Marcipánové torty. Rady a postupy

nutka
4. mar 2007

Ahojte mamulky,
mohli by ste ma nasmerovat na nejake stranky, kde by sme sa inspirovali marcipanovymi tortami alebo figurkami na nich? Chceli by sme nieco vynimocne a rozkosne ku krstu..... 🙂 Nieco take/podobne ako v albume "marcipanove torty".
dakujem...........

lawli
8. okt 2010

@bzucinka2 no áno začínam ta biela s modro - ružovými ketinkami bola moja prvá a je to aj vidieť... 😒

nadulici
8. okt 2010

baby vsetkym vam dakujem za podporu..... 😵 😵 😵
zajtra mame oslavu, a ja vobec nestiham, torta este ani naplnena, no hruza.... 😅
v nedelu pridem pocitat a napisem aj postup na panakov....zatial caute, idem sa pustit do prace.... 🙂

daniz
8. okt 2010

nadulici - tak všetko naj Nadke.

petusko
8. okt 2010

@nadulici Nadke vsetko najlepsie 🙂

reruna
8. okt 2010

@medakote krásný dráček, i ten slaný dort super
@petusko nádherný dort
@lawli ¨ty jo, ty jsi šikovná, že první dorty, to je paráda
já jsem dneska dělala dort pro sebe, havně jsem chtěla vyzkoušet mramorování, se zdobením jsem si moc nehrála, nebyl ani čas, ty barvy ve skutečnosti jsouy hezčí než na fotce

lucula73
8. okt 2010

dievčatá,neviete mi povedať,či sa hodí pod ten trasený krém s mandarinkami aj nejaký lekvár,alebo radšej nie 😕 ..korpus je piškotový.
ďakujem.

a prekrásne tortičky ste napiekli 🙂

lussy23
8. okt 2010

@medakote - krása. Ten šarkan nemá chybu.
@nadulici krásne postavičky.
A vôbec, zase ste pridali úžasné dielka.

bianca
8. okt 2010

@lucula73 ja davam

bzucinka2
8. okt 2010

@sse mozno nieco taketo 🙂

bzucinka2
8. okt 2010

@petusko dakujem, dobry napad s tym stvorcom, to ma nenapadlo 🙂 a snad s dalsim poradia ine baby, dakujem🙂

a tu su moje posledne vytvory🙂

mokiri
8. okt 2010

Ahojte, chcem sa vam vsetkym podakovat za inspiracie a rady, specialne @katrin21 a @lenka.pav. Moja prva marcipanova torta sa podarila nad moje ocakavania. Potiahla som ju pravym marcipanom (bola som nadsena, ako to islo lahko). Povodne mala byt cela z prirodneho, ale napokon som predsa len este dokupila ruzovy a zeleny, a so synom sme sa pri zdobeni zabavali.

Cela torta je kombinaciou tychto dvoch receptov:

Janett:
http://www.tortyodmamy.sk/content/orechova-torta
Bohus L.:
http://www.tortyodmamy.sk/content/nastavovany-p...

Podrobny postup pre zaciatocnikov:
https://www.modrykonik.sk/forum/tema/francie-re...

vinka
8. okt 2010

@mokiri krásna tortička.Tak to je super ked ste sa zabávali celá rodinka. 😀 😀 Ten slimák je fantastický 😀 😀 😀

bzucinka2
8. okt 2010

@mokiri super sa ti podarila, sikulka .-)

pipiii
8. okt 2010

ahojik holky, pred casem jsme se vas tu ptala na nejake rady ohledne dortiku pro moji holcicku k 1. narozeninam, tak dneska jsme s nim tady bojovala, nakonec dopadl moc pekne takze vam dekuji za rady🙂 Delala jsme dort poprve v zivote, delala jsem pouze krtkuv dort ale ten se mozna ani nepocita 😀

rybca
8. okt 2010

Ahojte, neviete nahodou akym vykrajovacom by som docielila kvietky ako na prilozenej fotke? Tie vykrojene vo vnutry..🙂

medakote
8. okt 2010

Nemuzu nejak spat.....
petusko- nadherny dortik... Krokodyl je z kynuteho testa, myslim z pul kila, jen na slano, cukru jen trosku do kvasku, pridat trochu soli a ja jsem pridala i oregano, mam ze zahradky. Videla jsem ho na jedne oslave, tak jsem si postup zrekonstruovala, a pak jsem zjitila, ze to jde najit i na netu. Napln jsem delala slanina, porek, niva. Oci z oliv. Vypada slozitejsi, nez je ve skutecnosti. Vyvalet obdelnikovou placku, odriznout rohy na nohy, strany sikmo narezat, do stredu dat napl, zaplest , cumak prelozit a ocas zatocit a trosku ho doaranzovat. Na netu se urcite nekde da najit fotopostup i fotky ruznych pokusu, staci zadat treba do seznamu recept krokodyl.

medakote
8. okt 2010

bzucinka, hezke auticko, moc se mi libi ty co jsou treba naplnene bonbonky. Ja si na to jeste netroufnu.
pipii- na prvni dortik nadhera, hned patrovy.
Drak byl muj ctvrty, a to jeste dopadl docela dobre, treti sem ani davat nebudu, to byla naprosta katastrofa..... A puvodne pocitanym patym pokusem jsem se natrapila tak, ze uz jsem po peti hodinach nemela ani silu delat potah a zustal jen pomazany kremem.... Ale sbiram sily na dalsi a cekam na vhodnou prilezitost 🙂)

bianca
9. okt 2010

@rybca jej tak tie suuuuuuuuuuuuu.Aj ja chceeeeeeeeeeeeeeeeem

@pipiii tak ta sa ti vazne podarila.Krasna.A vsetko naj naj naj Amalke

bianca
9. okt 2010

@rybca a nebudu to len dve- rovnaky tvar a dve rozdielne velkosti?

rybca
9. okt 2010

@zdenallicka nie, take to nie su, s tymi som to uz skusala a nie je to ono a minule som na teba myslela, ked som robila venceky s rumovou polevou...🙂))))))

@bianca uz som ich potom nasla, su to taketo http://www.deleukstetaartenshop.nl/product_info...

zdenallicka
9. okt 2010

@rybca Jo tys myslela ty veliké??? Jsi napsala "tie vo vnutry".. tak jsem myslela, že máš namysli ty malinké..🙂

rybca
9. okt 2010

@zdenallicka vykrojene vo vnutry, akoze nie su plne..🙂))))))) no ale hlavne, ze si rozumieme..🙂)))))))))))))))))))

bianca
9. okt 2010

@rybca hm krasne len kus z ruky 😀

rybca
9. okt 2010

@bianca rozvazaju aj po svete,mozno by aj na SK poslali..🙂)))

zlatat
9. okt 2010

Ahojte,

teda pozerám, že nám tu pribudlo množstvo prekrásnych otortičiek. Prepáčte, nestíham všetko zvlášť okomentovať, ale naozaj, komplet všetky sú úžasné.

Aj ja prikladám dve tohtotýždňové. Aj to som rada, že som ich stihla - v stredu mužovi zomrela babka, včera sme mali pohreb - presne v deň narodenín nášho mladšieho synátora. 😢

Tá ružová je bezlepková punčová s fondánovou polevou - nevyzerá to bohvieako, prvýkrát v živote som niečo takéto robila. Ale potešila a to bolo hlavné.

Ozaj, nemáte náhodou niektorá recept na bezlepkový, nemliečny bezsójový a bezvaječný recept? Už týždeň brázdim po nete, 3x som aj niečo vyskúšala upiecť, ne bezúspešne. 😖

zlatat
9. okt 2010

@rybca tak to by aj mňa zaujímalo - sä prekrásne.

vinka
9. okt 2010

@rybca a odkial máš tu fotku?Lebo ja ked niečo nájdem na tom a neviem tak sa opýtam dotyčnej čo to robila,že ako. 🙂 Neskúšala si osloviť pani čo to piekla? 😕

vinka
9. okt 2010

@zlatat krásne sú ale tá biela je nádrehna.Minule sa mna jedna pýtala či nerobím bezlepkové.To si piekla ty?Myslím tu bezlepkovú. 😕