,mám ešte týždeň na uvažovanie.

@lamps počuj moja,to ako robíš krem od oka???ak máš dané že čo tam teda ide? 😕 😀 .len tak sa pýtam,lebo od oka ja neviem teda,ja len násobky základu viem urobiť 😉 a ďakujem za odpove´d 😉

lamps
18. júl 2013

@lucula73 no to ja som taký zvláštny prípad 😀 😀 😀 😀 krém presne podľa receptu urobím dva-trikrát a potom už ho robím tak, že nepozerám presne do receptu. Len si pamätám, čo tam išlo a pomery neriešim lebo už viem, akú má mať konzistenciu. Minule sa ma kamoška pýtala ako robím pribináka a ja som mala problém si spomenúť presne na pomery surovín lebo už ho robím len tak, že viem že tam ide tvaroh, Olé, smotana ....

mia1111
18. júl 2013

@mysiatkoo - mňaaaaaaaaaaaaam, tá vyzerá neskutočne mňamkovo, neostal Ti kúsok pre mňa? By som si aj prišla 🙂 . Krásna tortička, super to vyzerá 😉 😵 😵 😵

lucula73
18. júl 2013

@lamps no to máš pravdu,ja pribináka tiež robím niekedy od oka...........akože dám viac alebo menej tvarohu,šľahačky a tak..... 🙂 🙂 .ale to jje asi jediný krém,ktorý dokážem pomeniť 😀

lamps
18. júl 2013

@lucula73 vieš ja mám hlavu deravú a preto musím improvizovať 😀 😀 😀 😀

mysiatkoo
18. júl 2013

@mia1111 posledny kusocek je este v xladnicke, ale sme momentalne na Domasi - tak neviem, ci to nemas trosku odruky 😝

mysiatkoo
18. júl 2013

@lamps tiez tak dako robim kremy...len si potom za ten svet neviem spomenut pomery a presne zlozenie, ked pri konzumacii zaznamena uspex a xcem ho zopakovat 😀 😀 😀